Karadeniz Pet

yeni erkek kuşumu dişiyle nasıl kaynaştırırım

serkan_58

Yeni Üye
bugun yeni bir erkek kuş aldım ama cok sessiz dişi kuşla hiç ilgilenmiyor kafeste sanki yalnızmış gibi hareket ediyorlar.yemde yemedi erkek kuş. anlaşmalarını nasıl saglarım kafesi açıp uçurmalıyım mı odada?
1PEYo5.jpg

erkek kuş nereye geldinin şaşkınlında yemek yememeside normal zamanla alışır 1 hafta bence kalsin böyle kuş kendine gelsin öyle salarsin..

Ben kuşları ayır derim başka kafesin varsa bir hafta sonra birleştir anlaşırlar..

kuşlarından yavru almak istiyor san dişiyi kafesten cıkar baska kafese koy erkek kafese alışsın sonra dişiyi erkeğin olduğu kafese koy ciftleşme için erkeğin kafeste baskınlık kurması lazım :)

peki ayrı kafeslere koydugumda kafesler farklı odalardamı kalmalı yoksa bırbırlerını görmeliler mi?

birbirlerini görsünler daha iyi olur.

Eğer başka kafes yok ise al bir tane çifthane tavsiye ederim . Bu arada beyaz kuşuna bayıldım maşallah çok güzeller.

Son düzenleme:
fikri olan varmı :)

erkek kuşu değiştirdim bu daha hareketli 5 gün oldu alalı sürekli çeşit çeşit seslerle ötüp kafese gagasını vurup duruyor dişi kuşumda sevdi o öterken gagasını vermeye çalışıyor fakat erkek korkup yaklaşmıyor. yaşımı küçük acaba erkeğin. dişi o yaklaşmayınca sinirleniyor? yeni yuva yapıp koydum dişi girip kemirmeye başladı. birde tırnakları cok uzamış erkeğin kesiyimmi biraz daha bekliyimmi :)
XWjLYO.jpg
JLMn4B.jpg
7mpMXv.jpg
QX0ZMk.jpg
W2y108.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:09 -->-> Daha önceki mesaj 23:59 --

????????????

Son düzenleme:
Geri