Karadeniz Pet

Yeni Bir Mubiş Aldım BiKaç Sorum Olacak

N

ngeen

Guest
Merhaba Arkadaşlar;

Dün bi tane mubiş aldım forumdan araştırmalarım neticesinde seçim yaparken yavru ve erkek (konuşması ve alışması kolay olacağı için) olmasına özen gösterdim ve bu doğrultuda satıcınında onayıyla bu mubişi aldım acaba ırkı cinsi ve yavru olup olmadığını forumdaki değerli ve bilgili kullanıcılarımız yorumlayabilir mi ?

Birde sanırım mubiş alışma aşamasında, kafesinde olduğu yerde kalıyor ne ötüyo ne hareket ediyor. kafesin içine elimi sokup parmağımı yavaşça uzatıyorum kaçmıyor hafif bi tepki veriyor sadece buda sanırım normal olsa gerek, ama daha sesini duyamadım hiç :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok teşekkür ederim ilginiz için acaba erkek mi dişi mi ve sizce sağlıklı duruyor mu acaba ? (satıcı ingiliz kırması dedi )

Kuşunuz erkek maşaallah güzel bir yavru eğitime de tam uygun çağları ortam değişikliğinden dolayı biraz sessiz kalır şimdilik

iyi ya sevindim, birde size bi sorum olacak dün suluğunu full doldurdum sabah suluk yarıya inmiş şimdi evle konuştum suluk boşalmış kafesin altı göl olmuş acaba suluktamı bozukluk var mubiş mi bişi yapıyo anlamadım.

Muhtemelen suluğunuzu iyi kapatmamışsınızdır veya bir kırık olabilir eve gittiğinizde kontrol edersiniz

suluğunuz bozuk kaçırıyor veya çatlak olabilir onu değiştirin

kardeşim kuşun erkek sesini filan duymaman hareket etmemesi yem yememesi su içmemesi bunlar dogal alışır merak etme hiç bir sorun yok kuşun yavru ve gayet saglıklı sen egitimlere devam et
saygılar

Benim kuşum da çok yeni ve aynı durumdaydı. Bir kaç saat önce ilk kez yemliğinden yedi, hareketlenmeye başladı. Maşallah çok güzelmiş kuşunuz. Kolay gelsin. :)

biz acemiler konuşan mubişleri görünce bizim mubişlerinde biranda öyle olmasını istiyoruz.sabretmemiz lazım.bende alalı 3 gün oldu yavru yem yiyip uyuyor.

Aynı şekilde bende bu siteden satış yapan bir arkadaşdan aldım ilk gn bendede öyle oldu şimdi biraz daha hareketli Bu arada Kuşun Çok güzel

yavru olmasına yavru ama cinsiyete birşey diyemeyeceğim

Geri