petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni eş aldım kafesleri ayirim mi? bide orjinal jumbo mu?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kitiara tarafından 6 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0
    1) tanıdık kuşcudan 40 tlye aldım bu gün dükkanı kapatıyordu yüzüklü kuş acaba orjinal jumbo mu (kafası büyük ve tüylü fotoda tam belli olmuyor?)

2)Dişi kuşum çok agresif önceki eşlerini hep döverdi arkadaşdan 1 haftalığına kafes aldım ayırmalımıyım? ayırcaksam kafesleri yanyana mı koyayım?

3)Aldığım kuş orda çok normaldi eve getirdim hızlı nefes alıp veriyor gibi yeni geldiği içinmi?

Dişinin olduğu fotoğraflar 1 hafta öncesine ait yeni erkek yeşil olan belirtim dedim :)

#1 Kitiara, 6 Ağustos 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 6 Ağustos 2015
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0
    Sağolun.Mavi kuşum dişi olanı çek diğer erkeği elden çıkardım yeşil ile dişiyi eş vurcam ama dişi agresif kafesleri ayırmalımıyım? ayırcaksam kafesler yanyana mı başka odalarda mı olmalı? erkeği elden çıkardım çünkü 6 aydır dişi ile eştutmadı

#3 Kitiara, 6 Ağustos 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 6 Ağustos 2015
  4. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Dısı ele alıskın mı? Kafese atıp kavga yoksa ayırmamak gerektıgını dusunuyorum. Nefes olayı yenı ortamdan.

5. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  6. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi alışkın ve konuşuyor.Dişi kuşum çok agresifdir buzamana 5-6 eş aldım ilk günler de döver sonradan zorla yem verirdi eş tutmasu için ama zavallı hayvanlar korkmuşdu birkere :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:57 -->-> Daha önceki mesaj 00:45 --

Bu gün aldım kuşu daha hiç yanyana koymadım.

Bu zamana kadar dişiye 5-6 eş aldım ilk günlerde döverdi sonradan eş olmak isterdi zorla yem verir kaşırdı hayvanları folluğa sıkıştıyordu çiftleşmek için kuyruk kaldırıordu ama hiç eş tutmadı ne yapcağımı bilmiyorum bunu da döver filan diye daha yan yana koymadım :)

Bide dişi kuşun 2 yıldır ceresi kahverengi hiç eski renge dönmedi hasta filan olabilir mi hiç kızgınlık yumurtasıda yapmadı belki de yaptı yedi yani ben görmedim.

Biraz uzun oldu:)

#6 Kitiara, 7 Ağustos 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 7 Ağustos 2015
  7. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Sen direk yanına at erkeği. Bunu dövemez. Çok kavga olursa dişiyi al yanından 1 ay kadar başka odada dursun. Erkek yuvalıklı kafeste olmalı.

8. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0
    Tamam sağolun bide nefes alıp verirken karnı şişiyor geri iniyor hızlı nefes alıyormuş gibi yapıyor aldığım yerde böyle değildi.

#8 Kitiara, 7 Ağustos 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 7 Ağustos 2015
  9. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hocam hayırlı olsun kaçıncı eş bu :D

10. Hakan Gungor

Hakan Gungor New Member

Beğenileri:
    0
    Masallah kuslarin hepsi cok guzel. Disi bu yeni cengaverle basa cikamaz bence de :) Yumurtlamayan kizgin disilerin ceresi kahverengi oluyor. Gayet normal, yumurtladiktan sonra benim disinin cere rengi tekrar beyaz oldu.

11. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0
    Sağol hatırlamıyorum kısaca 5-6 tane diyorum :) bu aldığım kuşunda eşi yumurtlamıyormuş benim dişinin de erkekleri çiftleşmiyordu kaderleri aynı busefer iddialı bi kuş ondan byük ve yanına yaklaşamıyor sert kayaya çarptı bu sefer :)

12. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    :D hadi bakalım hayırlı olsun hocam inşallah yavru alırsınız senin bir mavi erkek vardı oda buna benziyodu aseletliydi kerata :D

13. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0
    Yeşildi galiba o okadar çok değişti hatırlamıyom bile :)

14. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    :D :D doğrudur hocam baya eş değiştirdi kerata :D

Sayfayı Paylaş