Karadeniz Pet

Yeni bir dişi getirdim?

Mustafa Murat KARACAKAYA

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar bugün bir konu açmıştım, Eş istiyor mu istemiyor mu? diye.
Bugün bir dişi kuş bulmuşlar dışarıda, ben aldım.
Ayrı bir kafeste diğer kuşların yanına koydum.
Erkek aşırı bir ilgi gösterdi.
Kuşun yanına gitmek istiyor.
Yeni kuşun da ilgisi var gibi.
Ancak eski dişi aşırı derecede kıskandı, erkeğe gidip öpmeye çalışıyor, erkek yüz vermiyor, hatta vuruyor.
Sizce eski dişi ile erkek kavga ederler mi aynı kafeste oldukları için?
Erkek yeni gelene ilgi gösteriyorsa eski ile eş tutmamışlar demek midir?
Yeni dişi ile ne zaman yanyana getireyim?

erkek ile yeni dişi birbirlerine ilgili ise bir kaç gün sonra birleştir. ama eski dişiyi bu durumda kaybetme ihtimalin var kıskançlıktan ölebilir bilgin olsun. üç kuşu aynı kafese koyma iki dişi kavga edebilir yüksek ihtimal eski dişi saldıracaktır. eger yavru almak istiyorsan erkeği kendi kafesinde bir iki gün tek bırak ve yeni dişiyi yanına sal tabi kafeste yuva mutlaka olsun. bu şekilde yapacaksan eger eski dişi onları görmemeli dediğim gibi kıskançlıktan yemden bile kesilebilir benzer durum başıma geldi. çok dikkatli ol.

Yuvayı kafesten sök diyerek başlıyorum. en önemli kısım budur. 10 15 gün yuvalık takma.

Dişiyle erkegi ayırırsan eski dişini kaybedebilirsin. Bu durum arkadaşın dedigi gibi %50 bir ihtimal taşır. En iyisi Eski dişine yeni kuracagın kafesi gösterme.

Yan yana getirme konusuna gelince Erkegi ilk önce kafese al. 1 gün sonra yeni dişiyi yanına sal.

Eski dişi ile zaten anlaşamıyordu ki.
Yeni dişiyi bu sebeple getirip yanyana koydum.
Erkek dişiden kaçıyor şu anda.
İlk açtığım konuyu okursanız daha iyi anlarsınız.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:49 -->-> Daha önceki mesaj 19:38 --

Lütfen cevap bekliyorum, kavga etmelerinden korkuyorum...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:37 -->-> Daha önceki mesaj 19:49 --

Güncel....

Erkek eski dişinizle eş olmuştur yeni dişiye yanaşmaz her ne kadar anlasamasada eskisini istiyordur. Eski dişinizi tek bırakırsanız ölebilir yada bunalıma girer :D hepsi aynı kafeste olmaz

Olay biraz karışık en iyi anlaştığı dişiyle aynı yere koyun aşırı kavga etmiyorlarsa size düşen sabır. Böyle erkek kuşlar dişiye zor alışır ve zor çiftleşir öyle birkaç günde eş tutmalarını beklemeyin bence 1 aydan önce erkek kafeste rahatça uyuyamaz bile.

Olay biraz karışık en iyi anlaştığı dişiyle aynı yere koyun aşırı kavga etmiyorlarsa size düşen sabır. Böyle erkek kuşlar dişiye zor alışır ve zor çiftleşir öyle birkaç günde eş tutmalarını beklemeyin bence 1 aydan önce erkek kafeste rahatça uyuyamaz bile.

Şimdiki dişiyle bir aya yakın zamandır beraberler zaten, acak pek anlaşamıyorlar.
Yaklaşık 4-5 aydır da farklı dişilerle eş denemesi yapıyorum.
Ancak sürekli korkak davranıyor.
Şimdi ilk dişiyi kovalıyor.
Bu eş tutmadıkları anlamına gelir mi?
Eski dişiyi başka erkekle eşe atacağım.
Yine sıkıntı olur mu?
( Şimdi de eski dişiye kur yapıyor bu arada :D )

Geri