Karadeniz Pet

yeni erkek aldık

boolat

Meraklı Üye
merhaba beyler,
forume yeni üye oldum.
2yaşında dişi muhabbet kuşu almıştık 2 yıl once...
dün yanına erkek aldık...
aldığımız erkek uçmayı bılmıyor gibi normal mı?
uçarsada bi yere vuruyor?
bizim dişi çanavar gibi her odayı bilir uçar tekrar kafese geliyor.
sizce nasıl erkek?
bu çift eşleşir mi?
teşekkür ederim

ravepe4u.jpg

pa8apyde.jpg

9ebabyjy.jpg

Use Tapatalcack :)

merhaba beyler,
forume yeni üye oldum.
2yaşında dişi muhabbet kuşu almıştık 2 yıl once...
dün yanına erkek aldık...
aldığımız erkek uçmayı bılmıyor gibi normal mı?
uçarsada bi yere vuruyor?
bizim dişi çanavar gibi her odayı bilir uçar tekrar kafese geliyor.
sizce nasıl erkek?
bu çift eşleşir mi?
teşekkür ederim

ravepe4u.jpg

pa8apyde.jpg

9ebabyjy.jpg

öncelikle aramıza hoşgeldin. Kuşun evi tanımaya çalışıyor o yüzden hemen salıverdiysen kuşun sağa sola çarpması normal korkulacak bir durum yok. Eşleşme kısmına gelince kuşun eşleşip eşlemeyeceğini söylemek için henüz erken ama 1 2 hafta sonra kuşların birbirine ilgi ve alakasından anlayabilirsin eşleştiklerini

Kuş uçup bir yerlere çarpıyorsa uçmayı biliyor demektir :D Bundan dolayı uçmayı bilmiyor demek yanlış olur. Kuşu alıp eve getirdiğiniz gibi evdeki iki yıldır mekânı tanıyıp uçan kuşunuzla kıyaslamak yanlış olmuş. Her kuşun yeni bulunduğu yeri tanıma, keşfetme süresi vardır. Bu süreyi ona vermeden hemen ortalığa bırakmışsınız. Kuş tabii ki sağa sola çarpabilir hatta şok olmuş gibi fotoğraflarda :D Korkabilir vesaire. Bunun için kafeste belli bir süre kuşu bırakmalısınız diye düşünüyorum. Daha tecrübeli arkadaşlar sizi bilgilendirir.

Benim fikrim kuş kafese alışmadan salmamak gerek, çünkü ortama ve kafesine alışmadığı için saldığınızda yuvaya girmeyecek yakalayıp sokmak zorunda kalacaksınız buda onu strese sokacak ortama alışmasını zorlaştıracaktır. Bi süre kafesten hiç çıkarmayın yerine alışsın sonra kapısını açtığınızda kendi girip çıkmaya başlayacaktır. Bunlar benim deneyimlerim tecrübeli arkadaşlar daha iyi yorumlayacaktır.

hızlı cevaplar icin teşekkür ederim.
2 hafta gibi hiç çıkarmıyım olmassa...

maşallah güzel kuşlar yenı kusunuza bıraz zaman tanıyın 10-15 gun ıcerısınde evı tanır.

Geri