Karadeniz Pet

yeni disi almak

KORDON

Onursal Üye
Hani derler ya surekli yavru almak istiyorsaniz kucukken es yapin. Ben de oyle yaptim. Erkek hazir disinin zamana ihtiyaci var gibi 9 aylik kizismadi. Kizisana kadar yeni bir disi alsam ve erkekle ciftlestirsem surekli yavru alma ihtimlim riske girer mi?

Hani derler ya surekli yavru almak istiyorsaniz kucukken es yapin. Ben de oyle yaptim. Erkek hazir disinin zamana ihtiyaci var gibi 9 aylik kizismadi. Kizisana kadar yeni bir disi alsam ve erkekle ciftlestirsem surekli yavru alma ihtimlim riske girer mi?

Öyle bir durum yok 1 yaşında dişi de alsan el tutarsa sürekli yavru alırsın. Yavrudan yapmakla sonra eş tutturmanın hiç bir farkı yok. Ben en düzenli yavruyu 1 yaşında eş yaptığım kuşlardan alıyorum. Ama şöyle bir durum var bazı dişiler cere kahverengi olmadan da eş tutuyor. Bende kuluçkada öyle 1-2 dişi var. Eğer yuvalığa merakı varsa ve erkek ile anlaşıyorsa bozma derim

Öyle bir durum yok 1 yaşında dişi de alsan el tutarsa sürekli yavru alırsın. Yavrudan yapmakla sonra eş tutturmanın hiç bir farkı yok. Ben en düzenli yavruyu 1 yaşında eş yaptığım kuşlardan alıyorum. Ama şöyle bir durum var bazı dişiler cere kahverengi olmadan da eş tutuyor. Bende kuluçkada öyle 1-2 dişi var. Eğer yuvalığa merakı varsa ve erkek ile anlaşıyorsa bozma derim

bende albino dişi var ceresi 2 kere kahve rengi oldu renk değiştirdi yaklaşık 7-8 aydır bendeler bırak yumurtlamayı merak edipde ya şu yuvarlak girişi olan kutu acaba ne bi girip bakayım bile demedi :D

s.a arkadaşlar bende 1 çift kuş var erkek 5 aylık falan dişi 1 yaşın üstünde anlaşıyorlar kur falan yapıyo erkek ama yuvalık takılı deil sizce erkek 7,8 aylık olana kadar takmamlımıyım yoksa şimdi taksam yavru alır mıyım

Emre bence tak yuvalığı zaten yuvalığa alışana kadar 2 ay geçer erkek yetişkinliğe ulaşır

Elimde saglam 2tane kizizmis disi var 5428079792 ankaraankaradan sayabilirim

Ilk ciftlesmeyi cere beyazken de yapabilir yani. Dogru mu anladim?

ilk çiftleşmeyi bilmem ama ilk iki kuluçkasında ceresi kahverengiyken üçüncü kuluçkasında beyaz benim dişinin.

Geri