Karadeniz Pet

Yeni dişi, kavga ve kasinma ?

E

erbab

Guest
Iyi günler bugün erkek muhabbet kusum icin gıdıp bir disi aldim kuşçu 1 aylik dedi ama sanırım daha büyük, bu arada erkek muhabbetde 4 aylik kadar. Benim sormak istediğim şunlar;
Erkek ve dişi birbirlerine yanasmiyorlar bir ara erkek disiyi rahatsız ediyor kafasına felan çıkıyordu ama simdi bıraktı çok sessiz oldular.
Bu arada erkek mavi çok kasiniyor kuscudan banyolukta aldim ama hasta olurlar diye koyamiyorum acaba banyolugu koysam banyo yapsa kaşıntı gider mi?
rc7r7.jpg

rc8qc.jpg

rc8s3.jpg

Bence kuşları kendi haline bırak.kavgalı halleri çok uzun sürmeyecektir.bi kaç gün içinde bir birlerine alisirlar.kaşınma ise eğer bit yoksa normal.benim kuşlarımda surekli kasiniyorlar.ama bu kaşınma değil.tüylerini temizliyorlar.ve bunu hiç durmadan yapıyorlar desem yeridir.bence bi sıkıntı yok kuşlarınızda.erkeğin kaşınması yani tüylerini temizlemeside alışkın olduğundandır.dişide uyum sürecini tamamlayinca aynı şeyleri yapacaktır

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkürler Ismail bey peki sizce dişi kaç aylik? Kuşun banyosu hakkında ne diyebilirsiniz banyolugu kafese takayimda hep orda kalsın mi yoksa banyo dönemleri var mi kuşların?

Moderatör tarafında düzenlendi:
resimler çok net değil ama gri 3-4 yeşil 1-2 aylık gibi.banyo konusunda forumdan geniş bilgi alabilirsin sanırım.moderatörlerimiz yardımcı olabilirler bence.ama sürekli takılmamalı diye biliyorum banyoluk.ama kuşlarınız yadırgayabilir alışamayabilir denemeniz lazım.birde aman hasta etmeyin

Geri