petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni çiftim kaç aylıklar bol resimli

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Erdal Arıcan tarafından 16 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Erdal Arıcan

Erdal Arıcan Active Member

Beğenileri:
    48
    Birde sarı olan çek kırmasıymış, hatta alan kişi şunu söyledi yerli çek dedi :) bence yerli gelelim canların resimlerine.

Ekli Dosyalar:

2. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Fikirleriniz önemli

Ekli Dosyalar:

3. Kamen

Kamen Active Member

Beğenileri:
    243
    4-6 arasındalar.
    Kafa tüylerinin birinin beyaza diğerinin sarıya tümüyle dönmüş olmasından yola çıkarak söylüyorum.
    Kendi kuşlarımda belirttiğim aylardan sonra bu değişiklikler olmuş idi.

Erdal Arıcan bunu beğendi.
  4. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Sağol kardeşim, ben erkeği bir satıcıdan aldım alışık erkek arıyorum varmı dedim, bunuda yani efeyi eşe atmış baktım dişide bunu hırpalıyor hemen aldım konuşuyorda,sahibi bira parasına satmış hayvanı:) iyki emin ellere düştü ,dedim usta adamsın kaç aylık bu kuş, bir yaşında dedi ama sanmıyorum, çok körpe hayvan daha kartlaşan ne gaga ve ayak var hayvanda,sonrasında dedim hazır alısık dişi bulayım ,yine sordum başka yere var dedi, çıkardı arda taraftan ayrı olarak kısmet işte allah gönlümüze göre verdi konuşan kuşum kaçtığında bu arayışlara girdik, baktım bakımlı güzel bir dişi,dedim alıyım ben bunu parasınıda veriyim ama evde bir deneyim alışıkmı,değilse getiririm geriye tamam ben garanti veriyorum sana dedi,aldım getirdim eve 20 dakikada baya ilgilendim onla güvendi atladı omzuma elimden karpuz felanda yedi dedim tamam usta aldım kuşu, daha çok eğittim onuda 24 gün ayrı olarak, şimdi kusuyorlar birbirlerine nezaman yuvalık koysam sizce arkadaşlar.

#4 Erdal Arıcan, 16 Ağustos 2016
    Son düzenleme: 16 Ağustos 2016
    Nil ve Erdem AYGÜL bunu beğendi.
  5. Kamen

Kamen Active Member

Beğenileri:
    243
    Her ikiside yetişkin ise şimdi de yuvalık koyabilirsiniz.
    Evi kafesi yuvalığı tanımaları derken zaten kızışma dönemleri gelir diye tahmin ve ümit ediyorum.

Erdal Arıcan bunu beğendi.
  6. drbekirr

drbekirr Member

Beğenileri:
    4
    maşallah şanslısınız..:)

7. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    205
    Masallah once uzuldunuz simdi sevindiniz iki masumuda kurtarmis oldunuz tebrik ederim bir heves alinip sonra yem kabugu tuyu pisligi deyip heves gecince bir koselere atiliyorlar canli olduklari unutuluyor malesef uzun saaglikli omurleri olsun inssllah

8. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Evet bekir bey sağolun var olun

9. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Çok güzel konuşmuşsunuz ağzınızdan bal aksın ,sevinçliyim evet kurtardım ikisinide çokta mutluyuz,yaşlanıncaya kadar elden ayaktan allah düşürmesin tabi bakacam muhabbet kısmetse.allah razı olsun ahmed bey

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Maşallah disi erkeğe göre genç erkek denildiği gibi yaşına yakın dişi 5 aylık gibi 2 ay sonra takın derim yuvalık

11. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Teşekkürler bilgilendirdiğiniz iyi oldu yusuf bey öyle yaparım artık,hatırlatıyım kendimi bir gün sizi çat kapı arayıp soru sormustum,sizde meşguldünüz kusumun kanatları dökuluyor diye yardım istemiştim 8 ay kadar once sızde kimsin sen felan demıstınız:) sanırım işletildiğinizi düşündünüz herhalde o benim işte burdan almıstım numaranızı sızın ıyı bır üretim hobici oldugunuzu takıp edıyordum:)

12. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Dogrudur inan meşgulumdur yoksa yardimci olmaya calisirdim belkide dediğiniz gibi isletildigimi düşünmüşumdur :)

13. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Yardımcı oldunuz zaten allah razı olsun yusuf bey.

Yusuf Kürşat AKKUŞ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş