Karadeniz Pet

Yeni çiftim için yardım

• Konbuyu başlatan ugur33
  • Başlangıç tarihi
U

ugur33

Guest
arkadaşlar merhaba. aranıza yeni katıldım. tecrübelerinizden yarlanmak istiyorum. 5 gün önce petshoptan 1 çift hazır muhabbet kuşu aldım. petshopta gözlemledim canlı ve hareketlilerdi. dişi sürekli yuvada vakit geçiriyordu. ancak eve getirdiğimden bu yana yuvaya girmiyor ve durgunlar. birde dişi kuşun popo kısmında tüyler döküldü ve şiş. petshopdaki arkadaş yumurtlamak üzere olduğunu söyledi. sizce neden olabilğir

Öncelikle hoşgeldiniz. Ortam değişikliği nedeniyle yuvalığa girmiyor. Yumurtlasa bile kuluçkaya büyük ihtimal yatmayacaktır. Başka çiftiniz varsa yumurtaları onların altına koyunuz.

Hoşgeldiniz. Kuşlar yer değiştirdiği bi yabancılık çekiyorlar eve alışması içi 2 3 günlük alışma dönemi vardır. Eve alışınca yuvaya girer fakat rahatsız etmeyin kuluçka döneminde

ortana alişması biraz vakit alıyor aynı durumda benim 5 çift kuşum var 1 ay oldu alanım yeni yeni alişmaya başladılar

Hosgeldınız kuslar baska bır ortama gecınce sok olurlar etrafı tanımaya calısısrlar 1 kac aya aalısır ve hareketlı olurlar

8 gün oldu hala yumurtlamadı ve popodaki şişlik geçmedi. ne yapmam lazım. Hastalık mı var acaba. gerçi genel durumu iyi. ama yuvayada girmiyor. tecrübeli arkadaşlar yardım

Moderatör tarafında düzenlendi:
bilen arkadşlar cvp bekliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:37 -->-> Daha önceki mesaj 10:36 --

bilen arkadaşlar yardım lütfen

bilen arkadşlar cvp bekliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:37 -->-> Daha önceki mesaj 10:36 --

bilen arkadaşlar yardım lütfen

kuş sitrese girmiş yumurtlamak istemiyor olabilir zeytinyagı felan sürün poposuna