petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni dost

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ali Eren HAYRAN tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Ali Eren HAYRAN

arkadaşlar benim evimde bi beta balığı bir kaplumbağa vardı bugün bir kaplumbağa daha aldık eş olsun diye yumurtlama falan olursa Limon yani mubiş im bişey yaparmı

2. Akif GÜZEN

Kaplumbağa yumurtlatmak öncelikle zor iş. Hadi diyelim yumurtladı. Kuşlarda olduğu gibi yumurtaları öylece anne baba denetimine bırakamazsınız. Kaplumbağa yumurtladıktan sonra yumurtalarla ilişiği kesilir. Daha sonrasında yumurtaların bakımı ve bunlardan yavru çıkmasını sağlamak size kalmıştır ki bunlar için özel düzenekler ve ortamlar gerekiyor. Yani oldukça meşakatli, tecrübe ve deneyim isteyen bir yol.

Kısacası yumurtalarla birebir ilgilenmeniz gerektiği için muhabbet kuşunuzun yumurtalara bir şey yapması pek olası değil. Tabii yumurtlarlarsa.

Gerçi bu bilgiler tecrübe ettiğim bilgiler doğrultusunda değil. Bir dönem merak salmıştım bakmayı düşünüyordum ama sonra filtresi ısıtıcı lambası falan derken (Birde kendine has kokusu var) vazgeçmiştim bakmaktan.

#2 Akif GÜZEN, 3 Aralık 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 3 Aralık 2013
  3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kaplumbağadan yavru almak neredeyse imkansız ev ortamında

4. Ali Eren HAYRAN

merak etmeyin sace şuan eş ler ama diğer ayın 15 i geldiğinde maaş dönemi düzeniği dizicem fotot atarım planlarım var yani

Sayfayı Paylaş