Karadeniz Pet

yeni çift aldım yumurtlaması için ne yapmalıyım?

• Konbuyu başlatan Adem mirza
  • Başlangıç tarihi
A

Adem mirza

Guest
Kuşlar bir türlü yuvaya girmiyor....

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

hocam ılk once yenı almıssın ılk once ortama alısacak. hemen olmaz boyle ısler 2 hafta gıbı bır sure bekle alıssınlar

bende erkeğin yanına dişi aldım 3 hafta oldu daha yeni keşfettiler yuvayı :)) acele yok bu işlerde sabır lazım kendi hallerine bırak

Yuvalığa girmesi tmm önemli bişey ama çiftlerin anlaşması bence daha önemli, eğer anlaşıyorlarsa gerisi gelir hocam

Çiftler çok iyi anlaşıyorlar. Odaya saldığımda bile birbirinden ayrılmıyorlar.. Ama faaliyet yok.. Yaklaşık 1 ay oldu daha nezaman alışacaklar.
Ayrıca kafesin yerini günlük değiştirip gündüz dışarı koyuyorum problem olur mu?

Çiftler çok iyi anlaşıyorlar. Odaya saldığımda bile birbirinden ayrılmıyorlar.. Ama faaliyet yok.. Yaklaşık 1 ay oldu daha nezaman alışacaklar.
Ayrıca kafesin yerini günlük değiştirip gündüz dışarı koyuyorum problem olur mu?

güneş gören sabit bi yede durması daha iyi olur

Petshopçu asla güneşte kalmadın demişti?

Dışarı salmanızı tavsiye etmiyorum, yeride sabit olsa daha iyi olur aydınlık kuşların rahat ettiği bi yerde sabit kalsınlar, bu dönemde bakım çok önemli, yemi kalamarı suyuna vitamini mama takviyesini yapın, kafes temizliğide önemli, sonra beklemek lazım tabi bir iki ay neler oluyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:06 -->-> Daha önceki mesaj 11:05 --

Petshopçu asla güneşte kalmadın demişti?

Direk güneşe ışığına maruz bırakmayın hocam, aydınlık olsa yeterli

Biraz sabretmeniz lazım.. siz bakımını takviyeleri uygulayın, gerisi zamana kalmış.

Kalamar?

Kalamar?

Kalamar kemiği kuşların kalsiyum ihtiyacını karşılar, yavru almak istiyorsanız olmazsa olmazlardan biridir bakımlarında, petshoplardan temin edebilirsiniz

Petshoptan gaga kemiği almıştım ama aynı şey mi bilmyorum...Yumurta kabuğu aynı işi görmez mi?

Petshoptan gaga kemiği almıştım ama aynı şey mi bilmyorum...Yumurta kabuğu aynı işi görmez mi?

Gaga kemiği dediğiniz gaga taşımı acaba, kalamar mutlaka temin edip verin faydasını göreceksiniz

Bizimkiler yuvalıktan korkuyolar ama kafeste çiftleşiyolar ve çok uyumlular aralından su geçmez