petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni erkek kuşumu aldım.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Doğukan tarafından 14 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Doğukan

Doğukan Guest

Yeni erkeği aldım okadar erkekle aynı kafese koydum hiç bir erkek yanaşmadı kaçtı tek bu kaçmadı ama yanaşdıda sayılmaz :D bende bunu aldım :D Yolda dişiyi kaşımaya çalıştı inşallah bu sefer eş olur :D Yoksa bidaha değişmicem :D
    [​IMG][​IMG]

2. Eren BAG

Eren BAG New Member

Beğenileri:
    0
    yine mi değiştiriniz kuşunzu? bu 3. erkek oldu heralde değil mi? bundan önce ki yeşil kuşunuzun ne sorunu vardı ?bence okuş çok iyi duruyordu

3. Doğukan

Doğukan Guest

O yeşil kuşu aldım alalı hiç canlı değildi eş de tutmadı yoksa satmıcaktım yeni aldığım erkek gayet canlı 1ay baktım o yeşile ilerleme yokdu bende satayım dedim.

4. Eren BAG

Eren BAG New Member

Beğenileri:
    0
    hayırlı olsun...

5. Doğukan

Doğukan Guest

Çok sağolun zaten bu son başka değiştirmem giderim yavru alırım daha iyi :D

6. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hayırlısı olsun ne diyeyim üzüldüm yeşil kuşa yav bu kuşta güzel ama sen yine kafese atmışın kuşu dişiyi diğer kafese al asıl kafeste erkek kalsın 1 2 hafta ondan sonra kesin çiftleşirler senin dişi hazır zaten :D

7. muhabbetçi

Beğenileri:
    4
    Hayirli olsun insallah bu sefer es tutarlar erkegin kuyrugu kisami yoksa fotodami oyle gorunuyo

8. Doğukan

Doğukan Guest

Yeni geldiler yine mi öyle yapayım :D
    Eski yeşil hiç ötmüyordu bu erkekde susmuyor :D

9. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    :D herzaman o önerilir yeni eş alındığında 1 hafta ayrı tutulur sonra birleştirilir

10. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Güzel bir kırık, bu kuşta ısrarcı olmanızı öneririm, söylediğiniz gibi sürekli öten canlı bir kuş ise yavru alabilirsiniz, erkek kuşun ortama alışması bir kaç hafta alır, hafif kavgalar olursa kuşları ayırıp dişiyi erkeğin kafesine atabilirsiniz.

11. Doğukan

Doğukan Guest

kafesleri ayırdım dişiye kur yapıyor şuan onu gördükçe ötüyor :D ama kafesler ayrı dişide ona yem kusmak istiyor ama galiba erkeğin ağzında mantar var yada yara be yapmam gerekir bulaşıcımıdır?
    Neyin kırığı aldığım yer jumbo kırığı dedi ama kuş susmuyor kafesler yanyana tırmanıyor şımarıyor :D dişi için

#11 Doğukan, 14 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 14 Ekim 2014
  12. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    resimlerde mantar gibi durmuyor, bazen gaga uzaması nedeniyle gaga üzerinde kabuk soyulması olabilir ama yine de içinizin rahatlaması için krem sürün, şimdi herkes vazelin sürün diyecek ama benim tavsiyem kesin çözüm olarak eczanelerden 7-8 liraya alacağınız mycospor adlı krem, sabah akşam 3 gün sürün. anlattıklarınıza göre kuşlar birbirini beğenmiş, mantar tedavisi bitsin, kuşları eşe atın.

#12 Kaan KARAN, 14 Ekim 2014
    Son düzenleme: 14 Ekim 2014
  13. Doğukan

Doğukan Guest

Mantar bulaşıcımı kafesleri uzak tutayım.
    Resimde daha kötü çıkmış yüzü ama tüyler kapıyor oraları bende emin değilim mantarmı yara mı diye.

#13 Doğukan, 14 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 14 Ekim 2014
  14. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    mantar bu kuş ayrı kafeste tutup tedaviye başla iyileşene kadar zaten 1 hafta olur direk eşe atarsın arkadaşın dediği gibi

15. Doğukan

Doğukan Guest

okadar çabuk iyileşir mi?

16. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    fazla yayılmamış bi an önce önüne geçersen neden olmasın

Sayfayı Paylaş