Karadeniz Pet

yeni dostumuz hakkında biraz bilgi verir misiniz?

Turkuazz

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar,

bugün petshoptan aldım yavru erkek olduğunu düşünerek, siz de bi bakıp bilgi verebilirseniz çok sevinirim. cinsiyeti, yaşı, ve ırkı nedir acaba?

19 tane foto atmışım kusura bakmayın,hepsi ayı kuşun fotoları , hangisi en iyi ifade eder bilemediğim için

[![image](http://i.hizliresim.com/o3DoBq.jpg)](http://hizliresim.com/o3DoBq)

Erkek ve yavru bir kuş. Muhtemelen 1-2 aylık. Yerli ırk diye düşünüyorum.
Hayırlı olsun, çok sevimli bir kuş.

Erkek ve yavru bir kuş. Muhtemelen 1-2 aylık. Yerli ırk diye düşünüyorum.
Hayırlı olsun, çok sevimli bir kuş.

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, tamamen kendi araştırmalarıma dayanarak ilk defa kendim seçtim dostumuzu emin olmak için bir de size danışmak istedim. daha iyileri sizin olsun. o zaman artık isim düşünmeye başlamak lazım:)
teşekkürler

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, tamamen kendi araştırmalarıma dayanarak ilk defa kendim seçtim dostumuzu emin olmak için bir de size danışmak istedim. daha iyileri sizin olsun. o zaman artık isim düşünmeye başlamak lazım:)
teşekkürler

Rica ederim, tekrar hayırlı olsun. Yalnız ceresinden bir yara almış gibi. Belki üstadların bir yorumu olur.

3 veya 4 aylık erkek.Cere kısmından hafif yara almış ama göründüğü kadarıyla önemli birşeyi yok gibi
Hayırlı uğurlu olsun.

Rica ederim, tekrar hayırlı olsun. Yalnız ceresinden bir yara almış gibi. Belki üstadların bir yorumu olur.

evet tüyleri filan da epey hırpalanmış, biraz da kirliydi tüyleri eve gelir gelmez bir güzel yıkadım merak etmeyin çok dikkatli yıkadım. rahatlasın yavru diye.

3 veya 4 aylık erkek.Cere kısmından hafif yara almış ama göründüğü kadarıyla önemli birşeyi yok gibi
Hayırlı uğurlu olsun.

teşekkür ederim. 3-4 aylık olduğuna emin misiniz? konuşturmak istiyorum, bu durumda geç kalmış olur muyum?

ceresinin çabuk iyileşmesi için ilaç öneriniz var mı?

tüyleri de epey hırpalanmış garibimin onları da iyileştirmek için ne yapılabilir?

teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cere icin trysod veya vazelin surebilirsin.yasi Egitime uygun.Tuyler icin nijer tohumu varsa kesin,Havuclu bol sebzeli mama yapip verin.Kafese banyoluk koymayida unutmayalim.Gecmis olsun.

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cere icin trysod veya vazelin surebilirsin.yasi Egitime uygun.Tuyler icin nijer tohumu varsa kesin,Havuclu bol sebzeli mama yapip verin.Kafese banyoluk koymayida unutmayalim.Gecmis olsun.

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nijer tohumu yok ama nerelerde bulur söyleyebilirseniz en kısa zamanda edinirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:17 -->-> Daha önceki mesaj 20:09 --

''Tuyler icin nijer tohumu varsa kesin'' derken tüylerini kesmeyi mi kastettiniz. Eğer öyle ise tüy kesme işlemi hakkında da yardımcı olursanız çok sevinirim. çünkü hiç bir bilgim yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:23 -->-> Daha önceki mesaj 20:17 --

tüyleri gerçekten çok hırpalanmış. bazı yerleri kesik kesik gibi. bazı yerlerinde kel yerler var ama diğer tüyler üzerini kapattığı için fotoda belli olmuyor. bir an önce sağlıklı tüylere kavuşması için elimden geleni yapmak istiyorum.

teşekkürler...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:32 -->-> Daha önceki mesaj 20:23 --

affınıza sığınarak bir şey daha sormak istiyorum.

kafesine banyoluk koymamı neden söylediniz?.. sürekli yıkanması zararlı olmaz mı ? yoksa tüylerinin yeniden çıkması ve sağlıklı hale gelmesi için faydalı bir işlem mi olur?

teşekkürler

Hayır yemde nijer tohumu varsa ondan verme demek istedim.Muhabbet kuşlarında tüy kesme diye birşey yoktur.Banyoluğun faydası tüyleri yıkandıkça tüyleri daha sağlıklı ve daha gür çıkacaktır.

Hayır yemde nijer tohumu varsa ondan verme demek istedim.Muhabbet kuşlarında tüy kesme diye birşey yoktur.Banyoluğun faydası tüyleri yıkandıkça tüyleri daha sağlıklı ve daha gür çıkacaktır.

tamam not ettim ona uygun yem alacağım. peki önerdiğiniz bir yem markası ya da ürün var mı reklama girer mi bilmiyorum ama affınıza sığınarak soruyorum. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:22 -->-> Daha önceki mesaj 00:17 --

Hayırlı uğurlu olsun.

bu arada aklıma takıldı bir şey daha sormak istiyorum.

yavru bir muhabbet kuşunda gagadaki siyahlık ve cerenin morluğu kaç aylık olana kadar devam eder? ne zaman mavileşmeye başlar?

teşekkürler.

Geri