Karadeniz Pet

Yeni Gelen Muhabbet Çift

• Konbuyu başlatan bekir
  • Başlangıç tarihi
B

bekir

Guest
Merhaba Arkadaşlar

Pazar günü 1 çift yerli muhabbet kuşu aldım. Dişi mavi Erkek yeşil renkte cereleri ise dişinin koyu kahve erkek mavi Aldığım yerde kuşlar birbirine karşı ilgili dişi yuvaya giriyor yuvanın ağzında erkek kuşla öpüşüyordu muhtemelen yem veriyorda olabilir. Eve getirip kafesime koydum yine öpüşüyorlar dişi yuvalığa girip çıkıyor , el falan uzatınca hemen dişi yuvalığa kaçıyor acaba çiftleşip yumurta yaparlarmı veya beklememmi lazım aldığım yer bir odada serbesçe karma olarak bırakılmış tahmini içerde 100 e yakın kuş vardı. bunları seçtim ben ustalardan bilgi rica.
:rolleyes:

Resimlerini eklerseniz ustalardan daha net yorumlar alabilirsinz

Hayırlısı olsun diyorum :) kuşlar söylediğin gibi ise yumurtlamaya müsaitler.. ortamında güvenli oldugunu anladıklarında sizin yavrular yola çıkar :) pek rahatsız etmeyin derim :) birde korkutmayın onlarıı.

Eşleri rahatsız etmeyin fazla he birde fotoğraf atarsanız iyi olur :)

Mama hazır aldım yumurta ve havuç rendeleyip katıp vericem. birde nijer tohumu ayrı bi yemlikte içine koydum onuda yiyorlar

Bir de mürekkep balığı kemiği kullanin bence..

kemik gaga taşı ve kuş kumu da var kafeste teşekkürler resimler geliyor inş

odanın en sessiz en gelen geçeni az kısmına koyun bence ki o moda girebilsinler :)

Merhaba arkadaşlar resimleri burada dün yumurta çıkarmış 1 adet heralde devamı gelir inş. tşkler
mv7kf.jpg
mv7k5.jpg
mv7ky.jpg

Hayırlı olsun rahatsız etmezseniz yakında buyuk baba olursunuz fazlada nijer tohumu vermeyin Her şeyin fazlası zarardır

nijer koymaniza gerek yok.hazir mamanin icinde oluyor zaten.oyle bir yemlik doldurulup koyulcak yemde degil nijer.

Teşekkürler arkadaşlar bugün 2. ci yumurtayıda yaptı . :)

Geri