petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni Dişi ve Yeni Kafes Yorumlarınızı Bekliyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve İlker KÖSE tarafından 31 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. İlker KÖSE

Değerli bilgili abilerim, benim diabloma yeni dişi aldım, zaten gördüğü ilk dişi. Kafeside küçüktü, yeni büyük kafes aldım, 50cm den daha büyük. Güzel kafes, 4 yemliği falan var. Bir süre tünek var.

Şimdi ilk izlenimlerim sunlar.
    Erkek olan kuş bildiğiniz barcelona futbolu oynuyor, atak üstüne atak üstüne atak, dişi de defansa yatmış artık kontradan gol mü bekliyor anlamadım ama aşırı çekingen.
    Erkek ötüyor, etrafında dolanıyor, kafasını öpüyor gagasını öpüyor, gözlerini temizliyor, kendini kabartıyor yanına sokuluyor. Bir de bi ayağıyla üstüne basıp bir şeyler yapmaya calısıyor.

Fotoğraflarıda atayımda bir bakıverin. Bunların eş olup olmayacağı kaç günde belli olur? Nasıl anlarım ne yaparım... Dişi daha yerinden kımıldamı kafese koydugumdan beri.

Erkek ayağını üstüne atınca bi dişi tepki veriyor işte o kadar. Su anda daha 2 saat oldu gözlemlerim bunlar.

Fotoğraflar da burada. Kral gibi kafesleri var.

2. Doğanay YILDIZ

Doğanay YILDIZ New Member

Beğenileri:
    0
    maşallah. Verimli bir üretim dönemi yaşarsın umarım :)

3. İlker KÖSE

Abi, eş olsalar da yaşasam. Daha ilk gün, umarım birbirlerini severler. Onlar birbirlerini sevsin ben de sevineyim.

4. mehmetakif038

mehmetakif038 New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar benim yeni aldığım muhabbet kuşum ishal ve sarı yapıyor ne yapmalıyım lütfen yardımmm

5. İlker KÖSE

Konusu burası mı? Biraz saygılı olur musun insanlara lütfen.

6. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Ordaki ballı krakeri tavsiye etmem bir daha vermeyin kuşlara, biraz zaman verin alışsınlar birbirlerine daha sonra yuva takarsınız. Zaten çok iyi anlaşıp eş olsalar bile yuva takılı olmayınca dişi defansı sağlam tutar gol yemez.:)

7. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    inşallah en kısa zaman sağlıklı bol yavrular almak nasip eder.

8. İlker KÖSE

Abi çıkartayım mı ballı krakeri, zaten sevmiy benim erkek yemiyo ondan.

teşekkürler amin.

#8 İlker KÖSE, 31 Mart 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 31 Mart 2013
  9. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Çifthane bir kafes bu bölmesi vardır sanırım. Yoksa bir şeyle arayı kapatabilirsiniz mesela yavrular olduktan sonra ayırmak için. Dişi çok güzel kızışkın maşAllah ama erkekte çok yüklenme varsa isterseniz biraz ayırın hatta kafes arasında bölme varsa onu takın biraz ayrı kalsınlar erkek çok coşmuş anlaşılan :)

10. İlker KÖSE

Abi evet var, metal boşluk var. Petshopcu arkadasım benim ondan ilerek aldım, yavru olunca ayırırım diye.

Yeşil dişi dimi abi, kesin yani :) Bir sakatlık cıkmasın sonra.
    Yorumarın için sağol abi.

11. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Evet ustam dişiler kızışınca cereleri kahverengiye döner. :) Bence şimdilik biraz alışsın zaten yeri değişmemiş olacak aynı kafeste olacak ama biraz ayrıca kalsın.

Sen sağ ol ustam :)

12. İlker KÖSE

Cihat abi evden gittim geldim, erkek dişinin ağzına yem kırıp koyuyor kafasını bitliyor. Bu iş oldu galiba çok mesudum. Yihyih :)

2-3 gün sonra yavrulugu takıp sabırla beklemeye başlıcam.

13. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    fotoyu bende açmıyor

14. Engin DERİM

Çifthane dediğimiz üretim kafesi almışsınız, kuşlarınız için geniş uçma alanı sağlayacağında verimli olacaktır. Eş seçimini kuşlar kendileri yaptılarsa sorun olmaz. Görücü usulü olduysa dikkatle izleyin kavga çıkarsa hemen ayırın. Bol yavrular.

15. Lütfi ÖZER

krakeri çıkart o kuşu öldürmeye birebir nalet olsun o krakerlere senin adına çok sevindim çok güzelmiş kafesin

16. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    öncelikle o krakeri çıkarmanı öneririm..diğer duruma gelirsek kuşların eş olmuş bile :) maşallah güzel bir çift ama kafes biraz büyük...Gerçi kafesi aldığına göre ve bununla çözüm yolu ararsak direk kafes düzeni ve yuvalıkla olumlu sonuçlara ulaşabilirsin..

17. Umutcan AĞLAR

4-5 gün kadar bekleyın sonra bi folluk takın derim :)

18. İlker KÖSE

Arkadaşlar, hemstır talaşı aldım, yuvalıga koydum, yuvalıkta üfak tünek gibi bir şey varı onu içeriye ittim. Yuvalığın içinde o su anda. O acaba dışarda mı olacak içerdemi?

Yani tünek yuvalıgın içinde mi duruyor.

Bunlarda Diablo ve Kerriganın son fotografları+ Evleri. :D

19. Lütfi ÖZER

herşey çok güzel ama bu kuşlar senin yüzünden yumurta atamayacak bak kuşların çok güzel eş olmuş ayak bile atıyor diyosun bana ama sen tutup kuşları bırakıyon kuşları bırakırsan yumurta alman hayal bile değil ayrıca o krakeri kesinlikle verme kuşlara .

20. İlker KÖSE

Abi ballı krakerg çıkarttım. bugünde odayı düzenledim daha çıkartmayaacam dışarı.
    istedikleri gibi her şey. bir arkadaş yuvalgj küçük belçika yuvası al dedi ama rize de yok ki.

Sayfayı Paylaş