Karadeniz Pet

Yeni bir kuş almak

lisyantus

Yeni Üye
Kararımı verdim ne şimdi ne başka bir zaman asla bir kuş istemiyorum .evet hepsi birbirinden tatli ama limon cok baska benim icin o hareketleri huyu onun gibi bir kus olamaz ..o benim için özel olarak kalacak. Babam ve sevgilim alalım dediklerinde minik dostlarını kaybeden kişilerin yazılarını okudugumda yeni bir kusun iyi gelebilecegini yazmislar bende acaba mi diye bir an düşündüm ve kesin kararımı verdim yapamam .asla istemiyorum .limonun küçücük bedenini sararken o boncuk gözünü açık gördüm ya bana bakar gibi sanırım hiçbir kusu görmeye bile dayanamam artık ....

Kuşumu daha yeni kaybettim cumartesi gecesi. Dün sabah gömdüm onu. 6 buçuk ayda o benim her şeyim oldu. Minik dostum benim .yemin ederim her anım ağlamakla geçiyor cumartesi gecesinden beri gece migrenim tuttu .biliyorum çok yeni alışırsın diyeceksiniz . Yerini bos görünce mahvoluyorum. Fotoğraf video ses kayıtları her şey var telefonumda onu çok özledim hem izlemek istiyorum hem izlemeye dayanamıyorum .çok seviyordu beni. Bende onu.benimle çok ilgiliydi . Kendimi bildim bileli kuş besleriz çevremde de var kusu olan insanlar onların kuşundan çok farklıydı. tabi herkesin ki kendine farklı güzeldir ama ben böyle meraklı bir kuş görmedim daha önce çok güldürüyordu beni o halleri . 8 -9 yıl önce 5 yaşındaki kuşumu kaybettiğimde bir daha asla almak istemedim . Aradan yıllar geçti ve bebekligimden beri evde kuş olduğu için kuşları çok severim çok alışkınım almak istedim tekrar... Ama limonumun yerine şimdi başka bir kuş alamam. Baska bir kusun ufacık bir hareketinde bile aklıma gelir. O boncuk gözleri gördüğümde aklıma o aklıma gelir. Almayi dusunmuyorum bana alalım dediler istemiyorum . Alsam bile hemen alamam daha acım çok yeni. Çok uzattım ama yazmak beni rahatlatıyor konuşamiyorum bu konuyu konuşmaya başlayınca hep ağlıyorum .
Benim asıl sorma istedigim sey su ;
Siz çok sevdiğiniz yillarca beraber oldugunuz kuşunuzdan sonra başka bir kuş alabildiniz mi
Benimle 6 buçuk aydan beri birlikteydi ama onu çok seviyorum kısa bır zaman geçirdik ne yazık ki kısa ama dolu doluydu , tabi ki hiç biri birinin yerini tutmaz tutması için de almam ama belki acım hafifler belki daha kötü olurum ....bilmiyorum. sizde nasıl oldu ?
Bende aldım ama aradan geçen 8 sene sonra.onu da çok severdim. Fakat o zaman okul hayatım vardı şimdi yok ve herseyi yle ben ilgilendim beslenmesi temizliği.... o yüzden benim için apayrı oldu. Sizde nasıl oldu merak ettim başka bir kuşa bakip onu sevebildiniz mi , hiçbiri birinin yerini tutmaz asla.. Limonum benim için çok özel. Hicbir kuş yerini dolduramaz almayı da düşünmüyorum ama bazıları da acını hafifletir diyor...onun evinde nasıl başka bir kuşa bakayım ben ? siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Zor bir durum bence 1 ay sonra yavru olarak alın.Unutamıyacaksınız ama açınız azda olsa hafifler.Sonuçta onlarda doğar büyür ölür .

Zor bir durum bence 1 ay sonra yavru olarak alın.Unutamıyacaksınız ama açınız azda olsa hafifler.Sonuçta onlarda doğar büyür ölür .
Öyle evet ama daha çok minik ti 8 aylıktı 1 yaşına bile giremedi oğlum. Daha çok yıllar gecirebilirdik .şuan yeni kuş alma fikri bana uzak ama bilmiyorum yine de, alalım dediler , bende buraya yazıp fikir almak istedim.teşekkür ederim cevap icin .

Belki de daha iyi olmuştur ölmesi demekki ciddi bir hastalığı varmış ki ölmüş daha fazla acı çekmemiş kafesi küçükse o kafesi kullanmayın hem anılarınız pek canlanmaz sıfırdan başlamış olursunuz?

Belki de daha iyi olmuştur ölmesi demekki ciddi bir hastalığı varmış ki ölmüş daha fazla acı çekmemiş kafesi küçükse o kafesi kullanmayın hem anılarınız pek canlanmaz sıfırdan başlamış olursunuz?

İçinizdeki bu isteği bastırmanız maalesef mümkün değil. Veya ben yapamadım. Çok istediğiniz, beğendiğiniz yavru sağlıklı bir kuş alıp uzun yıllar birlikte mutlu yaşayabilirsiniz. Maalesef Ölüm ve hastalık gibi olumsuzluklar da hayatın gerçekleri arasında.

Kuşum ishaldi denediğim şeyler kısa süreli işe yarıyordu gene başlıyordu ishali, bayramdan önce de ağzından salya geldi,flagly aldım 5 gün kullandık, ishale de faydası olmuştu, baya toparlamıştı, görseniz zaten görünürde bir şeyi yoktu, bir salya geldiği zaman da baş tüyleri tuhaflaşmıştı ama düzeldi sonradan, çok ani oldu ölümü,hadi hepten durgunlaşır kafes tabanına iner vs insanın aklına ölüm gelir,ama bunlar yoktu hareketliydi oğlum, mamasını yemiş çok sevdiği uyurken bile bırakmadığı oyuncağıyla oynamış kafesin en üzerine çıkıp ordan birdenbire düşmüş işte...bilmiyorum yeni bir kuşa alışıp ısınabilir miyim, benim için limon bir tane. kuşları çok seviyorum çok sevimliler ama ona ihanet ediyormuşum gibi geliyor başka bir kuşun varlığını düşünmek bile. belki zamanla bu fikre alışabilirim.

İçinizdeki bu isteği bastırmanız maalesef mümkün değil. Veya ben yapamadım. Çok istediğiniz, beğendiğiniz yavru sağlıklı bir kuş alıp uzun yıllar birlikte mutlu yaşayabilirsiniz. Maalesef Ölüm ve hastalık gibi olumsuzluklar da hayatın gerçekleri arasında.
Maalesef öyle ama çok çok erkendi uzun yıllar birlikte yaşayacaktık kısmet olmadı... çok sağlıklıydı öyle hareketliydi ki yerinde durmuyordu, nasıl uyuyor merak ederdim uyuduğunu hiç görmediğimden:)hiç yorulmuyor mu bu kuş derdik ...sonra kuşum mayısın ortasında bir ishale yakalandı ne yaptıysam iyileşmedi. canım benim.. şuan acım çok taze ama kuşları çok seviyorum. başka bir tane alsam... onun hareketlerinde limonu hatırlarsam diye üzülüyorum. bilmiyorum napacağıımı...

Benim internette, forum sitelerinde incelemeler yapmam bu yüzden. Neler yapmalıyım ki güzellerim ile uzun yıllar birlikte olmalıyım. Eskiden beri bildiğim bilgilere değerli üstadlar sayesinde çok şeyler ekledim. Muhabbet kuşu beslemek aslında çok zor bir işi. Kesinlikle özveri ve bilgi gerektiriyor.

Benim internette, forum sitelerinde incelemeler yapmam bu yüzden. Neler yapmalıyım ki güzellerim ile uzun yıllar birlikte olmalıyım. Eskiden beri bildiğim bilgilere değerli üstadlar sayesinde çok şeyler ekledim. Muhabbet kuşu beslemek aslında çok zor bir işi. Kesinlikle özveri ve bilgi gerektiriyor. içinizi sürekli kemiren bu tutku sizi hep yeni bir dost edinmeniz için dürtecek. Bence direnmeyin...

Benim internette, forum sitelerinde incelemeler yapmam bu yüzden. Neler yapmalıyım ki güzellerim ile uzun yıllar birlikte olmalıyım. Eskiden beri bildiğim bilgilere değerli üstadlar sayesinde çok şeyler ekledim. Muhabbet kuşu beslemek aslında çok zor bir işi. Kesinlikle özveri ve bilgi gerektiriyor. içinizi sürekli kemiren bu tutku sizi hep yeni bir dost edinmeniz için dürtecek. Bence direnmeyin...
Konumu güncelleyip yazdım artık asla düşünmüyorum . Konuyu açarken acaba mi dedim içim yana yana, ben çok duygusal bir insanım başka bir kuşun gözlerine baktığımda , kendini kaşıdığında, kafasını gömüp uyuduğunda, yem yiyisinde , belki beni gördüğünde tüneğine atladiginda, sesinde onu hatırlarım ve sonuçta eğer yeni bir kuş alırsam o da bir gün ölecek .. bu acı bana çok fazla geldi . Cevabınız için çok teşekkür ederim.