Karadeniz Pet

Yeni Hobi

Göktürk

Yeni Üye
İyi günler kanatsever büyüklerim,size birşeyler sormak istiyorum,tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.
Bugun sabah itibariyle Yavru bir erkek muhabbet kuşu aldım.Evimde daha önce civciv üretiminde kullandığım büyük kuş kafesi vardı.Onu değerlendirmek yeni bir dosta sahip olmak istedim.Bu hobide yeniyim,bugun başladı diyebilirim,tecrübesizim ama bilgisiz değilim.Hayvanlar hakkında çok fazla kitap okudum.
öncelikle kafesim biraz geniş,şuan 1adet erkek muhabbet kusu var ama ilerleyen zamanda yanına dişi almayı düşünüyorum.Kafese 2adet yemlik bir adet suluk aldım.2 adette kuş düneği koydum.1adette gaga taşı aldım.Yem olarak renkli bir yem verdiler.Şuan elimde bunlar var,eksiklerimi ve tavsiyelerini benimle paylaşırsanız sevinirim.

Renkli yemden kasıt boyalı ekmek parçalarıysa onu tavsiye etmiyorlar.
Kalamar kemiği asın ayrıca kafese.Suluk içinde vitamin alın.Tünekler ahşap olsun.

Teşekkür ederim Duranettin abi tavsiyelerin için.Yok boyalı ekmek parçası değil.Kabuklu bir yem.Kalamar kemiğini en kısa sürede alacağım.Tünekleriminde ahşaptan,bugun birşey farkettim kuşum gagasını tüneke sürtüyordu,biliyordu sanki.Bu konuda bir bilginiz var mı?