Karadeniz Pet

Yeni Ebeveyn

Özgünn

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese Merhaba yeni üye oldum siteye. Yeni bir çift muhabbet kuşu satın alacağım. 1 aylık dişi ve erkek. Amacım üretim değil tamamen arkadaşlık ve dost olmak onlarla. Forumda ki tüm bilgi başlıklarını okumaya çalıştım beni korkutan başlıklar da olmadı diyemem. Ama arkadaşlarıma iyi bakar isem bu hastalıklar olmaz diye düşünüyorum.
Sizlere bir kaç sorum var izin verirseniz.
1-)Kuşlarıma kuru yem olarak önerebileceğiniz kaliteli markalar nelerdir?
2-)Kafes boyu ne kadar olmalı bir çift için?
3-)Kuşlar bana alıştıktan evde veya odada rahatça gezdikten sonra yani bana ait olduklarından emin olduktan sonra beraber dışarı çıkabilir miyiz? Kendim dışarı da 1 2 kez tanık oldum kolunda kuşu ile gezen kişiler. Ama bu kuşlar genellikle Jako ve Kakadu Papağanları idi. Aynısını ben arkadaşlarım ile yapabilir miyim? Öyle yolda giderken değil. Piknik de veya yazlık da gibi. Uçup kaçarlar mı yoksa bana sadık mı kalırlar?
4-)Arkadaşlarım ben ders çalışırken ilgi isteyip çok rahatsız ettikleri zaman ben onları omzuma aldım diyelim. Bu doğru bir şey midir? Bu soruyu sorma amacım kuşlarıma ne yaparsam psikolojik olarak doğru veya yanlış yapmış olurum?

Çok fazla ve sıkıcı sorular sorduğum için kusura bakmayın ama ben de sizin gibi deneyimli ve bilinçli ebeveyn olmak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim ve böyle yararlı bir forumun kurulduğu için yetkililere selamlarımı yollarım

1 petshoplarda bonnie yemler oluyor en kalitelisi o sanırım ben vivid kullanıyorum
2 ölçüden pek anlamam 2 ya da 3 kapılı üretim kafesleri var onlardan alabilirsin
3 bi dışarı cikarsaniz uzaktan onları izlersin kararlar
4 ders calisacaksan 2 yavru değil tek yavru al hem eğitimi daha kolay olur hem de sana rahat alisir

1) benimde iki tane kuşum var versele laga öneririm çok güzel yem eksiksiz diyebilirim yani :)
2)bnde ölçüden pek anlamam ama kafes iki kuş için yeterli olsun göz kararı anlarsınıuz onu yatay telli boyasız çift kapılı olsun
3)kuş bunlar serçe görse giderler sonuçta kendi gibi bi hayvan görüyolar salmayın :)
4) aslında çift kuş fazla ilgi istemez birbirleriyle ilgilenir tek kuş alırsan daha fazla ilgi ister karar senin ama bence tek kuş besle :)

Son düzenleme:
Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.
2 tane sahip olmamın sebebi benim açımdan değil kendileri açısından. Ben evde yok iken ya da herhangi bir durumda birbirleri ile arkadaş olurlar. 2 kuş da benimle ilgilenmez mi çift oldukları için? Tek olması daha mı iyi diyorsunuz?
Dışarı çıkarmayayım mı yani? Sadece bahçeye filan olmaz mı? Tutup saatlerce değil yani ama 5 10 dakika olmaz mı

Olmaz kedi köpek gibi gezdiremezsiniz iki tane alacaksaniz size değil birbirlerine arkadaş olurlar

Teşekkür ederim. Bu konunun üstünde durma sebebim şu; Bir arkadaşım da bir çift muhabbet kuşu var. İkisi ile de çok iyi anlaşıyor. Ele geliyorlar hatta avucuna bile aldırıyorlar İlk başta tek erkek besliyordu. Sonradan yanına dişi aldı. Ben yavru iken çift halinde alsam ikisine de aynı ilgiyi ve eğitimi versem yine kendileri le arkadaş olur diyorsunuz deme şansımı daha fazla zorlamayayım yani :)

Yok çok ama çok ilgilenirseniz 3. Arkadaşları olabilirsiniz ama tek kuşa göre eğitimi daha zor olur.. Tamam arkadaşınız iki kuş besliyor ama bakin birini egitmis daha sonrada diğerini almış

Anladım teşekkür ederim. Benim kuşlardan beklentim yok. Yani o kadar da aman aman şeyler değil. ikisi de omzumda dursunlar yan yana elime gelsinler Kafes dışına çıkardığım zaman da beraber dururuz yem veya meyve yediririm onlara. bunları ikisi ile yapamam mı ? Aynı anda olmaz Tek tek daha iyi olur anlaşılan

Tek tek çok daha iyi olur aynı anda çıkarınca piiiiirr:)

Geri