Karadeniz Pet

Yeni doğan muhabbet kuşu yavrularının anneleri tarsfından beslenmesi

• Konbuyu başlatan EvaGreen
  • Başlangıç tarihi
E

EvaGreen

Guest
Arkadaşlar ilk yavru ile yumurtadan çıkan 2.yavru arasında yumurta kırıldığı için 4 gün var.2.yavru 2.güne gidiyor.yavruluğa baktığım zaman 2.yavrunun kursağında az bi doluluk farkediyorum.bunun sebebi yavrunun çok küçük olması ve o kadarın yavruya yeteceği mi yoksa annenin az beslemesimi.ilk yavruda böylemiydi hatırlamıyorum yardımcı olur mudunuz ne kadar doyurması lazım.el ile besliyim diye aklıma geldi ama dedim annesinin verdiği yeterse müdahale etmiyeyim.

Anne yem yediriyorsa problem yok. Bence suan için dokunma

Yeni yavru

Hergün pirinç unu yumurta havuç galeta unu ve etimekten mama yapıyorum devam etmelimiyim.birde yavrunun kursağının az dolu olması sımıntı olmaz değilmi.acaba ilk yavru büyükte omu iyi beslenip öbürünü anne besleyemiyor diye düşündüm

Mamaya devam edin. Anne doyuruyordur yavruyu. en son care olarak siz besleyin. Tabi el ile beslemeyi biliyorsanız. Bilmiyorsanız denemeyin.

Anne besliyorsa hiç dokunmayın. O bilir ne kadar vereceğini.

Arkadaşlar ilk yavru ile yumurtadan çıkan 2.yavru arasında yumurta kırıldığı için 4 gün var.2.yavru 2.güne gidiyor.yavruluğa baktığım zaman 2.yavrunun kursağında az bi doluluk farkediyorum.bunun sebebi yavrunun çok küçük olması ve o kadarın yavruya yeteceği mi yoksa annenin az beslemesimi.ilk yavruda böylemiydi hatırlamıyorum yardımcı olur mudunuz ne kadar doyurması lazım.el ile besliyim diye aklıma geldi ama dedim annesinin verdiği yeterse müdahale etmiyeyim.

fotolarini bekliyoruz merakla

Geri