petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yeni eş aldım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve özgepınar26 tarafından 10 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. özgepınar26

özgepınar26 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar merhaba.Çift kuşumla ilgili kuluçka ve çiftleşme sorunlarını yazmıştım bir kaç kez .Güvendiğim evime yakın bir kuşçu var kendisine kuşlarımı götürdüm 30luk delikanlıya 50lilik kız almışsın dedi yani oğlumdan 2 yaş flan büyükmüş dişi :) .Bana dişiyi 1.5 yaşında diye satmışlardı ama 5 yaşında çıktı.Yavru olmaz dedi burnunun üzeri çok katmanlıydı ordan anlaşılıyormuş tabi ben bilmiyordum. Yeni eş aldım erkekten 1 yaş küçük ama çok ürkek .Alışma süreci nasıl olacak bilmiyorum diğer dişi çok girişkendi bu çok korkuyor cicikuşumda çok cesaretli sayılmaz oda ürküyor iki ürkekle başım dertte sanırım . [​IMG]
    sizce ne yapmalıyım sağlıklı duruyor mu ? alışırlar mı ? yem bile yemeye korkuyor bu geçer mi ?

2. Emre KARAN

Emre KARAN New Member

Beğenileri:
    0
    Çok güzeller maşallah nazar değmesin.

3. özgepınar26

özgepınar26 New Member

Beğenileri:
    0
    çok teşekkür ederim :)

4. Mert Okan

Mert Okan Member

Beğenileri:
    10
    Dişiler ilk başta ürkek oluyorlar sonradan iktidarı ele geçiriyorlar :) bence iyi eş olurlar havuç,keten,kenevir,dal darı vitamin gibi şeylerle bu süreci bir nebze hızlandırabilirsiniz benim de dişi 1 yaşında erkek 7-8 aylık iyi eş oldular ama icraat yok beklemekten başka yapacak bir şey yok

5. özgepınar26

özgepınar26 New Member

Beğenileri:
    0
    İnşallah inanın çok istiyorum alışmalarını ve yavrularının olmasını . Diğer dişide 8 ay bekledim 6 yumurta oldu ama ne çare .. 5 yaşında varmış yaşı . Bu dişide önceden 2 ağız beslemiş kuşçu öyle dedi kendi üretimi zaten ,2 tane yavrusu oldu demek istedi sanırım :) Bakalım zamanla görücez sizinde gönlünüze göre olur İnşallah

6. Mustafa Yildiz

Beğenileri:
    0
    Tunekleri tek tunek haline getirin eger kuslardan biri tunege konmayip tellerde asili kaliyorsada tuneklerin arasin 7-8 cm lik arayla takin birbirlerine yakin olsunlar

7. özgepınar26

özgepınar26 New Member

Beğenileri:
    0
    Evet erkek olan hep asılı duruyordu kafes telleri dikey olduğu için durmakta zorlanıyordu şimdi yatay telli biraz daha ufak kafese geçirdim hem daha yakın duruyorlar el mahkum. Dişi sağlıklı duruyor demi veren kişi kızışmış dişi dedi erkek kuş azıcık yakın olsa dişi dünden razı gibi bakıyor sanki ona :eek:

8. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    Dişi ilk bir ay pasif olur çekingen davranir sonra kafesin agasi olur :)

9. özgepınar26

özgepınar26 New Member

Beğenileri:
    0
    İnşallah diğer dişi öyleydi benim oğlumda light erkek olduğundan bu konuda sıkıntı olmazda çok yaklaşamıyor. Kuşçu haftaya yuvalığı koy dedi erken mi olur ?

10. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    Erken olmaz alisirlar iyi olur

11. Kemal Kocabaş

Beğenileri:
    0
    Her hobici gibi ben de cok istiyorum. Sadece 1 yavru olsun benim olsun :) 28 gün önce aldım erkegi simdi cok iyi anlasıyolar. Tamam diyosun olmıcak bunlardan bi sey. Disi kuyrugunu düsürüyo yuvaya girıyo. Acaba dedirtiyo kerata. Tekrar heyecanlandırıyo :)

12. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Eğer kavga etmiyorlarsa bunlar çift olur
    yuvalığı koy ki maksat belli olsun dişi yuvalıkla ilgilenmeye başlasın
    arkadaşın da dediği gibi vitaminli yem nijer tohumu ilede destekle mama yap bekle
    yapacak başka bişey yok
    hadi rastgele

13. Azra BARBAROS

Azra BARBAROS New Member

Beğenileri:
    0
    Yeni kusunuz hayirli olsun kuslarin ikiside cok güzel:) Masallah

14. özgepınar26

özgepınar26 New Member

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar yavru isteyen herkesin olur İnşallah elimden geleni yapacağım . Dün akşam erkek dişiyi kaşımaya başladı dişide ses çıkarmıyor.Bugün ötmeye ve hareketlenmeye başladı dişi arada çıldırıyor bakalım İnşallah sonuçlarımız güzel olur :) ;)

15. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    erkegin duruşunda bır sıkıntı var sankı tünekden mı yoksa hastamı genel durumu nasıl kuşun ?

16. özgepınar26

özgepınar26 New Member

Beğenileri:
    0
    Valla hareketli maşallahı var herzamanki gibi neşeli bugün kıza kur yaptı kafa salladı flan. aman valla sıkıntısı yoktur inşallah :(

Sayfayı Paylaş