Karadeniz Pet

Yeni bebek yeni sorun ishal

Damla Durak

Yeni Üye
İlk kuşum büyük olduğundan dolayı baya yabaniydi. Eğitemedim...
Sahiplendirdim ve İzmir'deki bir üreticiden yavru getirdik.
Aslında bir süre düşünmüyordum ama boş kafese baktıkça içim çok kötü oldu :(
34 günlük şirin bir mubiş :) Adı tombiş oldu :D
Geldiğinde sorun yoktu, yem kırabiliyordu ama güvenemedim kabuksuz yem ve hazır meyvalı mama aldım.
Afiyetle mideye indirdi.
Etrafı seyretsin diye hazırladığım tüneğe koydum ama baktım ishal olmuş. Baya su gibi açık yeşildi.
Mamadan kaynaklı olduğunu düşünüp hemen çıkardım kafesten.
Bugün sabah baktığımda biraz daha iyi gibiydi dışkısı. Poposunda da biraz kirlenme var.
Stres kaynaklı da olabilir mi?
Hemen ilaç olayına dayanmakta istemiyorum.
Vitamin koydum suyuna, bu geçer mi yoksa tedavi edilmelimi bilemedim.
Maaşallahınızı esirgemezseniz seviniriz :p :D

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hic bir sorunu yok maşallah var ishal dusunuyorsan bile yerini yadirgamistir fotoğraflarda sikinti yok gibi

Rengi çok güzelmiş maşallah.

Civciv gibi :) teşekkür ederiz :)

Hic bir sorunu yok maşallah var ishal dusunuyorsan bile yerini yadirgamistir fotoğraflarda sikinti yok gibi

Bir ishal bir normal dışkı yapınca ve normal davranış gösterince bende yerini yadırgadığını düşündüm :)
Sadece poposuna dışkı yapıştığını farkedince panik oldum. Saolun

Fosforlu yeşil ilk zamanlar hayvanı rahat bırakın sadece konuşun.

damla hnm merhaba,

yeni kusunuz hayırlı olsun :) resimlerde sorun görünmüyor. yeni ortamına alışmaya çalışıyordur. merak etmeyin :)

Fosforlu yeşil ilk zamanlar hayvanı rahat bırakın sadece konuşun.

Kafese alışamadı ama inatla almıyorum :)
Dediğiniz gibi sadece konuşuyorum

damla hnm merhaba,

yeni kusunuz hayırlı olsun :) resimlerde sorun görünmüyor. yeni ortamına alışmaya çalışıyordur. merak etmeyin :)

Merhaba :))
Dayanamadık boş kafese sessizliğe :))
Bizim ki alışabildi mi? Agresiflik yapmıyordur umarım :)
Sanırım dediğiniz gibi ortama alışmaya çalışıyor :)

Üç gün seyredin kabuksuz yem vermeyin kabuklu yem kesinlikle.Vitamini de ben pek tavsiye etmiyorum sürekli kullanmak zararlı.Taze su yem stres gider yemde vitakraft tavsiye ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:13 -->-> Daha önceki mesaj 16:11 --

Kafesin kapıları açık olsun birde.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:17 -->-> Daha önceki mesaj 16:13 --

Ele almak fılan hiç uğraşmayın hayvan rahat etsin alışsın daha sonra istediğinizi yaparsınız

Üç gün seyredin kabuksuz yem vermeyin kabuklu yem kesinlikle.Vitamini de ben pek tavsiye etmiyorum sürekli kullanmak zararlı.Taze su yem stres gider yemde vitakraft tavsiye ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:13 -->-> Daha önceki mesaj 16:11 --

Kafesin kapıları açık olsun birde.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:17 -->-> Daha önceki mesaj 16:13 --

Ele almak fılan hiç uğraşmayın hayvan rahat etsin alışsın daha sonra istediğinizi yaparsınız

Yem olarak bunu kullanıyorum ama bitince vitakraft alayım. http://www.turkiyeyemmerkezi.com/images/products/00/13/94/1394_buyuk.jpg
Vitamini diğer kuşuma haftada 1 defa veriyordum, aşırısı zehirler sanırım.
Kafesin kapısı açık olunca sürekli çıkmak istiyor ve çok minik olduğundan fazla uçamıyor sağa sola çarpıyor.
Avuçlamaya çalışmadım çünkü kendi geliyor :) sakin bir kuş olduğundan hiçbirşeye zorlamıyorum.

Çarpsın çarpsın önemli değil o zamanla alışıyor benim kuşta öyleydi şimdi çapmıyor.Uçması her açıdan iyi.

Çarpsın çarpsın önemli değil o zamanla alışıyor benim kuşta öyleydi şimdi çapmıyor.Uçması her açıdan iyi.

Ceresi zedelendi :( ondan pek cesaret edemedim.
Allah'dan kötü değil ama korktum.

Maşşallah çok tatlı bir mubiş (= Stresten olmuştur tabi marul da sıvılaştırır kakasını.Bana sağlıklı geldi maşşallah (= Bir tavsiye de ben vereyim kafesin altına koyduğunuz renkli kağıdı kemirirse kuşunuz zehirlenir. Lütfen beyaz kağıt koyun ya da ince kedi kumu alıp yere dökün.Ben beyaz kağıt kullanıyorum.(=

Ben fikirlerimi söyledim gerisi size kalmış.Cere konusunda üzüldüm.Sağlık olsun diyelim.Tombişe selam olsun benden.:)

Maşşallah çok tatlı bir mubiş (= Stresten olmuştur tabi marul da sıvılaştırır kakasını.Bana sağlıklı geldi maşşallah (= Bir tavsiye de ben vereyim kafesin altına koyduğunuz renkli kağıdı kemirirse kuşunuz zehirlenir. Lütfen beyaz kağıt koyun ya da ince kedi kumu alıp yere dökün.Ben beyaz kağıt kullanıyorum.(=

Teşekkür ederiz :)
Aslında kafesin altında tel var, fakar tombişim daha çok bebek olduğundan yemliğin içinden yiyemiyor ve bende tabana yayıyorum yemleri.
Dediğiniz gibi beyaz kağıt kullanayım en güzeli :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:33 -->-> Daha önceki mesaj 16:32 --

Ben fikirlerimi söyledim gerisi size kalmış.Cere konusunda üzüldüm.Sağlık olsun diyelim.Tombişe selam olsun benden.:)

Teşekkür ederim :) büyük bir problem yok iyileşir hemen.
Tombişden de size selam var :D

her kuşa olur eve 5 kuş getirdiysem en azından 4 ünde yaşadığım sorun vitamın+kanarya yemi verin suyuna 1-2 damla sirke damlatın geçer

her kuşa olur eve 5 kuş getirdiysem en azından 4 ünde yaşadığım sorun vitamın+kanarya yemi verin suyuna 1-2 damla sirke damlatın geçer

Sirkeyi ilk defa duyuyorum
Elma? Üzüm?

Sirkeyi ilk defa duyuyorum
Elma? Üzüm?

elma sirkesi : hem bakteri öldürücü hemde sindirim düzenleyicidir suluğa 1-2 damla damlatın yazında 1ly suya1-2 kapak elma sirkesiyle fıs fıs püskürtcüyle sıkın bitlerini de öldürür ama bunu yazın yapın rüzgarsız bi yerde

elma sirkesi : hem bakteri öldürücü hemde sindirim düzenleyicidir suluğa 1-2 damla damlatın yazında 1ly suya1-2 kapak elma sirkesiyle fıs fıs püskürtcüyle sıkın bitlerini de öldürür ama bunu yazın yapın rüzgarsız bi yerde

Teşekkürler bundan hiç haberim yoktu
Güzel bir bilgi

Kusun kendisini carpmasina izin vermeyin beyin kanamasi felan allah korusun. Kuşu sicak tutun derim gerçi İzmir :)

Kusun kendisini carpmasina izin vermeyin beyin kanamasi felan allah korusun. Kuşu sicak tutun derim gerçi İzmir :)

Bugün daha temkinli tombiş :)
Ben yinede odada düzenleme yaptım ve konacağı tünekler yerleştirdim.
İzmir ama 3 gündür feci rüzgar var, bugünde serin diye elektrikli soba çalıştırdım hep :)
Dün üşüdüğü için baya kabartmış kendini.

Geri