Karadeniz Pet

yeni doğan yavruyu annesi besleyemiyor

• Konbuyu başlatan fet27
  • Başlangıç tarihi
F

fet27

Guest
Merhabalar Komşumun yeni 3 gunluk yumurtadan çıkan yavrularrın 2 tanesı öldü ölmesinin sebebide annesi besleyemiyor.yem haricinde başkada birşey yemiyor.yavruları beslemek için ne yapmalıyız..

evet yavrulukdayıdı yavru kuşlar ve anneside babasıda ölen yavrular sanki kurumuş gibiydi çok zayıfdı ben öyle tahmin ediyorum ilk yavruları ondan mı acaba

Keşke fotoğrafını çekseydiniz bakardık.
Kalan yavruya 1 bakın fotoğrafını çekin gagasının altında bir şişlik görünmesi gere sarı renk.
Bak mavi renk yuvarlak içine aldım..

20293193632726288067.jpg

Ölüm sonrası doğaldır kuşların kanı çekilir. İri kuşlarda bile oldukten 3 4 saat sonra et parçası yerine elleriniz kemiğe değer. Başka sebepten ölüyordur.

Annenin ilk kuluckasimi kusun birinde kursakta yem var gibi.plum sebebi baska nedenden olabilir

2 kere 4 4 yumurta boş çıkdı. bu seferinde 5 yumurtanın ilk 2 çıkanı öldü.ilk yavrusu diye ölmüş olabılırmı 3. yavru ymurtadan çıkdı yaşıyor şuan acaba kıskançlıkdan mı öldürdü yada öldü.ayrıca mama olarak ne vermelıyız teşekkür ederim şimdiden.

zaten şuan 1 tane canlı var diğer 2 yumurta çıkmadı bunda şimdilik bi sorun yok yaşayanda sanırım ezmişlerde olabılır çunku erkek ve dişi yatıyorlar muhtemelen ezmişlerdir.

Kuslari anne beslemis bence erkek disiyle ciftlesmelerini istiyo ciftlesmeyince yavrulari oldurmustur.benim erkek kus sekiz yumurtaya sebep oldu bir yavruyu anne su anda cok iyi besliyo.ne kadar rahatsiz da syari masallh anne yavruya kinseyi yaklastirmiyor.erkek kusu yuvaya bile diikuti.su an erkek kusum ayri.