Karadeniz Pet

Yeni Çift Muhabbet Kuşum Siz Uzmanların Görüşleri Lütfen

kemanci

Yeni Üye
Merhabalar daha öncede anlattığım gibi bir çift muhabbet kuşum var ve bunlar çiftleşmiyor, erkeğin yanına dişiyi alalı 9 gün oldu ama dişi bir kızıyo bağırıyor asırıyor erkekde aynı şekilde sonra bir bakmışım böyle birbirlerinin tüylerini temizliyorlar. Erkek kur yapıyor dişinin umrunda değil anlamadım yani sizce durum nedir? Eger olmaz derseniz dişiyi götürüp yeni bir dişi getiricem. Kafesimin yapısı sizce ne durumdadır? Üremeleri için normal bir kafes mi olurmu yani? Her gün işten sonra bakıyorum varmı bir icraat diye ama göremeyince moralim bozuluyor:-( Yorumlarınızı ve tecrubelerinizi bekliyorum.
Resimler;
20140821_210120.jpg

20140821_210129.jpg

20140821_210138.jpg

20140821_210147.jpg

20140821_210157.jpg

20140821_210207.jpg

20140821_210426.jpg

20140821_210431.jpg

20140821_210502.jpg

20140821_211228.jpg

20140821_211235.jpg

20140821_211709.jpg

20140821_211715.jpg

20140821_211722.jpg
[/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:38 -->-> Daha önceki mesaj 10:23 --

En sonunda başardım resimleri atmayı ne zor işmiş anlamadım:) Yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum üstatlar.

Son düzenleme:
kafes iki tane tünek kalsın biri yuvalık girişine yakın olsun oyuncakları falan hepsini çıkarın. salıncak dahil.kafesinizde 1 kuş için bile çok tünek var. iki tünek olsa yeterli. kafesi yuakrıya bir yere bırakın. mama yapın kavga etmiyorlarsa anlaşmışlardır.

Kafes düzenin güzel fakat oyuncakları cikarmanizi tavsiye ederim
Kavga etmeleri normal anlaşmazlık olmuştur aralarında bir an. Bal damlatın cok az suluga mama yapın sonrası sabır :)

- Çağrı Gökçek -

Anladım ama genel olarak kavga etmiyorlar yani dişi binde bir erkege erkekde aynı sekilde dişiye arada vuruyo gagalıyo mesela erkek kur yapıyor dişiye gagasına dogru ama dişi karşılık vermiyor ve gagalıyor onu bu normal mi sizce?

kuşlar henüz hazır değil çiftleşmek için. Kuşların önce kızışması lazım

Erkek düz duvara tırmanıyo da dişide tık yok bunun için yemliklerine nijer tohumu ekliyorum bol bol başka ne yapabilirim? Tek istegim bir tane yavru yapsınlar onu kendime alıyım küçüklükten yetiştiriyim başka derdim yok yani ticari bir olgu yok tamamen hobi ve sevgi

Bence zamana ihtiyaçları var kardeş... Zamanla çift olup olamadıklarını görürsün.
Sen yine de benim dediğime pek bakma, bende forumda yeniyim ancak gördüğüm kadarıyla bu işin ustaları var burda... Ustalar daha iyi bilir ;)

Kafesten oyuncaklari cikarin. Tahta tunek kullanin. Kafeste en fazla 2 tunek kalsin. Ufak tefek tartismalar olacaktir. Disi erkegi kasiyor. Buyuk ihtimal es tutmustur. Disinin ortama ve yuvaliga alismasi 3 ayi bulabilir. 9 gun cok kisa sure.

Tamam üstatlar çok teşekkür ederim dediklerinizi yapacağım ondan sonraki süreci sizinle paylaşırım, inşallah olur ya çok istiyorum zibidiler bide bir tatlılar ıslık çalıyorum ses veriyorlar dişiye uyuz diyorum erkeğe pas vermiyor zibidi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:40 -->-> Daha önceki mesaj 16:33 --

Dün akşam yine kavga ettiler aldım götürdüm kuşcuya adam baktı saolsun tmm dedı başka dişi verelim neyse abi aldık kafesi kuşhaneye geçtik bizimkiler diğer kuşları görünce aşka geldiler başladılar öpüşmeye birbirlerinin tüylerini temizlemeye, kuşçuda şok oldu bunlar eş olmuş ama kızana gelmemiş dedi saolsun bana bir mama yaptı bunu buzdolabına koy her gün ver kızana gelirler iyi bak olur dedi yorumlarınız nedir üstatlar? Olurmu bu iş

Kuşlar çiftleşmek için henüz hazır degil, mama yapıp zamana bırakacaksınız.. Kafes düzeni için de 2 tünek yeterli.. oyuncak ve ballı yem diye aldıgınız o kimyasala hiç gerek yok.

Çeviz fındık ve bademi geçiriyorum robottan içinede çok az toz şeker atıp veriyorum kuşlara bir sıkıntı olmaz umarım?

Kuslara saf seker vermeyın bunyelerı narın oldugundan kör olabilirler sadece yemişleri robottan gecir içine havuc ve yumurta rendele bıde öyle dene yumuldklarını goreceksın

Hadi ya bişi olmaz umarım dün verdim bugun hemen alıyım o zaman:-( dişi de zaten hareketler basladı erkek kur yaparken arada o da gözlerini şaşı yapıp tuylerını kabartıyor erkege olur insallah ya

Olmayacak diye bir kaide yok, bakımlarını düzenli yapmaya devam et, bir bakmışsın yumurtalar ard arda gelmiş.

Resimde gördüğü gibi yuvalığın önünde bişi yok 4 tünek sayısını 2 ye indirdim ve ne erkek ne dişi yuvalığa girmiyor sizce neden? Çok kafama taktım ben bu olayı

Şöyle düşün insanlar her kafası estiğinde çiftlesiyormu birde böyle düşün sen kizistir kuşlarını bakımını hergün yap yavrular peş peşe gelir sonra şuan bende bekliyorum.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dün akşam karşıma aldım ikisinide izliyorum baktım ki dişi '' sanki sakız çigniyormuş gibi gagasını açıp kapatıyor bunun nedeni nedir? Korkuyorum diğer dişi gibi hasta olup ölecek diye

Yem kusmasını istiyor kocasının :) veya korktuğu için yapmış olabilir. Erkeğin yanında mı yapıyor bu hareketi

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eveeeettt aynı kafeste duruyorlarrr inşallah ya hadi bakalım, bende korktum hasta oldu dişim diye:-(

Geri