petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni dişi kuş aldım.

Konusu 'Bakım Beslenme Üretim ve Yetiştirilmesi' forumundadır ve Hüseyin BULUT tarafından 28 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Hüseyin BULUT

Hüseyin BULUT New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 1,5 yıl once yavru olarak aldığım erkek muhabbet kuşuma 2 gün önce 1 yaşlarında dişi kuş aldım.
    Erkeği kuşçuya götürdüm anlaştıkları dişiyi aldım getirdim.
    Bugün 2. gün oldu.Dişi kuşum çok durgun.Hareketsiz duruyor.Erkek olan onu ağzıyla falan besliyor kafasını falan kaşıyor.Herhangi bir döğüşme falan yok .
    Fakat dişi kuş gündüz bir ara titriyordu.Akşam üzeri kaloriferin yanına koydum.Titremesi geçti.Fakat halen hareketsiz ve bazen kabarık şekilde duruyor ve kaşınıyor.Acaba aldığım kuş hastamı yoksa yeni yerini yadırgadığındanmı böyle davranıyor.Ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim.

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Ortama alışması için biraz zaman tanımak gerekir,birkaç gün içinde daha da hareketlenecektir. Yine de gözlemleyin durgunluk,ishal,kabarma devam ederse müdahale etmek gerekebilir(ilaç vs gibi)

3. Hüseyin BULUT

Hüseyin BULUT New Member

Beğenileri:
    0
    cevabınız için teşekkür ederim.Pazartesi vitamin almayı düşünüyorum.Erkek olan kuşuma şimdiye kadar hiç vitamin falan almadım ama artık çift oldular vitaminlere ihtiyaçları olabilir diye düşünüyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:55 -->-> Daha önceki mesaj 22:41 --

Peki 2 gün önce aldığım dişi kuşumun burnunda bir gariplik varmı acaba.Mantar falanmı yoksa kızgınlık belirtisinden dolayımı böyle.Hastalık falansa yarın hemen aldığım yere götüreceğim.

4. Çetin KAYA

Beğenileri:
    1
    Maşallah dişinize. Kızgın hayvan meraklanmayın :)

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş