Karadeniz Pet

Yeni çiftim hakkında soru. tecrübeli arkadaşlar yardım lütfen

Rıfat Bor

Meraklı Üye
dişi kısa bir süredir bende yuvalığı taktığımdan beri girip çıkıyor ve dışkısı büyümeğe başladı. çiftleşme olmadı. erkeği yanına dün akşam koydum. ikisi de yuvalığa girip çıkıyor birlikte girdikleri de oluyor ama bazen erkek dişiyi kovuyor ve erkek şu an dişiden daha fazla yuvanın kapısında duruyor. sebebi nedir? bu davranış normal mi? dünden bugüne eş tutmuş olabilirler mi?

7PqOR5.jpg

PB0RX9.jpg

qRbg75.jpg

Genelde erkekler
Dişiyi yuvaya teşvik etmek için önce girip
Güvenli bi yer olduğunu ispatlamaya
Çalışırlar.

Ya da
Erkek çok ürkek
Yuvada kendini güvende hissediyor.

Beraber yuvaya giriyorlarsa sorun olmaz ama erkek dişiyi yuvaya sokmuyorsa sorun olur.

birbirleriyle hiç ilgileri yok. ama ikisi de yuvaya düşkün

Slm arklar bir cift muhabbet kusu aldım gündüz eve koydum akşam kafesin içine yumurtlamislar bnde yuvalaga koydum fakat sabah yoktu ymurtladiklari yumurtayı yediler ne yapmaliyim kaynamis yumurta fln verdim ama genede yediler

Son düzenleme:
Slm arklar bir cift muhabbet kusu aldım gündüz eve koydum akşam kafesin içine yumurtlamislar bnde yuvalaga koydum fakat sabah yoktu ymurtladiklari yumurtayı yediler ne yapmaliyim kaynamis yumurta fln verdim ama genede yediler

Kafeste kalamar kemiği var mı.

Kafeste kalamar kemigi yoksa istedikleri besini yumurtanin kabugundan almislardir.

İlk konu hakkında: Erkeğin yuvalığa girmesi sorun olmaz eş tuttuklarında dişi de girecektir yuvalığa.

İkinci konu hakkında: Kuşlar ortamda yeni oldukları için kendi yumurtalarını yabancı bilmiş olabilirler. Belkide yumurta üzerinde çok ufak bir çatlak vardı. Kalsiyum ihtiyacı var diye kuş kendi yumurtasını kırıp yemez. Ancak muhakkak kalamar kemiği ve mineralli kum olmalı kafeste..

Gaga tasi kalamar kemiği koydum her ikiside var umarım bndan sonra yemez ler sitede acemi oldum için yanlış yerlere yaziom kusura baknayin

Gaga tasi kalamar kemiği koydum her ikiside var umarım bndan sonra yemez ler sitede acemi oldum için yanlış yerlere yaziom kusura baknayin

Tekrar bir konuda soru sormak veya yeni bir konu paylaşmak isterseniz aşağıda anlatıldığı gibi yeni bir konu açarak sizinle aynı sorunu yaşayan diğer arkadaşların da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.Keyifli forumlar.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/teknik-destek/siteye-yeni-konu-nasil-acilir-967.html

Geri