Karadeniz Pet

Yeni doğan yavrum

Salih ÇEVİK

Meraklı Üye
Arkadaşlar 1 2 saat önce ilk yumurtamın yavrusu çıktı ama tecrübesizim yapmam gereken bişi varmı kontrol ettiğimde yüZü koyun yatıyodu arada elini kolunu oynatıyo annesi yedirmişmidir ve ışıkları kapasam karanlıkta kalsalar sorun olurmu. Şimdiden teşekkürler

Salih bey, daha önce önce hiç yumurta almadım. Sanırım yumurta ve yavru heyecanı böyle oluyor. Hocam ışığı kapatabilirsiniz, fazla ilgilenmeyin kuşlarla uzak durun derim anne rahatça baksın yumurtalara ve çıkan yavrulara daha sonra mamalarını eksik etme yuvadan. Elbette anne onları aç bırakmaz, fazla kaygılanmayın normal yaşantınıza devam edebilirsiniz. :)

Bende 3 gün sonra yumurta alacağım. Üstadlarım ilgilenirse bende ona göre tecrübeli davranırım.

Panik yapmanıza gerek yok , çok güzel bir duygudur şuan yaşadığınız..Sizin yapmanız gereken fazla rahatsız etmeyin..1 ER GÜN ARAYLA GÜN AŞIRI MUTLAKA MAMA verin ki anne baba yavruya rahat vitamin depolasın ve yavru daha iyi gelişsin..Başkada extra bişeye gerek yok..Sularınıda taze tutun , mümkünse günde 2 kez tazeleyin.

Salih bey, daha önce önce hiç yumurta almadım. Sanırım yumurta ve yavru heyecanı böyle oluyor. Hocam ışığı kapatabilirsiniz, fazla ilgilenmeyin kuşlarla uzak durun derim anne rahatça baksın yumurtalara ve çıkan yavrulara daha sonra mamalarını eksik etme yuvadan. Elbette anne onları aç bırakmaz, fazla kaygılanmayın normal yaşantınıza devam edebilirsiniz. :)

Teşekkür ederim hocam valla 2 yıl sonunda olunca insan üstüne titriyo böyle

Panik yapmanıza gerek yok , çok güzel bir duygudur şuan yaşadığınız..Sizin yapmanız gereken fazla rahatsız etmeyin..1 ER GÜN ARAYLA GÜN AŞIRI MUTLAKA MAMA verin ki anne baba yavruya rahat vitamin depolasın ve yavru daha iyi gelişsin..Başkada extra bişeye gerek yok..Sularınıda taze tutun , mümkünse günde 2 kez tazeleyin.

Anladım üstatım saolasın

Hayırlı olsun minik yavrunuz en kısa zamanda resmini bekliyoruz

Şimdiden ilk maşallahı benden olsun inş diğer yavrularda sağlıklı çıkar üstadlarında dediği gibi iyi bakım az stres yavrularada anneyede iyi gelicektir.

Hayırlı olsun Allah nazarlardan saklasın. Darısı başıma :)

Maşallah.Bak benimde yavrular 13-12-11-9-7 gunluk oldular çok çabuk zaman geçiyor.Sen bakımlarını eksik etme .Fazla yuvalıga bakma(Günde 2 kez bak kontrol amaçlı.).Her gun yumurta maması ver.Ben daha mamayı asarken yemeğe başlıyorlar.Saati geldi mi susmak bilmiyorlar :)

Çok saolun arkadaşlar darısı yavru almak isteyenlerin başına.. Resimleride en kısa sürede koycam :)

Geri