petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni dişi, kavga ve kasinma ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve erbab tarafından 11 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. erbab

erbab Guest

Iyi günler bugün erkek muhabbet kusum icin gıdıp bir disi aldim kuşçu 1 aylik dedi ama sanırım daha büyük, bu arada erkek muhabbetde 4 aylik kadar. Benim sormak istediğim şunlar;
    Erkek ve dişi birbirlerine yanasmiyorlar bir ara erkek disiyi rahatsız ediyor kafasına felan çıkıyordu ama simdi bıraktı çok sessiz oldular.
    Bu arada erkek mavi çok kasiniyor kuscudan banyolukta aldim ama hasta olurlar diye koyamiyorum acaba banyolugu koysam banyo yapsa kaşıntı gider mi?

2. İSMAİL ŞAHİN FİDAN

Bence kuşları kendi haline bırak.kavgalı halleri çok uzun sürmeyecektir.bi kaç gün içinde bir birlerine alisirlar.kaşınma ise eğer bit yoksa normal.benim kuşlarımda surekli kasiniyorlar.ama bu kaşınma değil.tüylerini temizliyorlar.ve bunu hiç durmadan yapıyorlar desem yeridir.bence bi sıkıntı yok kuşlarınızda.erkeğin kaşınması yani tüylerini temizlemeside alışkın olduğundandır.dişide uyum sürecini tamamlayinca aynı şeyleri yapacaktır

#2 İSMAİL ŞAHİN FİDAN, 11 Ağustos 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Ağustos 2013
  3. erbab

erbab Guest

Teşekkürler Ismail bey peki sizce dişi kaç aylik? Kuşun banyosu hakkında ne diyebilirsiniz banyolugu kafese takayimda hep orda kalsın mi yoksa banyo dönemleri var mi kuşların?

#3 erbab, 11 Ağustos 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Ağustos 2013
  4. İSMAİL ŞAHİN FİDAN

resimler çok net değil ama gri 3-4 yeşil 1-2 aylık gibi.banyo konusunda forumdan geniş bilgi alabilirsin sanırım.moderatörlerimiz yardımcı olabilirler bence.ama sürekli takılmamalı diye biliyorum banyoluk.ama kuşlarınız yadırgayabilir alışamayabilir denemeniz lazım.birde aman hasta etmeyin

Sayfayı Paylaş