Karadeniz Pet

Yeni doğan yavru hakkinda

Yavrulugu temizlemedim korkmasinlar diye ne sirkesi koyayım birde probiyotikmi almak lazim

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evde beyaz sirke varsa ondan verin temizlik sirkesi diye de geçer. Yoksa herhangi biri olur.

Herhangi biri olabilir dedim zaten. Suluğu her gün yenileyin ama.

İlk çıkan ölmüşse diğerleri de risk altında. CRD hastalığı veya mantar olabilir. Önlem amaçlı sirke damlatın. İşe yarar belki. Aslında yavrular büyük olsa ilaç başlardınız ama bu boyuttaki yavru varken olmaz.

İlk çıkan ölmüşse diğerleri de risk altında. CRD hastalığı veya mantar olabilir. Önlem amaçlı sirke damlatın. İşe yarar belki. Aslında yavrular büyük olsa ilaç başlardınız ama bu boyuttaki yavru varken olmaz.
Yavrulugu temizlemek gerekirmi küçükler diye korktum annede oturmaktan vaz geçer diye. Evde talaş var ama sanki istemiyor anne yuvalik tan atmış sanayi yerlere.

Şimdilik talaş koymayın yumurtadan önce koysaydınız daha iyi olurdu. Yavrular biraz büyüdükten sonra koyarsınız.

Yavrular şuan kursak dolu. 4. Yumurta henüz kırılmadı. Bu yüzden yavrulugu temizleyemedim.
92833a49fe59d9a584f263d68fb4edb4.jpg

3 yavrum oldu malesef sadece ilk 2 sağlıklı aklıma takılan konu ise ilk yavrular iri yeni doğanlar altta kalıyor acaba ondanmi öldüler. Yani yuvalik zemini düz olsaydı folluk içinde değilde düz zeminde olsa acaba olumlu olurmuy du.

Hayır onla alakalı değil. Belki bir hastalık sebebiyle ölmüş olabilirler. Ölen yavruların karın kısmından resimlerini çekseydiniz keşke.

Geri