petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni Cifthane düzenim :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve g0rky06 tarafından 18 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Merhaba arkadaşlar,
    Cifthanemin yeni düzeni asagıdaki gibi olsun istedim.

Soldaki ciftlerimin yavrusu ve onun yanında duran ciftimin yeni olacak yavrusunu eş yapıcam büyük ihtimal dişi olur oda :D

Erkek hazır cok fena besledim 30 günlükken babası kadar oldu kalıplı baya :D dişi büyüyor işte 3 günlük :D

#1 g0rky06, 18 Ağustos 2014
    Son düzenleme: 18 Ağustos 2014
  2. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    4 kapılı çifthaneleri ortadan ikiye ayırdıktan sonra hem akıllı yemlik hem de yuva takıldığı zaman kafes içini kontrol etmek (mama vermek, yuvadan atlayan yavruları almak vb.) zor oluyor, bu durumda akıllı yemliği söküp tekrar takmak zorunda kalıyorsun ki bunu yaparken akıllı yemliğin içindeki yemler etrafa dökülebiliyor, bir kaç kez geldi başıma :) Kafes düzeni iyi diyebilirim ama naçizane önerim kuşları biraz daha hareketlendirmek için yuvaya yakın olan tüneği değil de diğer tüneği bulunduğu yerin yukarısına çekmen.

3. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Burada önemli olan kuşların rahat etmesi. Tüneklerin karsılıklı konulması kusları her zaman hareketlı yapacaktır. Her fırsatta iki tünek arasında atlamaları saglanmış olacaktır. akıllı yemlik meselesine gelirsekte burada ev üretimi hobi amaclı yapılacagı düşünülerek akıllı yemlık kapısı mevcut degil bunun yerine 2 adet normal yem takmak icin yer yapılmış ben kuşları her zaman rahatsız etmiyorum dolayısıyla akıllı yemlıgı sadece mama takacagım zaman cıkarıyor ozamanda yemini temizlıyorum zorlanmıyorum ama fazla kafesim olsaydı bu bana cok dert olurdu .

*Tünekleri tam kafese ortalamak kuşların kafesin içinde ucarak kanatlarını açmasını saglıyor
    *Yuva giriş kapısına yakın konulması gerekmekte ve burada 2 hamlede yuvaya atlıyor direk.
    * Bu kafeste 2 adet ciftim vardı onları baska yuvalıga tasıdıgım için bu konuyu actım bu cifthaneyi yavrularıma ayırdım.

#3 g0rky06, 18 Ağustos 2014
  4. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah çok güzel kuşlar ve kafes.Çifthane 80 cmlik mi 60 lık mı?

#4 Yavuz GEREKLİOĞLU, 18 Ağustos 2014
  5. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Kafes bende daha onceden vardi sadece ciftleri yer deistirdim kafes 60 liktan buyuk ama 80 lik de degil

Sayfayı Paylaş