Karadeniz Pet

Yeni ciftim (bol resimli)

Doğukan Hazar

Emektar Üye
Arkadaslar dişiyi forumumuzdan yunus abiden aldim. buradan ilan verdim ve jumbo erkek bulamadigim icin eminonunden almak zorunda kaldim. Dişiyi de yanimda goturdum ki kendi esini kendisi secsin diye. 2 tane kusla alisti salmada 15 kus icinde. Birisinin bilezigi yoktu. Ben de bilezikli olani tercih ettim masallah renkler-boyut muazzam. Ancak bi sorum olacak. Bu kusu kafese koyuyim derken kacirdim evin icinde baya bi kovaladim. Kus tik tik tik diye nefes almaya basladi bu normal midir ? Dinleninxe gecti. Ben de denemek icin biraz daha kovaladim. Kus yine ayni sekilde nefes almaya basladi hafif zorlanirmis gibi. Bu normal mi? Yoksa gidip degistiriyim mi bileziksiz jumboyla bu kuşu ? Bir de bilezigi bordo ve 337 44 Az 42767 p15 yaziyo anlami nedir? Yorumlarinizi merakla bekliyorum.Masallahlarinizi eksik etmeyin
0f48ee3ad33576fa801036b19819e038.jpg

656c1b0193f69f97cf622642b43038f2.jpg

0af6c1b253b121d3464b47efa270b148.jpg

903e567afa8b4eece7520bea69d95b6e.jpg

260618f35396bf416fd092950fc98999.jpg

Son düzenleme:
Masallah kuslariniza gule gule besleyin

Nefes alması bana göre normal. Jumbo yada bu irilikte kuşlar zaten handaltırlar. Ufak kafeslerde zaten hiç uçamadıkları için yağlanıyorlar. Nefesleride yorulduklarında böyle aşırı düzensiz olabilir mantıken. Keşke kuşu yorup kovalamasaydın böyle şeylere gerek yok. Sen bakımlarını aksatma kafeslerinde mamalarını yemlerini eksik etme. İnş. yakın zamanda verim alırsın. Kolay gelsin.

Nefes alması bana göre normal. Jumbo yada bu irilikte kuşlar zaten handaltırlar. Ufak kafeslerde zaten hiç uçamadıkları için yağlanıyorlar. Nefesleride yorulduklarında böyle aşırı düzensiz olabilir mantıken. Keşke kuşu yorup kovalamasaydın böyle şeylere gerek yok. Sen bakımlarını aksatma kafeslerinde mamalarını yemlerini eksik etme. İnş. yakın zamanda verim alırsın. Kolay gelsin.
Tesekkurler. Tamam da bu kuslar hantal olsalar da az bi sey ucuyolardir diye dusunuyorum. Dinlenince normal ama heralde oyle oluyo. Bilezigin anlamini biliyomusunuz ? Az ne demek acaba

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bilezik rengi ve üstündeki bilgilere göre 2015 Almanya doğumlu.Güle güle besleyin.

Dışarı çıkarıp bidaha kovalamanız hayvanı çatlatmamış iyiki acemice hareketler bunlar o dişiye bu vasıfta bir erkekte fazla zaten yavru alsanız bile kırık olacak zaten.

Yok marotona cikardim.. abartmayalim lutfen. Arkadaslar bu 5. Kusum elimdeki. Diger ele alisik olan kusum 10-15 tur atiyo evin icinde. Bu 2 turdan sonra tik tik nefes aldi yakaladim zaten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:53 -->-> Daha önceki mesaj 23:49 --

Sonucta bunlar dogalarinda uzun mesafelerde göc eden hayvanlar avustralyada. Tamam bunlar kafeste doguyolar falan ama en azindan 20 metrekarelik odada 3-4 tur atabilsin yani

bu dişiye bu erkek fazla kaçmış erkek süper ama dişi düşebilir çiftleşme esnasında boş yumurtlama sayısı artar

bu dişiye bu erkek fazla kaçmış erkek süper ama dişi düşebilir çiftleşme esnasında boş yumurtlama sayısı artar
Daha once burda sordum. Bi sey olmaz dediler. Hatta eş tutmasi kolay olur dendi. Kendinden boyutlu oldugu icin kolay begenir dendi. Ben de gidip aldim. Dişinin renkler cok guzel. Eger yavrulari olursa boyut olarak babaya renk olarak analarina cekerse super olur. Bakalim kismet

Arkadaşım yeni aldığın kuş kim bilir ne zamandır kafesinden çıkmadı. Kondüsyonu düşüktür, yağlanmıştır, kanatları açılmamıştır falan. Normal yani. Hiç spor yapmayan birinin uzun mesafeli koşturulması gibi..

Arkadaşım yeni aldığın kuş kim bilir ne zamandır kafesinden çıkmadı. Kondüsyonu düşüktür, yağlanmıştır, kanatları açılmamıştır falan. Normal yani. Hiç spor yapmayan birinin uzun mesafeli koşturulması gibi..
Astimdir belki diye korktum. Dogrudur. Bi sure takibe alayim bakalim durumunu.