petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni çiftim hakkında soru. tecrübeli arkadaşlar yardım lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rıfat Bor tarafından 24 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    dişi kısa bir süredir bende yuvalığı taktığımdan beri girip çıkıyor ve dışkısı büyümeğe başladı. çiftleşme olmadı. erkeği yanına dün akşam koydum. ikisi de yuvalığa girip çıkıyor birlikte girdikleri de oluyor ama bazen erkek dişiyi kovuyor ve erkek şu an dişiden daha fazla yuvanın kapısında duruyor. sebebi nedir? bu davranış normal mi? dünden bugüne eş tutmuş olabilirler mi?

2. alos2000

alos2000 Member

Beğenileri:
    10
    Genelde erkekler
    Dişiyi yuvaya teşvik etmek için önce girip
    Güvenli bi yer olduğunu ispatlamaya
    Çalışırlar.

Ya da
    Erkek çok ürkek
    Yuvada kendini güvende hissediyor.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Beraber yuvaya giriyorlarsa sorun olmaz ama erkek dişiyi yuvaya sokmuyorsa sorun olur.

4. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    birbirleriyle hiç ilgileri yok. ama ikisi de yuvaya düşkün

5. ooakcaoo

ooakcaoo New Member

Beğenileri:
    0
    Slm arklar bir cift muhabbet kusu aldım gündüz eve koydum akşam kafesin içine yumurtlamislar bnde yuvalaga koydum fakat sabah yoktu ymurtladiklari yumurtayı yediler ne yapmaliyim kaynamis yumurta fln verdim ama genede yediler

#5 ooakcaoo, 25 Ekim 2015
    Son düzenleme: 25 Ekim 2015
  6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Kafeste kalamar kemiği var mı.

7. Berşan KENAR

Berşan KENAR New Member

Beğenileri:
    0
    Kafeste kalamar kemigi yoksa istedikleri besini yumurtanin kabugundan almislardir.

8. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    İlk konu hakkında: Erkeğin yuvalığa girmesi sorun olmaz eş tuttuklarında dişi de girecektir yuvalığa.

İkinci konu hakkında: Kuşlar ortamda yeni oldukları için kendi yumurtalarını yabancı bilmiş olabilirler. Belkide yumurta üzerinde çok ufak bir çatlak vardı. Kalsiyum ihtiyacı var diye kuş kendi yumurtasını kırıp yemez. Ancak muhakkak kalamar kemiği ve mineralli kum olmalı kafeste..

9. ooakcaoo

ooakcaoo New Member

Beğenileri:
    0
    Gaga tasi kalamar kemiği koydum her ikiside var umarım bndan sonra yemez ler sitede acemi oldum için yanlış yerlere yaziom kusura baknayin

10. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Tekrar bir konuda soru sormak veya yeni bir konu paylaşmak isterseniz aşağıda anlatıldığı gibi yeni bir konu açarak sizinle aynı sorunu yaşayan diğer arkadaşların da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.Keyifli forumlar.
    http://www.muhabbetkusu.com.tr/teknik-destek/siteye-yeni-konu-nasil-acilir-967.html

Sayfayı Paylaş