petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni çözüm....

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa Demir tarafından 27 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Mustafa Demir

Önceden belirttiğim gibi kafese yuvalığımı takamıyordum bende kafesin içine yuvalığı yerleştirdim inşalllah sorun olmaz sizce yanlış mı yaptım???

2. Yılmaz Ç.

yeri çok daraltırsın o zaman.

3. Mete Aytun AYDIN

Ben hiç kafesin içine yuvalık takmadım ama takanları hatta yavru aldıklarını gördüm. Eğer kafes büyükse sorun olacağını zannetmiyorum.Benim kuşlarımı yavrulatmak adına yapmadığım şey kalmadı senin gibi en ufak şey aklıma takılırdı. Bunu yaptım acaba doğru mu şunu yaptım acaba çiftleşirler mi diye. Sonradan anladım ki olmayınca olmuyor. Bende kuşları kendi haline bıraktım hala olmuyor :D

4. Mustafa Demir

Evet olmayınca olmuyor ben yinede üstüme düşeni yapayım dedim ;)

5. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    ilerde diyelim kuşlarınız yumurtladı...yumurtayı konrtol etmeniz...yavrular çıkınca yavruları kontrol etmeniz ve yavrular büyürken yuva temizliğini yapmanız zor olur...kafesin içinden tüm bunları yapmanız zor olur...biraz maliyetli ama yeni bir kafes alıp,yuvayı da kafesin dışına takarsanız daha kullanışlı olur sizin açınızdan ama karar yine de sizin tabi...:)

6. Mustafa Demir

Kafes yeni alındı zaten tülden dolayı takılmıyor yuvalık.

7. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Tülü değiştirebilirsiniz o zaman

8. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    yuvalığın içinde olması ileride yavru aldığınızda farklı sorunlar yaratabilir..

9. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    peki yuvalığın içini nasıl kontrol edeceksin

10. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yanlıs degil fakat kafes içerisini daraltmıs olursun ve yumurta oldugu zaman kontrol yapamamıs olursun.

11. Mustafa Demir

Doğru söylüyorsunuz kontrol yapamıcam zaten doğadada kendileri ürüyorlar..

12. eray kg

eray kg Guest

bence kafesin yan tarafına kutuyu koy iyice ölçüp biçtikten sonra kututnun ağzından biraz daha fazlasını yan keskiyle kes. iplerle falan sıkı sıkı bağlarsın hiç bi sıkıntı olmaz
    tellerin kuşa zarar vereceğini düşünüyorsan bant ile ucunu zararsız bi hale getirebilirsin.

13. Yunus Emre OĞUZ

doğada kendileri ürüyorlarmış doğada kafes içinde değil ihtiyaçlarını gidip temin edebileçekleri şekilde yaşıyorlar şununla muhattap olmayın ya adam tülüyü kafese boydan boya geçirmiş bi tek kafesn üstü açık tül az yetseymiş orayıda örtermiş bu

14. Mustafa Demir

Sen kimsin ki milletin benimle muhattap olup olmayacaklarını belirliyorsun sanane kardeşim??Yönetim bu gibi insanları uyarsın lütfen.

15. Yunus Emre OĞUZ

uyarsın ? ben burda hakaret etmiyorumdüşünçelerimi yazıyorum millete baskı kurup şunu dışlayın vb örgütlemiyorumda konuşma tarzım bu ?

16. Mustafa Demir

O zaman konuşm tarzınızı değiştirin çünkü kimseyi aşağılayamazsınız çünkü ben burd beni eleştirin diye açmadım konuyu yardım edin diye açtım.

17. Yunus Emre OĞUZ

eleştiririm eleştiriye açık değilseniz herkese açık forumlara yazmayın yaptığınızın yanlış olduğunu düşündüğüm sürece eleştiririm

Sayfayı Paylaş