petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni gelinin pis huyu !

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve murataydın tarafından 5 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. murataydın

murataydın New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar

Cumartesi günü aldıgım dişi kafesi telef ediyor .
    yemligin icinde birtane bile yem bırakmıyor .
    Sabah baktım boştu aldım doldurdum şimdi gidiyim bi kontrol ediyim dedim yine bitane bile yem yok yemlikte ne olacak bu kızın hali :) yapılacak bişey varmı abiler ablalar kardeşler ?*​

2. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Dişi strese girmiş , huy edinmemesi için bir süre yemliğe yem koymayın . Akıllı yemlik alma şansınız var ise alın muhtemelen onu da boşaltacak fakat onda biraz zorlanacak . Bir süre rahat etmesini stresten uzak kalmasını sağlayın. Aspur alıp verirseniz ve banyoluk takarsanız rahatlar biraz .

3. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    Bozo arkadaşım gerekeni demiş rahatsız etmeyin toplasin kendini biraz

4. murataydın

murataydın New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam aldım getirdim gayet iyi durumdaydı . bazen cok uysal bazen cok ürkek .
    yalnız kalmasın diye ayrı bir kafeste ciftimin yanına koydum birbirlerini görüyorlar.

yem koymama fiki biraz iyi biraz kötü ac kalmasın ? gerci taban agzına kadar yem dolu .

bi erkek bulup eşe atmam lazım . fazlasıyla kızışmış bir dişi . bu huyundan vazgececekmidir ??

5. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Bende de boyle bir disi var, surekli tunekte saga sola gidip geliyor, yemleri atiyor, hatta yem kabini kafesten sokuyordu. Yanina bir erkek koydum, biraz sakinlesir gibi oldu. Fakat bu sefer erkegi gagalamaya basladi, ben de tek basina bir kafese aldim. Tabana yem doktum bir de halkali bir oyuncak koydum. Halkalarin icinden gecip stres atiyor, bakalim iyi gelir mi bilmiyorum.

6. murataydın

murataydın New Member

Beğenileri:
    0
    bakalım düzelir inşaallah .

7. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Akıllı yemlik,ızgaralı yemlik çözüm olabilir.
    Bunların yanında ayrı bir suluk kabına da
    yem koyup deneyebilirsiniz.
    Su kabından da yemleri dökmesi
    zor olacaktır.

8. murataydın

murataydın New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim ugur abi . inşaallah vazgecer bu huyundan . birde abi bu cekoslavak bi dişi . buna cekoslavak bi erkekmı alıyım yoksa başka bi ırklamı eşleştiriyim . pek bakıcı bi ırk degişmiş cekolavaklar galiba

9. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Aynı sorun bende de var Murat kardeş yeni Tekden bir dişim var şu an tüyde 1 hafta da 2 günde 1 yemlik boşalıyor geniş kafese aldım aynı bende akıllı yemlik taktım az önce

Sayfayı Paylaş