Karadeniz Pet

Yeni çözüm....

• Konbuyu başlatan Mustafa Demir
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa Demir

Guest
Önceden belirttiğim gibi kafese yuvalığımı takamıyordum bende kafesin içine yuvalığı yerleştirdim inşalllah sorun olmaz sizce yanlış mı yaptım???

Ben hiç kafesin içine yuvalık takmadım ama takanları hatta yavru aldıklarını gördüm. Eğer kafes büyükse sorun olacağını zannetmiyorum.Benim kuşlarımı yavrulatmak adına yapmadığım şey kalmadı senin gibi en ufak şey aklıma takılırdı. Bunu yaptım acaba doğru mu şunu yaptım acaba çiftleşirler mi diye. Sonradan anladım ki olmayınca olmuyor. Bende kuşları kendi haline bıraktım hala olmuyor :D

Evet olmayınca olmuyor ben yinede üstüme düşeni yapayım dedim ;)

ilerde diyelim kuşlarınız yumurtladı...yumurtayı konrtol etmeniz...yavrular çıkınca yavruları kontrol etmeniz ve yavrular büyürken yuva temizliğini yapmanız zor olur...kafesin içinden tüm bunları yapmanız zor olur...biraz maliyetli ama yeni bir kafes alıp,yuvayı da kafesin dışına takarsanız daha kullanışlı olur sizin açınızdan ama karar yine de sizin tabi...:)

Kafes yeni alındı zaten tülden dolayı takılmıyor yuvalık.

yuvalığın içinde olması ileride yavru aldığınızda farklı sorunlar yaratabilir..

yanlıs degil fakat kafes içerisini daraltmıs olursun ve yumurta oldugu zaman kontrol yapamamıs olursun.

Doğru söylüyorsunuz kontrol yapamıcam zaten doğadada kendileri ürüyorlar..

bence kafesin yan tarafına kutuyu koy iyice ölçüp biçtikten sonra kututnun ağzından biraz daha fazlasını yan keskiyle kes. iplerle falan sıkı sıkı bağlarsın hiç bi sıkıntı olmaz
tellerin kuşa zarar vereceğini düşünüyorsan bant ile ucunu zararsız bi hale getirebilirsin.

doğada kendileri ürüyorlarmış doğada kafes içinde değil ihtiyaçlarını gidip temin edebileçekleri şekilde yaşıyorlar şununla muhattap olmayın ya adam tülüyü kafese boydan boya geçirmiş bi tek kafesn üstü açık tül az yetseymiş orayıda örtermiş bu

Sen kimsin ki milletin benimle muhattap olup olmayacaklarını belirliyorsun sanane kardeşim??Yönetim bu gibi insanları uyarsın lütfen.

uyarsın ? ben burda hakaret etmiyorumdüşünçelerimi yazıyorum millete baskı kurup şunu dışlayın vb örgütlemiyorumda konuşma tarzım bu ?

O zaman konuşm tarzınızı değiştirin çünkü kimseyi aşağılayamazsınız çünkü ben burd beni eleştirin diye açmadım konuyu yardım edin diye açtım.

eleştiririm eleştiriye açık değilseniz herkese açık forumlara yazmayın yaptığınızın yanlış olduğunu düşündüğüm sürece eleştiririm

Geri