Karadeniz Pet

Yeni erkek kuşumu aldım.

• Konbuyu başlatan Doğukan
  • Başlangıç tarihi
D

Doğukan

Guest
Yeni erkeği aldım okadar erkekle aynı kafese koydum hiç bir erkek yanaşmadı kaçtı tek bu kaçmadı ama yanaşdıda sayılmaz :D bende bunu aldım :D Yolda dişiyi kaşımaya çalıştı inşallah bu sefer eş olur :D Yoksa bidaha değişmicem :D
R6rMAj.jpg

jYgZOJ.jpg

Lolrz1.jpg

PE19WN.jpg

AYDaMp.jpg
aBlWr5.jpg

yine mi değiştiriniz kuşunzu? bu 3. erkek oldu heralde değil mi? bundan önce ki yeşil kuşunuzun ne sorunu vardı ?bence okuş çok iyi duruyordu

yine mi değiştiriniz kuşunzu? bu 3. erkek oldu heralde değil mi? bundan önce ki yeşil kuşunuzun ne sorunu vardı ?bence okuş çok iyi duruyordu

O yeşil kuşu aldım alalı hiç canlı değildi eş de tutmadı yoksa satmıcaktım yeni aldığım erkek gayet canlı 1ay baktım o yeşile ilerleme yokdu bende satayım dedim.

hayırlısı olsun ne diyeyim üzüldüm yeşil kuşa yav bu kuşta güzel ama sen yine kafese atmışın kuşu dişiyi diğer kafese al asıl kafeste erkek kalsın 1 2 hafta ondan sonra kesin çiftleşirler senin dişi hazır zaten :D

Hayirli olsun insallah bu sefer es tutarlar erkegin kuyrugu kisami yoksa fotodami oyle gorunuyo

hayırlısı olsun ne diyeyim üzüldüm yeşil kuşa yav bu kuşta güzel ama sen yine kafese atmışın kuşu dişiyi diğer kafese al asıl kafeste erkek kalsın 1 2 hafta ondan sonra kesin çiftleşirler senin dişi hazır zaten :D

Yeni geldiler yine mi öyle yapayım :D
Eski yeşil hiç ötmüyordu bu erkekde susmuyor :D

:D herzaman o önerilir yeni eş alındığında 1 hafta ayrı tutulur sonra birleştirilir

Güzel bir kırık, bu kuşta ısrarcı olmanızı öneririm, söylediğiniz gibi sürekli öten canlı bir kuş ise yavru alabilirsiniz, erkek kuşun ortama alışması bir kaç hafta alır, hafif kavgalar olursa kuşları ayırıp dişiyi erkeğin kafesine atabilirsiniz.

Güzel bir kırık, bu kuşta ısrarcı olmanızı öneririm, söylediğiniz gibi sürekli öten canlı bir kuş ise yavru alabilirsiniz, erkek kuşun ortama alışması bir kaç hafta alır, hafif kavgalar olursa kuşları ayırıp dişiyi erkeğin kafesine atabilirsiniz.

kafesleri ayırdım dişiye kur yapıyor şuan onu gördükçe ötüyor :D ama kafesler ayrı dişide ona yem kusmak istiyor ama galiba erkeğin ağzında mantar var yada yara be yapmam gerekir bulaşıcımıdır?
Neyin kırığı aldığım yer jumbo kırığı dedi ama kuş susmuyor kafesler yanyana tırmanıyor şımarıyor :D dişi için

Moderatör tarafında düzenlendi:
resimlerde mantar gibi durmuyor, bazen gaga uzaması nedeniyle gaga üzerinde kabuk soyulması olabilir ama yine de içinizin rahatlaması için krem sürün, şimdi herkes vazelin sürün diyecek ama benim tavsiyem kesin çözüm olarak eczanelerden 7-8 liraya alacağınız mycospor adlı krem, sabah akşam 3 gün sürün. anlattıklarınıza göre kuşlar birbirini beğenmiş, mantar tedavisi bitsin, kuşları eşe atın.

Son düzenleme:
resimlerde mantar gibi durmuyor, bazen gaga uzaması nedeniyle gaga üzerinde kabuk soyulması olabilir ama yine de içinizin rahatlaması için krem sürün, şimdi herkes vazelin sürün diyecek ama benim tavsiyem kesin çözüm olarak eczanelerden 7-8 liraya alacağınız mycospor adlı krem, sabah akşam 3 gün sürün. anlattıklarınıza göre kuşlar birbirini beğenmiş, mantar tedavisi bitsin, kuşları eşe atın.

Mantar bulaşıcımı kafesleri uzak tutayım.
Resimde daha kötü çıkmış yüzü ama tüyler kapıyor oraları bende emin değilim mantarmı yara mı diye.
QgLbLk.jpg

Z1XG5G.jpg

XYMOlk.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
mantar bu kuş ayrı kafeste tutup tedaviye başla iyileşene kadar zaten 1 hafta olur direk eşe atarsın arkadaşın dediği gibi

fazla yayılmamış bi an önce önüne geçersen neden olmasın

Geri