Karadeniz Pet

yeni frigofirik hobihane fikir ve onerileriniz

sorması ayıp dijital termostatı ne kadara nereden aldınız, sizinkine benzer benim kümeste suntadan kapalı bir yer bende var, 20 30 tl satılan kuru üflemeli soba bile işinizi görür, çok rahat ısıtıyor 366x183x183 bir alanı 15 dk içerisinde 24 dereceleri bulduruyor

Çok güzel düşsünmüşsünüz. Ama kuşlarin güneş ışıgnı görse daha iyi olur bence

Hocam direk güneş ışığını görebilecekleri geniş bi pencere açma ihtimalin yok mu?
tavandan pencere açacam hocam ısık gormeleri lazım haklısınız

sorması ayıp dijital termostatı ne kadara nereden aldınız, sizinkine benzer benim kümeste suntadan kapalı bir yer bende var, 20 30 tl satılan kuru üflemeli soba bile işinizi görür, çok rahat ısıtıyor 366x183x183 bir alanı 15 dk içerisinde dereceleri bulduruyor
kargo dahil 65 lira hatta ben kargo verdikten sonra bi arkadasımda varmıs bana ücretsiz verdi yeni gelen de bosta kaldı yeni geleni satacam bilginize dijital termostada 30 lirayada bi kontaktör aldım

hayırlı olsun inşallah bereketli olur kaç liraya mall oldu
1800 kasa içinin tertibatı kafesler ısıtıcı elektrik tekrar yalıtım 500 tl gidecek gibi

Çok güzel düşsünmüşsünüz. Ama kuşlarin güneş ışıgnı görse daha iyi olur bence
pencere acacam hocam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:35 -->-> Daha önceki mesaj 15:28 --

bugun tekzenden 150 tl ye yağlı radyatör , yapı marketten ek ısı yalıtımı için 20 metre karelik izocamı 70 tl ye 8 tane yerli muhabbeti 160 liraya , 4 lü üretim kafesininide alacak karşılığı kuşcudan aldım
kasanın içerisine izocamı serdikten sonra alçıpan levlarla üzerini kapatacam tanesi 13 lira imiş 7 tane gidiyor 91 tl de oraya gidecek gibi
SUUTiYi.jpg

9EnxoQV.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:36 -->-> Daha önceki mesaj 15:35 --

havalandırma için bi fan ayarladım

Maşallah çalışmaya devam

tavandan pencere açacam hocam ısık gormeleri lazım haklısınız

kargo dahil 65 lira hatta ben kargo verdikten sonra bi arkadasımda varmıs bana ücretsiz verdi yeni gelen de bosta kaldı yeni geleni satacam bilginize dijital termostada 30 lirayada bi kontaktör aldım

1800 kasa içinin tertibatı kafesler ısıtıcı elektrik tekrar yalıtım 500 tl gidecek gibi

pencere acacam hocam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:35 -->-> Daha önceki mesaj 15:28 --

bugun tekzenden 150 tl ye yağlı radyatör , yapı marketten ek ısı yalıtımı için 20 metre karelik izocamı 70 tl ye 8 tane yerli muhabbeti 160 liraya , 4 lü üretim kafesininide alacak karşılığı kuşcudan aldım
kasanın içerisine izocamı serdikten sonra alçıpan levlarla üzerini kapatacam tanesi 13 lira imiş 7 tane gidiyor 91 tl de oraya gidecek gibi
SUUTiYi.jpg

9EnxoQV.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:36 -->-> Daha önceki mesaj 15:35 --

havalandırma için bi fan ayarladım

sen neler yapmışın be kardeşim maşallah Konyalı hemşerime...

güzel bir mantık.. kapı tarafı olan bmlüme 1 e 1 metre yada daha uygun pvc pencere eklenirse hem gün ışığı almış olur hemde sağlıklı olur.. diğeri ise havalandırma için ise 16 cm çapında bir oval şekilde günney cephesine delik açılırsa ve içerideki havayı dışarı atacak küçük bir aspiratör takılabilir.. kafese gelince mdf veya ahşam hiç sokma derim tel kafes olması daha mantıklı olacaktır içerideki hava ve oksijen değerini çok düşürmez ve hava akımı sağlıklı bir şekilde olur.. pencereyi ise güney cephesine koyarsan da çok güzel olur... inşallah hakkında hayırlısı olur.. gayet güzel bir çalışma olur...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:49 -->-> Daha önceki mesaj 22:48 --

ayrıca frigo kasalarda ısı yalıtımı kendinde var zaten.. içeriye digital bir nem ölçer ve ısı ölçer koyarsanız eger içeri sıcaklıgı 12 13 derece altına düşmesse ısıtmaya gerek olmadıgını düşünüyorumm..

güzel bir mantık.. kapı tarafı olan bmlüme 1 e 1 metre yada daha uygun pvc pencere eklenirse hem gün ışığı almış olur hemde sağlıklı olur.. diğeri ise havalandırma için ise 16 cm çapında bir oval şekilde günney cephesine delik açılırsa ve içerideki havayı dışarı atacak küçük bir aspiratör takılabilir.. kafese gelince mdf veya ahşam hiç sokma derim tel kafes olması daha mantıklı olacaktır içerideki hava ve oksijen değerini çok düşürmez ve hava akımı sağlıklı bir şekilde olur.. pencereyi ise güney cephesine koyarsan da çok güzel olur... inşallah hakkında hayırlısı olur.. gayet güzel bir çalışma olur...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:49 -->-> Daha önceki mesaj 22:48 --

ayrıca frigo kasalarda ısı yalıtımı kendinde var zaten.. içeriye digital bir nem ölçer ve ısı ölçer koyarsanız eger içeri sıcaklıgı 12 13 derece altına düşmesse ısıtmaya gerek olmadıgını düşünüyorumm..

hocam ulukışla baya bi soguk frigo kasalar ısı yalıtımlı ama ben + yalıtımla ısıtma maliyetini en aza indirgemek istiyorum izocamın üzerinede alçıpan levha kapatarak yalıtımı tamamlayacam 120*250 alçıpanlar 10-13 tl arasında

Maşallah Umutla Sonunu bekliyoruz :)

hocam ulukışla baya bi soguk frigo kasalar ısı yalıtımlı ama ben + yalıtımla ısıtma maliyetini en aza indirgemek istiyorum izocamın üzerinede alçıpan levha kapatarak yalıtımı tamamlayacam 120*250 alçıpanlar 10-13 tl arasında

O bölgenin iklimini bilirim Geceleri ayrı bir soguktur.. izocam + alçıpan yerine direk straforla kaplayıp üzerine file ile mineralli sıva atılırsa beton gibi olur.. ayrıca tavan kısmınada uygunanıp çatı tarzı birşey yapılırsa kışın yağabilecek karlardan da korunmuş olur.. o kadar zahmet vermişiniz. bunlarıda yaparsanız süper olur. ama pvc pencere olayınıda gözden kaçırmamanızı öneririm gün ışığı da çok önemli.. Rabbim kolaylık versinn umarım iyi bir şekilde hallolur..

4a1aa69f50b62d1ff46e088bac0cf5e2.jpg
b93d69d4b9d9be8fca48bd9379492b5d.jpg
70a3a3d138e81232f4c559bac5347d88.jpg

izocami montelemeye basladik :D

GT-I8200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:12 -->-> Daha önceki mesaj 16:07 --

222ea29de823a38ae6abdb91fd8c88c6.jpg

izocam isi bitti sayilir sirada alcipan monteleme var

alcipani bitirdim yarin aralarina alci cekecem bide arayi ayiracam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:48 -->-> Daha önceki mesaj 22:46 --

65b04e1fab3eaf64907242273b4a769d.jpg
836b0de7883ebec075002ef3db0282c7.jpg
61b9732550b809104edb4d3fe204f2c3.jpg
3a5f9aa823a7b08f09d5f10062c85afe.jpg
9d26893dd62bd26ca415fe9615a20263.jpg

Hayırlı olsun güzel olmuş ancak hava sirkülasyon olayını nsıl yapacaksınız ? Gün ısığı alması önemlidir kuşların daha canlı olur kuşlarınız tavan kısmından pencere ve 220 volt ile çalışan havalandırma gerekli burası için pencere ve havalandırma fanı olayını yapmassanız verim düşük olur bence . Mutlaka düşünmüşsünüzdür ama yine hatırlatmak isterim kafesler ile alçıpan arasında 3-4 cm boşluk olacak sekilde monte ediniz yoksa 2 gün içinde o alçıpanları kuşlar tıraşlar.

Şimdiden hayırlı üretimler olsun (= Emeğinize sağlık.

Hayırlı olsun güzel olmuş ancak hava sirkülasyon olayını nsıl yapacaksınız ? Gün ısığı alması önemlidir kuşların daha canlı olur kuşlarınız tavan kısmından pencere ve 220 volt ile çalışan havalandırma gerekli burası için pencere ve havalandırma fanı olayını yapmassanız verim düşük olur bence . Mutlaka düşünmüşsünüzdür ama yine hatırlatmak isterim kafesler ile alçıpan arasında 3-4 cm boşluk olacak sekilde monte ediniz yoksa 2 gün içinde o alçıpanları kuşlar tıraşlar.
hacam havalandırma acacam pvc cam bulunca takacam

Şimdiden hayırlı üretimler olsun (= Emeğinize sağlık.

teşekkurler hocam

hobihanenize harcadığınız toplam parayı hiç sormayacağım zira bu üretimhaneyi para kazanmak için değil tamamen hobi için kurdunuz galiba. her yiğidin harcı değil bukadar zahmete girmek. duvarları yalıtımlı betonarme oda yapsanız bu kadar masraf çıkmazdı sanki...

hocam apartmanda oturdugum icin betonarme sansim yok ugrasmayi severim bos vakitlerinde insana bi ugras lazim kafa dinlendirecek

Son düzenleme: