Karadeniz Pet

Yeni dişimin cinsi ve yaşı

• Konbuyu başlatan İsmail BAL
  • Başlangıç tarihi
İ

İsmail BAL

Guest
Arkadaşlar merhaba

bu gün bi arkadaşım dişi kuş verdi bende ki erkeğin yanına koydum ceresi baya kahverengi olmuş kızışmış yani bu kuşun cinsi ve yaşı nedir aceba birde bu kuşta yumurta olma ihtimali olabilir mi kanadı aşağıda duruyor gibime geldi.

ugrhk.jpg
[/url][/IMG]

ugrj2.jpg
[/url][/IMG]

ugrjc.jpg
[/url][/IMG]

erkeğim tüyden yeni çıkmak üzere biraz hareketsiz ne yapmam lazım dişi de yumurta olduğu aşikar çiftleşmek de istiyor. erkeğin fotoları aşağıda

uhfy0.jpg
[/url][/IMG]

uhfyc.jpg
[/url][/IMG]

uhfyl.jpg
[/url][/IMG]

NE YAPMAM LAZIM ŞİMDİ!!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam tünekteki duruşundan mı kaynaklanıyor bilmem ama bu resme göre kuşta yumurta var gibi geldi bana, kanat düşmüş, sanki popoda da şişlik var, kızgınlık yumurtası olabilir, hemen eşe atmanızı öneririm...

Var gibi görünüyor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

var gibi duruyor yüzünde çekilme kuyruk kısmında şişkinlik var :) hayırlı olsun

peki cinsi nedir arkadaşlar bu kuşun. hemen erkeğin yanına attım yuva taktım bi sorun olurmu. Ne yapmam gerek bundan sonra

Cinsini bilmem ama ellemeyin onları yem ve su değişme dışında yoksa stres yaparlar yumurta olunca kırabilirler.

fotolar tam sağlıklı değil ama büyük ihtimal güzel bi çek gibi duruyor

ustam bana holanda kırıklarından gibi geldi ama bilemicem

Aşağı yukarı 7-8 aylık Çekoslavak güzel bir dişi. Bana da yumurtalı gibi geldi, erkeğiniz inşAllah kızışkındır, dişi üremeye gayet hazır. 1 haftaya yuvalık takabilirsiniz erkekle aralarındaki bağı gözlemleyip.

erkeğim tüyden yeni çıkmak üzere biraz hareketsiz ne yapmam lazım dişi de yumurta olduğu aşikar çiftleşmek de istiyor. erkeğin fotoları aşağıda

uhfy0.jpg
[/url][/IMG]

uhfyc.jpg
[/url][/IMG]

uhfyl.jpg
[/url][/IMG]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Erkek bana İngiliz kırığı gibi geldi, dişi yerli galiba, erkek tüyden tamamen çıkmadan çiftleşmesi çok zor, mama ve vitamin verin, dişi bugün yumurtlasa bile ortam değiştiği için kuluçkaya yatmayabilir, eğer iyi anlaşırlarsa ilerde mutlaka yavru alırsınız...

kızınız Çekoslovak. sorun yok yuvalığı takın bekleyin.

büyük olasılıkla yumurta var.

Geri