Karadeniz Pet

Yeni bir arkadaş

yunylsa

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.. Bugün kuşumuz maalesef balkondan uçtu ve gitti. İki tane vardı, birisi kız birisi erkekti. Erkek olan kaçtı gitti. Yarın kız kuşumuza arkadaş almayı düşünüyoruz. Kız olan henüz 4 aylık ve alacağımız kuş eğitimli ve 6 aylık. Sizce arkadaş olabilirler mi?

*lütfen ne biçim insansınız kuş öldü hemen arkasından yenisini alıyorsun gibi şeyler demeyin.

Bence iyi anlaşabilirler. Dişi kuşunuz daha 4 aylıkmış bence bu da avantaj. Alacağınız erkek kuşla anlaşırlar diye tahin ediyorum. Ben 3 buçuk yaşındaki erkek kuşuma 9 aylık dişi aldım anlaştılar.

Bence Anlaşamazlar Çünkü Kuşlar Oyuncak Değil Aynı Gerçek İnsan Gibi Eğer Erkek Kuş O Kuşu Beğenmesse Yada Dişi Kuş Erkek Kuşu Beğenmeme İhtimalı Var Aynı İnsanlar Gibi Eğer Beğenmesse Kuşu Gagalayarak Zarar Verebilir.

Bence Anlaşamazlar Çünkü Kuşlar Oyuncak Değil Aynı Gerçek İnsan Gibi Eğer Erkek Kuş O Kuşu Beğenmesse Yada Dişi Kuş Erkek Kuşu Beğenmeme İhtimalı Var Aynı İnsanlar Gibi Eğer Beğenmesse Kuşu Gagalayarak Zarar Verebilir.
O kadar karamsar olmamak lazım bence arkadaşım. Daha 4 aylık bir kuş önceki kuşu eş edinmemiş olabilir henüz. Tabi ki kuşlar oyuncak değil ama onlara biraz şans vermek gerek. :) En kötü ihtimalle erkek değiştirilebilir...

O kadar karamsar olmamak lazım bence arkadaşım. Daha 4 aylık bir kuş önceki kuşu eş edinmemiş olabilir henüz. Tabi ki kuşlar oyuncak değil ama onlara biraz şans vermek gerek. :) En kötü ihtimalle erkek değiştirilebilir...

Ben zaten ilk dişi kuşumu aldıktan 1 gün sonra erkek kuşumu aldım ve çok uyumlu anlaştılar. 1 aydır birliktelerdi Birbirleirne saldırmadılar hatta. Bugün ise erkek olan uçtu gitti.. Yarın bir tane alsam sizce sorun olur mu? Bence anlaşır benim dişi çünkü her yere uyum sağlıyor.

Ve ayrıca eş edinmedi. Sadece ağızlarını guduklarını falan gördüm :) tabi onlar sayılıyorsa

4 aylık bir kuş henüz ergen olmadığı için ve dediğiniz gibi uyumlu bir kuş olduğu için mutlaka yeni eş alın. Yalnızlığa mahkum bırakmak onun canını daha çok sıkar.

4 aylık bir kuş henüz ergen olmadığı için ve dediğiniz gibi uyumlu bir kuş olduğu için mutlaka yeni eş alın. Yalnızlığa mahkum bırakmak onun canını daha çok sıkar.

Bugün uçan kuş ile birlikte yuvaları vardı. Yuvalık takmıştım, yeni alacağım kuş geldiğinde yuvalığı çıkarırsam bir sıkıntı olur mu?

Dişi kuşunuz yuvalığa girip çıkıyorsa bence kaldırmayın. Bu arada imkanınız varsa erkek kuşunuzu doğrudan dişi kuşun kafesine koymayın. Başka kafesiniz varsa ya da bir kaç günlüğüne temin edebilirseniz. Erkeği yuvalığın olduğu kafeste tek bırakın sonra dişiyi erkeğin yanına koyun. Erkek kafesin egemenliğinin kendinde olduğunu hissetsin.

Dişi kuşunuz yuvalığa girip çıkıyorsa bence kaldırmayın. Bu arada imkanınız varsa erkek kuşunuzu doğrudan dişi kuşun kafesine koymayın. Başka kafesiniz varsa ya da bir kaç günlüğüne temin edebilirseniz. Erkeği yuvalığın olduğu kafeste tek bırakın sonra dişiyi erkeğin yanına koyun. Erkek kafesin egemenliğinin kendinde olduğunu hissetsin.

Dişi kızımız biraz korkak.. Bizi görünce hemen yuvalığın içine giriyor, ve çıkıp giriyor devamlı tabii.

Dişi kızımız biraz korkak.. Bizi görünce hemen yuvalığın içine giriyor, ve çıkıp giriyor devamlı tabii.
Şu an benim dişim de öyle. Ele alışkın olmadığı için korkuyor beni görünce yuvalığa giriyor. Ama zaten onu bana çok alışsın diye almadım. Eşine alışsın yeter.

Geri