Karadeniz Pet

Yeni Çiftim ve sorularım

Mehmet Tek

Meraklı Üye
3-4 aydır beklemem rağmen 2 çiftimdende bir hareket yaşamadığım için 10 gün önce yeni yavrularımış olan genç bir çift aldım.aldım alalı sürekli bi uyku hali ve kuyruklarında aşağı yukarı tik tak yapar gibi hareketler görüyorum daha önceki kuşlarımda hiç böyke bişey görmediğim için meraklandırdı.Ve daha önce yavru vermiş bi çift şans ya bana gelince yumurtlamayabilirmi.

Tabiki muhabbet kuslarinin yavrulamalarindaki etkenlerden biri yer değişikliği. Yer degisikliginde yeri begenmeyebilir onun icin genelde yerleri değiştirilmez. Isik alan sessiz soguk olmayan bir koseye koymanizi ve vitamin yumurta kabugu mama kalamar gibi seyleri eksik etmemenizi tavsiye ederimhem stresi azaltir bu durumu atlatmalarinda yardimci olur hem de yumurta icin gerekli seylerdir.

eger gerçek eşlerse 1 aya yavrularlar ...yeni geldiğindne dolayı oyle yapıyordu cansız duruyordur acılırlar yakında :)

tesadüfmdür yoksa şansmı bilmiyorum ama diğer bir çiftimde ilk çifleşmelerini denediler sonuç üst üste iken tünekten düşmede olsa deniyolar işallah sonunda onlarda başarcaklar

Geri