petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yeni çiftler

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve berkecakil tarafından 19 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar bir çift muhabbet kuşum vardı dişi bir türlü kızışmadı erkek kızıştı. bende dişiyi değiştirdim. şimdi yeni aldığım kuş kızgınlaştı. fakat eş olup olmadıklarını nasıl anlarım. bir kaç defa baktığımda erkek ile dişiyi birbirlerini gagalarken gördüm. yeni kuşu geçen hafta aldım. acaba ne zaman eş olurlar ve eş olmalarını hızlandırmak için ne yapmalıyım.

2. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    eş olmaları ıcın bısey yapamazsın sadece kızısmaları ıcın kızıstırıcı mama nıjer tohumu vs verebılırsın

3. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Hızlandırma zor zamana bırak biraz öpüşme varsa kaşıyorlarsa birbirlerini eş olma yolundalar

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

4. Hürkan YILMAZ

Havuç veya nijer tohumu verebilirsin.Havucu fazla ıslak verme elinle sık suyun süzdür yani yoksa ishal yapar kuşlara ona göre.

5. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    havuç nijer tohumu keçi boynuzu çok verdim vermeyede devam ediyorum. hatta ilk verdiğim zamanlar çok yiyorlardı giderek azalttılar yemeyi.

6. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam sabırlı ol zamanı geldigi zaman çiftleşirler kafes sessiz sakin yerde kalsın ve ikide bi kurcalama yeterli olur.

7. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    nijer tohumu ve keten tohumu asla. tavsiye etmiyorum kuslarda yag yapar tuy dokumune sebeb olur. kuslari yakar birakin kuslari kendi hallerine anliyamiyorm saten o kuslari biz insanlar kafese tikdik bali onlarin nasil yasiyacagina ne yapacaklarina engel olmayalim kizistirmak istiyorsan , illa mama yap haftada iki kez havuc ver ceviz findik ver. haftada 1 kez alt degisimi yap akili yemlik tak sularini yemlerini 3-4 gunde degistir . es tutma sürecler 3 ayd ir 2 haftada kavga ederlerse ciftlerden biri degistirilmelidir.

8. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    ustalar erkek kuş çok ötüyor kafayı titretiyor dişiyle yüzyüze geliyor biraz duruyorlar sanırım gagasını değdiriyor dişininkine ama dişi erkeği gagalıyor. az önce 3 kere aynı şekilde yaptılar bu iyiyemi işaret

9. Sinan EREN

mrb. normal yemin dışındakileri haftada bir verirsen iyi olur azı kara çoğu zarar verir ,tüye sokar isal yapar her şey olur doğrusu böyle diye düşünüyorum ölede uyguluyorum.

10. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    akşam ışıkları kapattım yatmaya gittim yarım saat sonra kafeste ötüşmeler bağrışmalar duydum koştum kafese baktım içinde sürekli hareket ediyorlardı. uçmaya çalışıyorlardı. acaba neden olmuş olabilir.

11. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Erkek kur yapıyor ama dişi yeni olduğu için henüz cevap vermez önce ortama alışması gerek. Gece birşeyden korkmuşlardır ani ses felan olabilir.

12. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    ani ses olmadı. normalde diğer odadalar sessizlik olduğu için seslerini duydum. korkacakları birşey olmadı.

13. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    Ben yavru kuş sesleri dinletiyorum deneyebilirsiniz

14. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    işe yarıyor mu yavru kuş sesleri

15. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    Bende yaradı bugün bir iki kere dişinin yuvaya girdiğini gördüm :)

16. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    dişi daha önce yumurta yaptımı yoksa ilk defamı kuluçkaya yatacak

Sayfayı Paylaş