Karadeniz Pet

Yeni Dişi ve Yeni Kafes Yorumlarınızı Bekliyorum

• Konbuyu başlatan İlker KÖSE
  • Başlangıç tarihi
İ

İlker KÖSE

Guest
Değerli bilgili abilerim, benim diabloma yeni dişi aldım, zaten gördüğü ilk dişi. Kafeside küçüktü, yeni büyük kafes aldım, 50cm den daha büyük. Güzel kafes, 4 yemliği falan var. Bir süre tünek var.

Şimdi ilk izlenimlerim sunlar.
Erkek olan kuş bildiğiniz barcelona futbolu oynuyor, atak üstüne atak üstüne atak, dişi de defansa yatmış artık kontradan gol mü bekliyor anlamadım ama aşırı çekingen.
Erkek ötüyor, etrafında dolanıyor, kafasını öpüyor gagasını öpüyor, gözlerini temizliyor, kendini kabartıyor yanına sokuluyor. Bir de bi ayağıyla üstüne basıp bir şeyler yapmaya calısıyor.

Fotoğraflarıda atayımda bir bakıverin. Bunların eş olup olmayacağı kaç günde belli olur? Nasıl anlarım ne yaparım... Dişi daha yerinden kımıldamı kafese koydugumdan beri.

Erkek ayağını üstüne atınca bi dişi tepki veriyor işte o kadar. Su anda daha 2 saat oldu gözlemlerim bunlar.

Fotoğraflar da burada. Kral gibi kafesleri var.

DSC_0373.jpg

DSC_0374.jpg

DSC_0375.jpg

DSC_0376.jpg

DSC_0377.jpg

DSC_0378.jpg

DSC_0379.jpg

DSC_0380.jpg

DSC_0381.jpg

DSC_0382.jpg

DSC_0383.jpg

DSC_0384.jpg

DSC_0385.jpg

DSC_0386.jpg

DSC_0387.jpg

Abi, eş olsalar da yaşasam. Daha ilk gün, umarım birbirlerini severler. Onlar birbirlerini sevsin ben de sevineyim.

arkadaşlar benim yeni aldığım muhabbet kuşum ishal ve sarı yapıyor ne yapmalıyım lütfen yardımmm

Konusu burası mı? Biraz saygılı olur musun insanlara lütfen.

Ordaki ballı krakeri tavsiye etmem bir daha vermeyin kuşlara, biraz zaman verin alışsınlar birbirlerine daha sonra yuva takarsınız. Zaten çok iyi anlaşıp eş olsalar bile yuva takılı olmayınca dişi defansı sağlam tutar gol yemez.:)

inşallah en kısa zaman sağlıklı bol yavrular almak nasip eder.

Ordaki ballı krakeri tavsiye etmem bir daha vermeyin kuşlara, biraz zaman verin alışsınlar birbirlerine daha sonra yuva takarsınız. Zaten çok iyi anlaşıp eş olsalar bile yuva takılı olmayınca dişi defansı sağlam tutar gol yemez.:)

Abi çıkartayım mı ballı krakeri, zaten sevmiy benim erkek yemiyo ondan.

inşallah en kısa zaman sağlıklı bol yavrular almak nasip eder.

teşekkürler amin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çifthane bir kafes bu bölmesi vardır sanırım. Yoksa bir şeyle arayı kapatabilirsiniz mesela yavrular olduktan sonra ayırmak için. Dişi çok güzel kızışkın maşAllah ama erkekte çok yüklenme varsa isterseniz biraz ayırın hatta kafes arasında bölme varsa onu takın biraz ayrı kalsınlar erkek çok coşmuş anlaşılan :)

Çifthane bir kafes bu bölmesi vardır sanırım. Yoksa bir şeyle arayı kapatabilirsiniz mesela yavrular olduktan sonra ayırmak için. Dişi çok güzel kızışkın maşAllah ama erkekte çok yüklenme varsa isterseniz biraz ayırın hatta kafes arasında bölme varsa onu takın biraz ayrı kalsınlar erkek çok coşmuş anlaşılan :)

Abi evet var, metal boşluk var. Petshopcu arkadasım benim ondan ilerek aldım, yavru olunca ayırırım diye.

Yeşil dişi dimi abi, kesin yani :) Bir sakatlık cıkmasın sonra.
Yorumarın için sağol abi.

Abi evet var, metal boşluk var. Petshopcu arkadasım benim ondan ilerek aldım, yavru olunca ayırırım diye.

Yeşil dişi dimi abi, kesin yani :) Bir sakatlık cıkmasın sonra.
Yorumarın için sağol abi.

Evet ustam dişiler kızışınca cereleri kahverengiye döner. :) Bence şimdilik biraz alışsın zaten yeri değişmemiş olacak aynı kafeste olacak ama biraz ayrıca kalsın.

Sen sağ ol ustam :)

Cihat abi evden gittim geldim, erkek dişinin ağzına yem kırıp koyuyor kafasını bitliyor. Bu iş oldu galiba çok mesudum. Yihyih :)

2-3 gün sonra yavrulugu takıp sabırla beklemeye başlıcam.

Çifthane dediğimiz üretim kafesi almışsınız, kuşlarınız için geniş uçma alanı sağlayacağında verimli olacaktır. Eş seçimini kuşlar kendileri yaptılarsa sorun olmaz. Görücü usulü olduysa dikkatle izleyin kavga çıkarsa hemen ayırın. Bol yavrular.

krakeri çıkart o kuşu öldürmeye birebir nalet olsun o krakerlere senin adına çok sevindim çok güzelmiş kafesin

öncelikle o krakeri çıkarmanı öneririm..diğer duruma gelirsek kuşların eş olmuş bile :) maşallah güzel bir çift ama kafes biraz büyük...Gerçi kafesi aldığına göre ve bununla çözüm yolu ararsak direk kafes düzeni ve yuvalıkla olumlu sonuçlara ulaşabilirsin..

4-5 gün kadar bekleyın sonra bi folluk takın derim :)

Arkadaşlar, hemstır talaşı aldım, yuvalıga koydum, yuvalıkta üfak tünek gibi bir şey varı onu içeriye ittim. Yuvalığın içinde o su anda. O acaba dışarda mı olacak içerdemi?

Yani tünek yuvalıgın içinde mi duruyor.

Bunlarda Diablo ve Kerriganın son fotografları+ Evleri. :D
DSC_0391.jpg

DSC_0392.jpg

DSC_0393.jpg

DSC_0394.jpg

DSC_0395.jpg

DSC_0396.jpg

DSC_0397.jpg

DSC_0398.jpg

DSC_0399.jpg

DSC_0400.jpg

DSC_0401.jpg

DSC_0402.jpg

DSC_0403.jpg

DSC_0404.jpg

DSC_0405.jpg

DSC_0406.jpg

DSC_0407.jpg

herşey çok güzel ama bu kuşlar senin yüzünden yumurta atamayacak bak kuşların çok güzel eş olmuş ayak bile atıyor diyosun bana ama sen tutup kuşları bırakıyon kuşları bırakırsan yumurta alman hayal bile değil ayrıca o krakeri kesinlikle verme kuşlara .

Abi ballı krakerg çıkarttım. bugünde odayı düzenledim daha çıkartmayaacam dışarı.
istedikleri gibi her şey. bir arkadaş yuvalgj küçük belçika yuvası al dedi ama rize de yok ki.

Geri