Karadeniz Pet

Yeni eş aldım kafesleri ayirim mi? bide orjinal jumbo mu?

Kitiara

Meraklı Üye
1) tanıdık kuşcudan 40 tlye aldım bu gün dükkanı kapatıyordu yüzüklü kuş acaba orjinal jumbo mu (kafası büyük ve tüylü fotoda tam belli olmuyor?)

2)Dişi kuşum çok agresif önceki eşlerini hep döverdi arkadaşdan 1 haftalığına kafes aldım ayırmalımıyım? ayırcaksam kafesleri yanyana mı koyayım?

3)Aldığım kuş orda çok normaldi eve getirdim hızlı nefes alıp veriyor gibi yeni geldiği içinmi?

Dişinin olduğu fotoğraflar 1 hafta öncesine ait yeni erkek yeşil olan belirtim dedim :)

7bMmYY.jpg

3aY8NM.jpg

B0DXEp.jpg

1kMPkB.jpg

ylLdRn.jpg

3aY8P9.jpg

2k875E.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayırlı olsun.
Yeşil jumbo da maviler değil.. ?

Sağolun.Mavi kuşum dişi olanı çek diğer erkeği elden çıkardım yeşil ile dişiyi eş vurcam ama dişi agresif kafesleri ayırmalımıyım? ayırcaksam kafesler yanyana mı başka odalarda mı olmalı? erkeği elden çıkardım çünkü 6 aydır dişi ile eştutmadı

Dısı ele alıskın mı? Kafese atıp kavga yoksa ayırmamak gerektıgını dusunuyorum. Nefes olayı yenı ortamdan.

Dısı ele alıskın mı? Kafese atıp kavga yoksa ayırmamak gerektıgını dusunuyorum. Nefes olayı yenı ortamdan.

Dişi alışkın ve konuşuyor.Dişi kuşum çok agresifdir buzamana 5-6 eş aldım ilk günler de döver sonradan zorla yem verirdi eş tutmasu için ama zavallı hayvanlar korkmuşdu birkere :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:57 -->-> Daha önceki mesaj 00:45 --

Çok kavga etmiyorlarsa ayırma.

Bu gün aldım kuşu daha hiç yanyana koymadım.

Bu zamana kadar dişiye 5-6 eş aldım ilk günlerde döverdi sonradan eş olmak isterdi zorla yem verir kaşırdı hayvanları folluğa sıkıştıyordu çiftleşmek için kuyruk kaldırıordu ama hiç eş tutmadı ne yapcağımı bilmiyorum bunu da döver filan diye daha yan yana koymadım :)

Bide dişi kuşun 2 yıldır ceresi kahverengi hiç eski renge dönmedi hasta filan olabilir mi hiç kızgınlık yumurtasıda yapmadı belki de yaptı yedi yani ben görmedim.

Biraz uzun oldu:)

Sen direk yanına at erkeği. Bunu dövemez. Çok kavga olursa dişiyi al yanından 1 ay kadar başka odada dursun. Erkek yuvalıklı kafeste olmalı.

Tamam sağolun bide nefes alıp verirken karnı şişiyor geri iniyor hızlı nefes alıyormuş gibi yapıyor aldığım yerde böyle değildi.

Masallah kuslarin hepsi cok guzel. Disi bu yeni cengaverle basa cikamaz bence de :) Yumurtlamayan kizgin disilerin ceresi kahverengi oluyor. Gayet normal, yumurtladiktan sonra benim disinin cere rengi tekrar beyaz oldu.

hocam hayırlı olsun kaçıncı eş bu :D

Sağol hatırlamıyorum kısaca 5-6 tane diyorum :) bu aldığım kuşunda eşi yumurtlamıyormuş benim dişinin de erkekleri çiftleşmiyordu kaderleri aynı busefer iddialı bi kuş ondan byük ve yanına yaklaşamıyor sert kayaya çarptı bu sefer :)

Sağol hatırlamıyorum kısaca 5-6 tane diyorum :) bu aldığım kuşunda eşi yumurtlamıyormuş benim dişinin de erkekleri çiftleşmiyordu kaderleri aynı busefer iddialı bi kuş ondan byük ve yanına yaklaşamıyor sert kayaya çarptı bu sefer :)

:D hadi bakalım hayırlı olsun hocam inşallah yavru alırsınız senin bir mavi erkek vardı oda buna benziyodu aseletliydi kerata :D

Geri