Karadeniz Pet

Yeni gelen misafirimiz Hakkı'nda bilgi

Can Bey

Meraklı Üye
Kuş dün akşamdan beri tek ayak üstünde bu kadar uzun süre tek ayak durması sıkıntı değil mi
Ayrıca kuş ile ilgili bir problem mi desem başka bir şey mi desem bilmiyorum. Kuş yeni alınmasına rağmen hiç kaçmıyor tek ayak üstünde uysal uysal duruken direk alime alıyorum ve elime geliyor ayaklarını kontrol ettim sıkıntı yok yem yerken 2 ayak üstünde duruyor. Uçmasında sıkıntı varmı diye uçurayım dedim avucumu bıraktım elimden sıkıca tutundu resmen yani bırakmadı sonra uçtu perdeye gitti direk uçtu yani ve dışkısını yaparken tüye takılıyor ve ayağıyla temizliyor. Hiç görmedim böyle bir yavru neden böyle bir şey olur tam bilmiyorum fikir bekliyorum
4855f8020f5bc1e921d0fe9b58be24c3.jpg
84e647f96a3baba44f982469ae254d01.jpg
72df1ed6a8cbe42ca1c715506ba7b073.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:
Maşallah.Bana da erkek gibi geldi.Tek ayak üstünde durması sorun değil.Yerine alışınca daha da hareketlenir.Güle güle büyüsün.

Maşallah cok güzel:) yerine alisinca duzelecektir problem :) cinsiyeti erkek

Kuşunuz erkek, Maşşallah çok güzel bi kuş :) [MENTION=15884]Can Bey[/MENTION]
Bir ayak uzerinde durmak: Rahat.
Bir ayak uzerinde durma ve tüylerin kabartılması: Rahat, mutlu, Memnun.
Başını alta sokarak bir ayak uzerinde durmak: Tüylerini temizliyor
Bir Ayakta dururken gagasını bileme: Yorulmuştur.
Bir ayak uzerinde dururken, Hafif kabarmış, gözler cam gibi: Kısmen uykudadır.

Son düzenleme:
Yorumlarınız için teşekkür ederim :) bakalım 1 2 hafta geçsin durum ne olacak :)

Maşallah Güle güle besleyin bir sıkıntı yok

Cok guzelmis masallah, saglikla buyusun. :)

Kuş dün akşamdan beri tek ayak üstünde bu kadar uzun süre tek ayak durması sıkıntı değil mi
Ayrıca kuş ile ilgili bir problem mi desem başka bir şey mi desem bilmiyorum. Kuş yeni alınmasına rağmen hiç kaçmıyor tek ayak üstünde uysal uysal duruken direk alime alıyorum ve elime geliyor ayaklarını kontrol ettim sıkıntı yok yem yerken 2 ayak üstünde duruyor. Uçmasında sıkıntı varmı diye uçurayım dedim avucumu bıraktım elimden sıkıca tutundu resmen yani bırakmadı sonra uçtu perdeye gitti direk uçtu yani ve dışkısını yaparken tüye takılıyor ve ayağıyla temizliyor. Hiç görmedim böyle bir yavru neden böyle bir şey olur tam bilmiyorum fikir bekliyorum

17a317fcdfdbc8c25336806ff27b9cbc.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:19 -->-> Daha önceki mesaj 21:42 --

ilk defa böyle bir kuş gördüm :)

Son düzenleme:
Hayırlı olsun ortamdaki Isı durumu nedir?acaba

gayet ısı düzgün durumda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:13 -->-> Daha önceki mesaj 23:22 --

3. Gün hala tek ayak ve kabarık
414f1b13b95ed8a8262084a6d2ce345c.jpg

gayet ısı düzgün durumda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:13 -->-> Daha önceki mesaj 23:22 --

3. Gün hala tek ayak ve kabarık
414f1b13b95ed8a8262084a6d2ce345c.jpg

Kuşunuz biraz kırgın gibi görünüyor geçmiş olsun.mama vitamin takviyesi yapın.

Vitamin koydum ama mama yiyeceğini sanmıyorum daha çok küçük

Vitamin koydum ama mama yiyeceğini sanmıyorum daha çok küçük

yeni yeme düşmüş gibi 1.5 aylık falan bende annesinden ayırdığımda böyleydi tüylerini çok kabartıyordu sıcaklık arıyor büyük ihtimal ayaklarınıda kontrol edin soğukmu sıcakmı .dışkısı tüyüne yapışıyorsa biraz hasta üşütmüş olabilir.suluğuna vitamin ekleyin mama yemiyorsa.

Son düzenleme:
Şu anda dışkısı bu şekilde sizce sıkıntı var mı ?
8f731a7207838253fdf31028412dd752.jpg
c64d851ab332cf46918574df0b268245.jpg

Bakalım .. Yeşillik hiç yemedi zaten mamayada havuç koyduk bakalım yer mi

Arkadaşım tek ayakta duruyorsa incinmiş olabilir.zarar vermeden ayağını elle muayene et.kırık yoksa eğer düzelir.biraz ishali var.yavru kuş aspur al ver.
Mama için eğer petshopa gittiğinde hazır mama bulursan al.içine havuç ve yumurta rendele ver.kabuğunuda zarından ayır döv ince hale getir ver.

Geri