petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yeni eşlediğim kuşlarım ve çirtleşme belirtileri

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hakan ŞAHİN tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Hakan ŞAHİN

Hakan ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    dişi kuşum ve yanına 1 hafta önce aldığım erkek kuşum ilk geldiğinde çok çekingen olsada şuan yem kusmaları kafa sallamalar ve kaşınmaları gibi birsürü hareketlerini gördüm birkaç gündür sık sık ikisi birden kalamar kemiği tüketiyorlar ve bugünde dişiyi yuvanın içine bakarken gördüm sizce bu davranışlar sonucu 1 haftaya çiftleşirler mi? Birde ben kuşçudan yumurta maması dediği bir şey aldım fayatı 1 TL içinde ekmek kırıntısı sarı renkli bişe (yumurta dediler) ve nijer tohumu var. Bunun yararı var mı?? !!Yoksa evde pirinç unu ve bebe büskivisinden oluşan mama mı yapmalıyım?

#1 Hakan ŞAHİN, 20 Mayıs 2013
    Son düzenleme: 20 Mayıs 2013
  2. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi muhabbet kuşları yumurtlayacakları zaman normalden daha fazla kalsiyum tüketirler. Eğer kafese asılı bir yuvalık varsa dişi muhabbet kuşu zamanının çoğunu yuvalıkta geçirir. Bu sırada yuvalığın içinde kemirme sesleri duyabilirsiniz.

Dişi muhabbet kuşu yuvalık zeminini içgüdüsel olarak kemirir. Erkek muhabbet kuşları çiftleşmek istediklerinde eşlerine sürekli kur yaparlar, erkek ayağını dişinin sırtına koymaya çalışır
    Nijer kızışmaya yardım ediyor yararlıdır.

3. Hakan ŞAHİN

Hakan ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    1 haftaya kadar çiftleşir inş yarın mama vericem

4. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Genelde sabahları çiftleşiyorlar, sizin görmediğiniz zamanda çiftleşmiş de olabilirler.

5. Hakan ŞAHİN

Hakan ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    inşş çünkü sabahları acayip kur sesleri duyuyorum

6. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Sabahları duyduğunuz sesler nasıl açıklayabilir misiniz benim erkek kuşta sabahları çok bağırıyor ama bu kurmu başka bir şey mi çözemedim.

Sayfayı Paylaş