Karadeniz Pet

Yeni çiftim ve sorularım

Siyamu

Yeni Üye
Arkadaşlar 5 6 aydır beslediğim ve cinsiyetine hiçkimsenin kesin bişey söyleyemediği ve benimde dişi olarak düşündüğüm kuşun yanına bir erkek kuş aldım. Bir türlü anlasamadilar bende cinsiyetini tahmin edemediğim kusu değiştirdim yeni çiftim hakkında yorum alabilirmiyim. Bide ben alır almaz aynı kafese koydum iyi anlaştıklarını düşünüyorum sıkıntı olurmu yuvaligini nezaman takmaliyim Yorumlar için şimdiden teşekkür ederim
IMG-20160831-WA0016.jpg
IMG-20160831-WA0014.jpg
IMG-20160831-WA0013.jpg

Ekli dosyalar

• IMG-20160831-WA0009.jpg
    IMG-20160831-WA0009.jpg
    114.7 KB · Görüntüleme: 11
Dişi kuş 7-8 aylık ise yuvalığı bugünde takabilirsiniz.

Kuşlar gayet sağlıklı görünüyor. Hayırlı olsun. Yeni aldıysanız yuvalık için acele etmeyin bence. Ortama alışsınlar bir süre. Siz gözlemleyerek karar verin iyi anlaşıp anlaşmadıklarına ve sorun yoksada bir süre sonra yuvalığı takın. inşallah en kısa zamanda yumurta ve yavrularınıda görürsünüz.

Gözlerinin içinde gri halka oluşmuş. 7 aylık gibi. Bir kaç gün eve alışmasini bekleyeyim ozaman. Zaten erkek de çok olmadı eve geleli. Teşekürler arkadaşlar.

Arkadaşlar bildiğiniz kuru mama tarifi varsa alabilirim.

yumurta havuç rendele ıcıne tatlı kasıgı pırınc unu 4 5 adet cıcı bebe ıyıce karıştırıp vereılırısn cok azda tarçın koyabılırsın hayırlı olsun

MaşAllah kuşlar çok güzel. Erkeği de dişisi de ayrı bi tatlı. Yuvalık için acele etmeyin. Ortama alışsınlar. Bu arada haftada 1-2 mama verin. Nijer tohumuyla destekleyin çünkü çiftleşmeye erkek hazır, dişi hazır değil gibi görünüyor. Yuvalık için acele etmeyin. Hayırlı hobiler.

Geri