Karadeniz Pet

yeni çiftler

berkecakil

Meraklı Üye
arkadaşlar bir çift muhabbet kuşum vardı dişi bir türlü kızışmadı erkek kızıştı. bende dişiyi değiştirdim. şimdi yeni aldığım kuş kızgınlaştı. fakat eş olup olmadıklarını nasıl anlarım. bir kaç defa baktığımda erkek ile dişiyi birbirlerini gagalarken gördüm. yeni kuşu geçen hafta aldım. acaba ne zaman eş olurlar ve eş olmalarını hızlandırmak için ne yapmalıyım.

eş olmaları ıcın bısey yapamazsın sadece kızısmaları ıcın kızıstırıcı mama nıjer tohumu vs verebılırsın

Hızlandırma zor zamana bırak biraz öpüşme varsa kaşıyorlarsa birbirlerini eş olma yolundalar

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Havuç veya nijer tohumu verebilirsin.Havucu fazla ıslak verme elinle sık suyun süzdür yani yoksa ishal yapar kuşlara ona göre.

havuç nijer tohumu keçi boynuzu çok verdim vermeyede devam ediyorum. hatta ilk verdiğim zamanlar çok yiyorlardı giderek azalttılar yemeyi.

Hocam sabırlı ol zamanı geldigi zaman çiftleşirler kafes sessiz sakin yerde kalsın ve ikide bi kurcalama yeterli olur.

nijer tohumu ve keten tohumu asla. tavsiye etmiyorum kuslarda yag yapar tuy dokumune sebeb olur. kuslari yakar birakin kuslari kendi hallerine anliyamiyorm saten o kuslari biz insanlar kafese tikdik bali onlarin nasil yasiyacagina ne yapacaklarina engel olmayalim kizistirmak istiyorsan , illa mama yap haftada iki kez havuc ver ceviz findik ver. haftada 1 kez alt degisimi yap akili yemlik tak sularini yemlerini 3-4 gunde degistir . es tutma sürecler 3 ayd ir 2 haftada kavga ederlerse ciftlerden biri degistirilmelidir.

ustalar erkek kuş çok ötüyor kafayı titretiyor dişiyle yüzyüze geliyor biraz duruyorlar sanırım gagasını değdiriyor dişininkine ama dişi erkeği gagalıyor. az önce 3 kere aynı şekilde yaptılar bu iyiyemi işaret

mrb. normal yemin dışındakileri haftada bir verirsen iyi olur azı kara çoğu zarar verir ,tüye sokar isal yapar her şey olur doğrusu böyle diye düşünüyorum ölede uyguluyorum.

akşam ışıkları kapattım yatmaya gittim yarım saat sonra kafeste ötüşmeler bağrışmalar duydum koştum kafese baktım içinde sürekli hareket ediyorlardı. uçmaya çalışıyorlardı. acaba neden olmuş olabilir.

Erkek kur yapıyor ama dişi yeni olduğu için henüz cevap vermez önce ortama alışması gerek. Gece birşeyden korkmuşlardır ani ses felan olabilir.

ani ses olmadı. normalde diğer odadalar sessizlik olduğu için seslerini duydum. korkacakları birşey olmadı.

Ben yavru kuş sesleri dinletiyorum deneyebilirsiniz

Bende yaradı bugün bir iki kere dişinin yuvaya girdiğini gördüm :)

dişi daha önce yumurta yaptımı yoksa ilk defamı kuluçkaya yatacak

Geri