Karadeniz Pet

Yeni çiftleşti napayım

• Konbuyu başlatan Hürkan YILMAZ
  • Başlangıç tarihi
H

Hürkan YILMAZ

Guest
Arkadaşlar sabah kuşlarım çiftleşti acaba yapabileceğim birşey varmıı rahatsız etmiycemde onun haricinde bişi yermi yani . illaha ilk kuluçkanın hepsi boş çıkarmı :(

Rahatsız etmeyin yeter sadece yem ve su için gidin yanlarına. Benim 2 çiftimde ilk kuluçkalarında sadece 1 tane boş verdiler.

Rahatsız etmeyin yeter sadece yem ve su için gidin yanlarına. Benim 2 çiftimde ilk kuluçkalarında sadece 1 tane boş verdiler.

Yok rahatsız etmemde acaba dedim yapabileceğim bişi varmı acemiyimde mama filan veiryorum kuş kumu kemik yem vitamin su sadece bunlar. İyi bari umutlandım 1 tane boş çıkardıysa ben sanıyorum hepsi boş çıkıcak inşallah dolu çıkar . Şimdi 20-25 dkdır dişi yavrulukta erkek de yavruluk kapısında ona bakıyo onu besliyo (kusuyo yani)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar sabah kuşlarım çiftleşti acaba yapabileceğim birşey varmıı rahatsız etmiycemde onun haricinde bişi yermi yani . illaha ilk kuluçkanın hepsi boş çıkarmı :(

tebrik ederim benim kuşumda bugün sabah çifleşti bundan sonra ne yapılacak ne gibi mama verilecek kuşun suyuna vitamin koyulacakmı? acaba bilmiyorum bende..

rahatsız etmeyinn kesinlikle kafesin yerini değiştirmeyinn normal düzen devam edin mamayı kısıtlayınn haftada iki defa yeter ilk kuluçkada boş çıkma ihtimali çok yüksek yüzde 80 maalesef :(

Acaba 6 tane yumurtlasa 1 tane çıkabilirmi ya 1 tane çıksın bari . Neşelendiriyo beni en üzgün halimde bile sınav haftasında bile muhabbet kuşuyla oynamak herşeyi unutturuyo.Mesela 6-7 tane yumurtlasa 1 tane bile çıkmazmı ?

her zaman boş çıkacak diye bir şey yok benim kuşlar ilk kuluçkada 8 tane yumurtladı hepsi doluydu çiftleşiyorsa yavrular gelir merak etmeyin

boş çıkacak diye bir şey yok kardeşim. benimkisi ilk kuluçkasın 6 yumurta yaptı 1 yumurta boş çıktı 5 tane yavru çıktı yavrulardan 4ü yaşıyor şu anda. en küçüğü 15 günlü falan.

Artık çok rahatsız etme yemlerini ve sularını değiştir.

her zaman boş çıkacak diye bir şey yok benim kuşlar ilk kuluçkada 8 tane yumurtladı hepsi doluydu çiftleşiyorsa yavrular gelir merak etmeyin

+++ ilk ağız yavru alırken sıkıntı boş yumurta değildir acemi oldukları için yavrulara bakamamadır inşallah tüylerince yavru alırsınız

Geri