Karadeniz Pet

Yeni dişiyi yuvaya sokma

• Konbuyu başlatan Furkan ATEŞ
  • Başlangıç tarihi
F

Furkan ATEŞ

Guest
1.5 yaşındki erkek kuşuma dişi aldım eniştemden anaç. Daha önceden yavru vermiş tecrübeli bir kuş. Kuşların resimleri bu konuda mevcut: http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/kuslarimin-cinsi-lutfen-2422.html

Geleli 1 haftayı geçti. Dün akşamüstü taktım yuvalıgı fakat hiçbir ilgi duymuyor dişi. Arada sırada da birbirlerini ısırır gibi yapıyorlar. İlk günlerde erkek dişinin boynunu falan kaşıyordu fakat şimdi böyle yapıyorlar. Kuşlarımı üretime getirmek için neler yapabilirim başka? Yemlerine nijer tohumu da karıştırdım

sabır hocam dün1 bugün2 pat diye yuvaya girecekler bişeyler olac dak diye bişey yok + dişi anaçta erkek ne durumda

Resimlerinden de anlaşılacağı gibi erkek hem saglıklı hemde gagası masmavi. Yani niyeti var bence üremeye. Kavga ediyor dediğim halleri de videoda mevcut. Videonun ortalarında erkeğin dişiye doğru ilerlemesinin sebebi kavga mı yoksa çiftleşmek mi anlamadım.
29042013029 - YouTube

Moderatör tarafında düzenlendi:
kafes saten küçük bari tünekleri ahşap olsun ve güzel yerlestirin o tüneklerde kuşlar zor duruor nasıl çiftlessinler

Kafesi biraz daha düzene sokun, ahşap ve tek tünek takın yuvaya giden, dişi kızgın değil gibi.

Kafesi biraz daha düzene sokun, ahşap ve tek tünek takın yuvaya giden, dişi kızgın değil gibi.

Bu düzen kötü mü yoksa dediğiniz gibi mi yapayım. Tek tünekte de yukardaki videoda oldugu gibi ısırmaya çalışıyorlar diye tereddütte kaldım.
Bi de sorumun cevabını hâl alamadım. Neden öyle bi tavır sergiliyorlar birbirlerine? Dişiyi kızdırmak için neler yapabilirim?
jrea68.jpg

maşaallah güzel kuşlar...tünekleri bir tanesini yuvanın tam karşısına tünekten rahatlıkla yuvaya girebileceği hizaya,diğer tüneği de açık pembe olan tüneğin olduğu yere yerleştirin...ahşap tünekler de biraz kalın olsun...siz ince dal dan tünekler koymuşsunuz...biraz daha kalın olsun...kolay gelsin :)

1.5 yaşındki erkek kuşuma dişi aldım eniştemden anaç. Daha önceden yavru vermiş tecrübeli bir kuş. Kuşların resimleri bu konuda mevcut: http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/kuslarimin-cinsi-lutfen-2422.html

Geleli 1 haftayı geçti. Dün akşamüstü taktım yuvalıgı fakat hiçbir ilgi duymuyor dişi. Arada sırada da birbirlerini ısırır gibi yapıyorlar. İlk günlerde erkek dişinin boynunu falan kaşıyordu fakat şimdi böyle yapıyorlar. Kuşlarımı üretime getirmek için neler yapabilirim başka? Yemlerine nijer tohumu da karıştırdım

Fikret kardeşim sabır benim kuşlarımda senin kuşların gibiydi simdi yuvaya girip çıkıyor alışma süreci biraz uzun olabiliyor

Daha önceden hint bülbülü üretimi yapıyordum, elden satmadıgın sürece kuşçuda para etmediği için bırakmak zorunda kaldım. Onlarda eş seçme, alışma durumu söz konusu olmadıgından alışmışm o şekilde, sabırsız davranıyorum şimdi :)

Muhabetler de yavru almak sabır işi siz uygun ortamı sağlayın arkadaşların söyledikleri gibi gerisini onlara bırakın.

Teşekkür ederim tüm yorumlarınız için. Yapmam gerekeni yaptım ben. Bekleyeceğim artk

furkan kardeşim benim dikkat ettiğim kadarıyla dişin hala üremeye hazır değil gaga rengi kahverengi gibi olması lazım o zaman kızgınlık döneminde olduğu anlaşılır zaman var daha

Geri