Karadeniz Pet

yeni çift birkaç sorum var

ılhan gürol

Meraklı Üye
yeni bir çift muhabbet kuşu aldım altında 6 tane yumurta var yuvalıkla beraber alıp kendi kafesime koydum aynı yuvalık dişi hiç yuvalıktan çıkmadan direk benim kafesime geldi sorum 2 gün oldu dişi ya yuvalığın kapısında yada içerde duruyo sanırım yatıcak ama genelde yuvalığın kapısından kafasını uzatıp kafese bakıyo bu yatıcakmı demek ille üstünde olmasımı lazım pek rahatsız etmek istemedim foto çekmedim erkek biraz durgun gibi ama yem yiyo sanırım besliyo dişiyi rahatsız etmemek haricinde yapabileceğim bi şey varmı aldığım yerde akdarı veriyomuş bende aynen verdim kalamar gagataşı kuş kumu hepsi var şimdiden teşekkürler

Soylediginize gore yumurtalara yatmamis disi. 2 gun yatmadiysa yumurtalar bozulmustur. Yanii yalan olmus. Yumurtali kus almak riskli bi mesele. Baska ciftiniz olsaydi onlarin altina kaydirirdiniz ilk gunden ama 2 gun gecmis. Bozulmustur yumurtalar

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yok yatıyo yanlış anlattım heralde hala ya yumurtaların yanında yuvanın içinde yada yuvalığın kapısından kafasını uzatıyor yuvalıktan 1 kere tamamen dışarı çıktı oda tuvalet yaptı gene girdi

üstad yerlerini ve kafesini değiştiysen yavruları çıkarması zor bizim kuşlarda yavru yapmıştı yerini değiştik korkudular ve yumurtaları kırdı inşallah sende aynı durum olmaz

Ben 2 sene once yumurtali almistim gece isik olsun ses olsun kapi olsun onlari urkutecek hicbir sey yapmadim. Yumurtalari sallamiysaniz kus yumurtaya oturuyorsa yemek ve su disinda yapacaginiz hicbir sey yok ama rahatsiz etmeyin yeni yerlerini yadirgarlar cunku. Ben 7 de 5 yavru almistim ins size de guzel yavrular nasip olur

inşallah çıkar şimdilik durum normal gibi görünüyor

aynı sorun bende de var bende yumurtalı çift aldım aynı dediğin gibi beslenceğinde yada kafesi kontrol etmek için kafasını çıkartıyor sonra hep yuvalıkta. umarım benimkilerde çıkar

Geri