Karadeniz Pet

Yeni Dişi Kuş alıcam yardım edin

• Konbuyu başlatan Hakan GÖLGE
  • Başlangıç tarihi
H

Hakan GÖLGE

Guest
Çiftleştirmek için kızgın erkek mubişime kızgın ve sağlıklı 9-10 aylık dişi mubiş almak istiyorum yarın alcıam cevapları acil bekliyorum sorum şu sağlıklı ve kızgın olduğunu nasıl anlarım (DİŞİ) (9-10 aylık)

kızgın olması için burnunun kahverengi pembe koyu rengkli olmasına dikkat etmelisin

Kızgınlığı ceresi(gaganın üstü) kahverengi tonlarındadır,pürüzlüdür,tırnaklarını kontrol edin, mantar vs. olmamasına dikkat edin .

özellikle tırnak kökleri ve kuyruğuna

Kuşun ceresine bakın burun üstü et rengine tam beyaz veya et rengi kahve tonlarına yakın olursa kızışmış demektir.

Daha önceden yavru bakmış kuluçkaya yatmış dişi arıyorsanız o kuşun göğüs bölgesine bakın tüylerde açıklık varsa o kuş daha önce kuluçka geçirmiştir

kafa yapısına bakın kafa yapısı geriye doğru çekik olan dişiler daha bakıcıdır

Kuşun ceresine bakın burun üstü et rengine tam beyaz veya et rengi kahve tonlarına yakın olursa kızışmış demektir.

Daha önceden yavru bakmış kuluçkaya yatmış dişi arıyorsanız o kuşun göğüs bölgesine bakın tüylerde açıklık varsa o kuş daha önce kuluçka geçirmiştir

bak ben bunları bilmiyodum

kafa yapısını bende bilmiyodum bir resimle açıklarmısınız ilk defa duydum cihan bey :confused:

1.si alacagnz kuşun tüyleri düzgün olmalı
2.si gagasında ,göz çevresinde,tırnaklarnda rahatszlık olmamalı yıpranmamış olmalı (mantara çok dikkat edin)
3.sü kuş saglıklı olmalı hareketli !
4.sü uzuvlarında sıkıntı olmamalı(uçabiliyor,ayak yapısı düzgün)
5.si yetişkin alıcm derken yaşlı almayn ayakları pullu olmamalı,ceresi çok kaba ve yıpranmış olmamalı....vs,vs,v

iyi forumlar

hepinize teşekkür ederim bugün bir dişi aldım ama çok sert öpüşüyorlar kavga ediyorlar diye korkuyorum

Geri