Karadeniz Pet

yeni erkek kuşum hakkında yardım ( Mantar mı )

uğurbahçeli

Meraklı Üye
selam arkadaşlar bugün erkek bir kuş aldım ama kuşta birkaç sorun var eve gelince fark ettim malesef öncelikle sağ gözünün kenarında ufacık çıbana benzer bişey var mantar olabilirmi eğer mantar ise geçermi yoksa değiştirmelimiyim. Birde kuşun alt gagası sağa doğru çıkık.
Ya kırık alt gagası yada yamuk tam anlayamadım daha önceki erkekle dişim eş tutmadığından kavga ettiklerinden değiştirmek zorunda kaldım dişiye seçtirme imkanım olmadığından ben aldım içlerindeki ceresi en lacivert olan buydu o yüzden bunu seçtim ama mantar varsa yarın değiştireyim arkadaşlar resimlere bakıp yorumlarsanız çok sevinirim selamlar..

lY2Zgg.jpg

0Vjz9R.jpg

GnQDVV.jpg

7mEDRr.jpg

jJP69g.jpg

abi mantar var diye geri bırakırsan ölür o kuş en iyi çözüm günde 2 kez vazelin sürün geçer mantar :)

abi mantar var diye geri bırakırsan ölür o kuş en iyi çözüm günde 2 kez vazelin sürün geçer mantar :)

Mantar konusunda hiç bilgim yok diyebilirim eğer geçici basit biseyse seve seve ilgilenirim ama dediğim gibi bilgim olmadığından korktum simdilik ayrı tutuyorum kuşu benim disiyede bulasırmı yanına koysam birde sadece vazelin ile gecermi

Mantar konusunda hiç bilgim yok diyebilirim eğer geçici basit biseyse seve seve ilgilenirim ama dediğim gibi bilgim olmadığından korktum simdilik ayrı tutuyorum kuşu benim disiyede bulasırmı yanına koysam birde sadece vazelin ile gecermi

abi vazelin ile de geçebilir mantar ilaçları var onla da geçirebilirsiniz ayrıca bulaşır yanına koymayın

abi vazelin ile de geçebilir mantar ilaçları var onla da geçirebilirsiniz ayrıca bulaşır yanına koymayın

Şansa bak ya kuşu kafese koyduğum andan itibaren yerinde durmuyor tünekde bi sağa bi sola gidip geliyor başını aşagı yukarı sallayıp ötüyor çok iyi hareketli kuş kızgınlığından sanırım ama mantar olması kötü oldu kesin iyileşeceğini bilsem değiştirmicem ama ne kadar sürerki iyileşmesi

kısa sürede iyileşir gagasının yamuk olmasınıda bence önemsemeyin :) güzel kuş geri vermeyin bence

mantar varsa değiştiriyim ne demek ya elektronik eşya mı bu

kısa sürede iyileşir gagasının yamuk olmasınıda bence önemsemeyin :) güzel kuş geri vermeyin bence

Gagası yamuk ama sorun yok maşallah çatur çutur yem kırıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:51 -->-> Daha önceki mesaj 21:43 --

mantar varsa değiştiriyim ne demek ya elektronik eşya mı bu

Bu konuda hic bilgim olmadığından tereddüt ediyorum mantar tam gözünün kenarında arkadaşlar vazelin sür dediler ama sürerken gözüne bulaştırrım ne biliyim daha çok canini yakarım diye korkuyorum elbette elektronik eşya değil oda bizim gibi bir canlı nefes alıp vermekte önce iyileştiremezsem veterinere vs. Götürme imkanım yok malesef o yüzden değiştireyim mi diye soruyorum

Geri