petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni dişiyi yuvaya sokma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Furkan ATEŞ tarafından 29 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Furkan ATEŞ

1.5 yaşındki erkek kuşuma dişi aldım eniştemden anaç. Daha önceden yavru vermiş tecrübeli bir kuş. Kuşların resimleri bu konuda mevcut: http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/kuslarimin-cinsi-lutfen-2422.html

Geleli 1 haftayı geçti. Dün akşamüstü taktım yuvalıgı fakat hiçbir ilgi duymuyor dişi. Arada sırada da birbirlerini ısırır gibi yapıyorlar. İlk günlerde erkek dişinin boynunu falan kaşıyordu fakat şimdi böyle yapıyorlar. Kuşlarımı üretime getirmek için neler yapabilirim başka? Yemlerine nijer tohumu da karıştırdım

2. Yücel YETİMOĞLU

sabır hocam dün1 bugün2 pat diye yuvaya girecekler bişeyler olac dak diye bişey yok + dişi anaçta erkek ne durumda

3. Mehmet ŞEKER

Girerler daha zaman tanıyın..

4. Furkan ATEŞ

Resimlerinden de anlaşılacağı gibi erkek hem saglıklı hemde gagası masmavi. Yani niyeti var bence üremeye. Kavga ediyor dediğim halleri de videoda mevcut. Videonun ortalarında erkeğin dişiye doğru ilerlemesinin sebebi kavga mı yoksa çiftleşmek mi anlamadım.
    29042013029 - YouTube

#4 Furkan ATEŞ, 29 Nisan 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 29 Nisan 2013
  5. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kafes saten küçük bari tünekleri ahşap olsun ve güzel yerlestirin o tüneklerde kuşlar zor duruor nasıl çiftlessinler

6. Furkan ATEŞ

Görüşlerinizi dikkate alacağım. PEki kavgaları bununla son bulacak mıdır sizce?

7. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Kafesi biraz daha düzene sokun, ahşap ve tek tünek takın yuvaya giden, dişi kızgın değil gibi.

8. Furkan ATEŞ

Bu düzen kötü mü yoksa dediğiniz gibi mi yapayım. Tek tünekte de yukardaki videoda oldugu gibi ısırmaya çalışıyorlar diye tereddütte kaldım.
    Bi de sorumun cevabını hâl alamadım. Neden öyle bi tavır sergiliyorlar birbirlerine? Dişiyi kızdırmak için neler yapabilirim?

#8 Furkan ATEŞ, 30 Nisan 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 30 Nisan 2013
  9. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    maşaallah güzel kuşlar...tünekleri bir tanesini yuvanın tam karşısına tünekten rahatlıkla yuvaya girebileceği hizaya,diğer tüneği de açık pembe olan tüneğin olduğu yere yerleştirin...ahşap tünekler de biraz kalın olsun...siz ince dal dan tünekler koymuşsunuz...biraz daha kalın olsun...kolay gelsin :)

10. Tezcan GÜMÜŞ

Fikret kardeşim sabır benim kuşlarımda senin kuşların gibiydi simdi yuvaya girip çıkıyor alışma süreci biraz uzun olabiliyor

#10 Tezcan GÜMÜŞ, 30 Nisan 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 30 Nisan 2013
  11. Furkan ATEŞ

Daha önceden hint bülbülü üretimi yapıyordum, elden satmadıgın sürece kuşçuda para etmediği için bırakmak zorunda kaldım. Onlarda eş seçme, alışma durumu söz konusu olmadıgından alışmışm o şekilde, sabırsız davranıyorum şimdi :)

12. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Muhabetler de yavru almak sabır işi siz uygun ortamı sağlayın arkadaşların söyledikleri gibi gerisini onlara bırakın.

13. Furkan ATEŞ

Teşekkür ederim tüm yorumlarınız için. Yapmam gerekeni yaptım ben. Bekleyeceğim artk

14. Muharrem KARAKOÇ

furkan kardeşim benim dikkat ettiğim kadarıyla dişin hala üremeye hazır değil gaga rengi kahverengi gibi olması lazım o zaman kızgınlık döneminde olduğu anlaşılır zaman var daha

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. erkek muhabbet kuşu dişiyi yuvaya sokuyor

,
  2. erkek muhabbet kuşu yuvaya neden girer