Karadeniz Pet

yeni eş aldım

özgepınar26

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba.Çift kuşumla ilgili kuluçka ve çiftleşme sorunlarını yazmıştım bir kaç kez .Güvendiğim evime yakın bir kuşçu var kendisine kuşlarımı götürdüm 30luk delikanlıya 50lilik kız almışsın dedi yani oğlumdan 2 yaş flan büyükmüş dişi :) .Bana dişiyi 1.5 yaşında diye satmışlardı ama 5 yaşında çıktı.Yavru olmaz dedi burnunun üzeri çok katmanlıydı ordan anlaşılıyormuş tabi ben bilmiyordum. Yeni eş aldım erkekten 1 yaş küçük ama çok ürkek .Alışma süreci nasıl olacak bilmiyorum diğer dişi çok girişkendi bu çok korkuyor cicikuşumda çok cesaretli sayılmaz oda ürküyor iki ürkekle başım dertte sanırım .
DkaEpy.jpg

sizce ne yapmalıyım sağlıklı duruyor mu ? alışırlar mı ? yem bile yemeye korkuyor bu geçer mi ?
LoL2rJ.jpg

Dişiler ilk başta ürkek oluyorlar sonradan iktidarı ele geçiriyorlar :) bence iyi eş olurlar havuç,keten,kenevir,dal darı vitamin gibi şeylerle bu süreci bir nebze hızlandırabilirsiniz benim de dişi 1 yaşında erkek 7-8 aylık iyi eş oldular ama icraat yok beklemekten başka yapacak bir şey yok

Dişiler ilk başta ürkek oluyorlar sonradan iktidarı ele geçiriyorlar :) bence iyi eş olurlar havuç,keten,kenevir,dal darı vitamin gibi şeylerle bu süreci bir nebze hızlandırabilirsiniz benim de dişi 1 yaşında erkek 7-8 aylık iyi eş oldular ama icraat yok beklemekten başka yapacak bir şey yok

İnşallah inanın çok istiyorum alışmalarını ve yavrularının olmasını . Diğer dişide 8 ay bekledim 6 yumurta oldu ama ne çare .. 5 yaşında varmış yaşı . Bu dişide önceden 2 ağız beslemiş kuşçu öyle dedi kendi üretimi zaten ,2 tane yavrusu oldu demek istedi sanırım :) Bakalım zamanla görücez sizinde gönlünüze göre olur İnşallah

Tunekleri tek tunek haline getirin eger kuslardan biri tunege konmayip tellerde asili kaliyorsada tuneklerin arasin 7-8 cm lik arayla takin birbirlerine yakin olsunlar

Tunekleri tek tunek haline getirin eger kuslardan biri tunege konmayip tellerde asili kaliyorsada tuneklerin arasin 7-8 cm lik arayla takin birbirlerine yakin olsunlar

Evet erkek olan hep asılı duruyordu kafes telleri dikey olduğu için durmakta zorlanıyordu şimdi yatay telli biraz daha ufak kafese geçirdim hem daha yakın duruyorlar el mahkum. Dişi sağlıklı duruyor demi veren kişi kızışmış dişi dedi erkek kuş azıcık yakın olsa dişi dünden razı gibi bakıyor sanki ona :eek:

Dişi ilk bir ay pasif olur çekingen davranir sonra kafesin agasi olur :)

Her hobici gibi ben de cok istiyorum. Sadece 1 yavru olsun benim olsun :) 28 gün önce aldım erkegi simdi cok iyi anlasıyolar. Tamam diyosun olmıcak bunlardan bi sey. Disi kuyrugunu düsürüyo yuvaya girıyo. Acaba dedirtiyo kerata. Tekrar heyecanlandırıyo :)

Eğer kavga etmiyorlarsa bunlar çift olur
yuvalığı koy ki maksat belli olsun dişi yuvalıkla ilgilenmeye başlasın
arkadaşın da dediği gibi vitaminli yem nijer tohumu ilede destekle mama yap bekle
yapacak başka bişey yok
hadi rastgele

Çok teşekkür ederim arkadaşlar yavru isteyen herkesin olur İnşallah elimden geleni yapacağım . Dün akşam erkek dişiyi kaşımaya başladı dişide ses çıkarmıyor.Bugün ötmeye ve hareketlenmeye başladı dişi arada çıldırıyor bakalım İnşallah sonuçlarımız güzel olur :) ;)

Geri