Karadeniz Pet

Yeni Çiftimin Yaşı Ve Irkı Sizce Nedir ?

zorro123

Paylaşımcı Üye
Aldığım satıcı ırk hakkında bilgisizdi fakat dişi için 9 aylık erkek için de o civarlarda olduğunu söyledi.Sizce yaşları ve ırkları nedir bu çiftin ? Erkek iri.Ben şahsen çeke benzettim.
Bu arada dişi yuvalığa girmeye başladı bile Kalamar kemiğini pek beğendiler.
VE9ovZ.jpg
jBg0BL.jpg
WbqBEY.jpg

Bu resimlerle ırkı çok anlaşılmıyor ama kuşlar en az 2 yaşındalar her ikiside

2 yaşında olduklarını sanmıyorum.Dişi biraz daha büyük olabilir ama her ikisinin de 2 yaşında olma ihtimali yok diye düşünmekteyim.
7ABmp5.jpg
B8OXdp.jpg

1 ile 2 arasında bir fark yok zaten.
2 yaşındalar.

Bunlar iri gibi görünüyor baya. Maşallah. İngiliz mi böyle büyük boy oluyordu

Erkek jumbo kırığı gibi duruşuda çok güzel maşallah

2side yerli dişi kuş 2 yaşından fazla irislere sarı renk tam anlamıyla hakim olmuş 9 aylık felan değil.erkek dişiden daha küçük 1.5 gibi birşey yaş. ama baya iyi anlaşıyorlar gibi

Edit: erkekte bir irilik var 2. resimde öyle görünüyor ama kusmak için dikeltmiş gibi geldi bana cepheden normal haldeyken bir resim koyarsanız net birşey söylenebilir.

2side yerli dişi kuş 2 yaşından fazla irislere sarı renk tam anlamıyla hakim olmuş 9 aylık felan değil.erkek dişiden daha küçük 1.5 gibi birşey yaş. ama baya iyi anlaşıyorlar gibi

Edit: erkekte bir irilik var 2. resimde öyle görünüyor ama kusmak için dikeltmiş gibi geldi bana cepheden normal haldeyken bir resim koyarsanız net birşey söylenebilir.
Kuş normaldede bu şekilde.Göğüs aşırı kabarık ve aşırı uzun kuyruğu var.Gövde olarak geniş değil bu yüzden ingiliz ve jumbo kırması olmadığı kesin ama yerliye benzemiyor erkek.
Bu arada evet gayet iyi anlaşıyorlar.İlk günden çiftleşmeye ve yuvalığa girmeye başladılar.Hatta ikisi de ele alışık kuşlar.Çok hareketliler. (Bunları uyukladıkları sırada çektim.Bu fotoğraflarda göğüs kabarıklığı belli olmuyor kuşun ama sabah daha net çekerim.)
QQP4zy.jpg
vZaQA4.jpg

Bunlar iri gibi görünüyor baya. Maşallah. İngiliz mi böyle büyük boy oluyordu
Gövdesi çok kalın değil.O yüzden ingilizi eledim.Fakat bu güne kadar gördüklerim arasında en iri olanı diyebilirim.Çek ve Hollanda arasında kaldım.

Erkek jumbo kırığı gibi duruşuda çok güzel maşallah
Jumbo kırığı da olabilir belki ama o kadar iri gövdesi yok.Göğsü çok kabarık ve kuyruğu uzun.İrilik anlamında hakkını veriyor.
Dişinin yerli olduğunu düşünmekteyim ama bu kuş yerli değil anlaşılana göre.

Geri