Karadeniz Pet

yeni çiftler anlaşmazlık ?

hmm pekı salmamadakı amaç nedir. sahibe alıştklarnda çiftleşme duruyormu ?

Sanirim daha cabuk birbirlerine alismalarini ve es tutmalarini saglamak icin... Cunku kafeste birbirlerinden ve yemlenmekten baska ilgilenecek pe bir seyleri yok. Ama bir zorunluluk degil bence cunku forumda kuslari kafes disinda ciftlesen uyeler de var. Yani belli olmaz, ama disarida birbirlerine olan ilgileri daha az olur. Yalniz yumurtlayacak ve kulucka donemindeki disi kusu ucurmamak gerektigini soyluyor ustalar. Nedenini ben de bilmiyorum

Bu arada masallah kuslariniza ozeelikle disiye... Demek acik alanda kacmiyor ne guzel...

Son düzenleme:
[MENTION=14003]Hakan Gungor[/MENTION] benim kuşlarım omzumda bütün odaları geziyoruz isteseler kaçarlar lavabo pencerelerinden ama kaçmıyorlar 1 ay oldu

Sanirim daha cabuk birbirlerine alismalarini ve es tutmalarini saglamak icin... Cunku kafeste birbirlerinden ve yemlenmekten baska ilgilenecek pe bir seyleri yok. Ama bir zorunluluk degil bence cunku forumda kuslari kafes disinda ciftlesen uyeler de var. Yani belli olmaz, ama disarida birbirlerine olan ilgileri daha az olur. Yalniz yumurtlayacak ve kulucka donemindeki disi kusu ucurmamak gerektigini soyluyor ustalar. Nedenini ben de bilmiyorum

Bu arada masallah kuslariniza ozeelikle disiye... Demek acik alanda kacmiyor ne guzel...

suanlık bırbırlerıne alışmaları ıcın kafes ıcınde tutmayı düşünüyorum zaten. dişide nasibini alıcak biraz kafes içinde kalıcak . erkek olan dişiye ve ortama alıştıktan sonra dışarı çıkmalarına ızın verıcem . kafes kapısı sureklı açık oluyor zaten. istediklerı anda gırıp cıkabılıyorlar.
Bu arada teşekkürler :) ölmek üzereyken o cani petshopcunun elınden kurtarmamın getirisi sanırım bu kadar bağlı olması . aylarca uçamamıştıda , tüyleri çıkmıyordu. kanattakı uzun tüyler yoktu. vitamın destegı ve bıraz ılgıyle şuan çok enerjik bı kuşa sahıbım :)

bu iş sabir yoksa zor zor sabreden muradına ermiş sadece zmana birak sadece su yem ihtiyaçlarını karşıla başkada bişey yapma rahatsız etme onlar işlerini yapsınlar ...

Son düzenleme:
Önlerinde 2 haftaları var. 2 hafta içerisinde yeni gelen ortama ve dişiye alışırsa bi problem yok . yavaş yavaş banada alışır elbet .

Geri