Karadeniz Pet

yeni bir kuş aldım

• Konbuyu başlatan Ahmet ERGÜN
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet ERGÜN

Guest
arkadaşlar 5 dk önce yavru bir kuş aldım evcilleştirmek istiyorum tek erkek aldım oturma odasına koydum ne yapmalıyım nasıl davranmlıyım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

edit:arkadaşlar bide bu kuşun boku biraz sıvımsı acaba normalmi yoksa ishal olabilirmi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle kusun ortamı tanıması için ona zaman verin.. Biraz alıssın ortama suanda ne su ne yem yedigini gorursunuz onun panik yapmayın.. Sessizce onunla konusun ilgilenin ürkütmeden.. ilk 3 hafta kafeste egitim verin daha sonra dısarı salarsınız..

aynen kafeste egitim sonra dışarıda :D eline kavrama dışarı cıkar elinle yem vermeye çalış ama korkutma tabi biraz eve alışsın sonrası kendiliğinden gelir

hemen dısarı çıkarırsa etrafı tanımadıgı için yaralanma riski var.. Ayrıca ilk günden dısarı alıstırılırsa kafese girmekte zorluk çeker ve buda sıkıntı olusturur..

arkadaşlar bide bu kuşun boku biraz sıvımsı acaba normalmi yoksa ishal olabilirmi

Öncelikle kusun ortamı tanıması için ona zaman verin.. Biraz alıssın ortama suanda ne su ne yem yedigini gorursunuz onun panik yapmayın.. Sessizce onunla konusun ilgilenin ürkütmeden.. ilk 3 hafta kafeste egitim verin daha sonra dısarı salarsınız..

Arkadaşın dediklerini uygulayın.

Enes arkadaşıma katılıyorum erkek kuş müzikte kafa sallamaya oynamaya başlıyor süper o anı tatmanı isterim

Hayırlı olsun mubişiniz. Ona zaman tanıyın. Dışkı resmi eklerseniz net cevap alırsınız ishal hakkında.

Geri