Karadeniz Pet

Yeni İngilizim :)

bu kuş pek ingiliz degil gibi geldi bana ama genede hayırlı olsun...

Maşallah Hayırlı üretimler.Şu an baya küçük biraz zaman geçince tekrar görelim.:)

hayırlı olsun. yakışıklı bir kuş ama İngiliz değil. kırıktır belki

kuş duruyorsa hala fotoğrafları koyar mısın : ) ben 4aydır dişi ingiliz arıyorum istanbul'da. bulamıyorum. son umudum sensin : )

kuştan anlamadığım zamanlarda aldıgım bir kuştu , kime nereye sattım hatırlamıyorum bile . .

Peki bu kuş gercekten ingiliz miydi yoksa kırık mı çıktı

:D olsun geçmis geçmiştir :) peki benim bulutun ırkı nedir :)
OBZDo4.jpg

Masallah kusunuz cok guzel bende epeyi sizinki ayarinda bi yavru aradim egitim icin bulamadim. Insallah layik bir disi bulur da boy boy yavrulariniz olur

Amin. Allah razı olsun. bu arada aslında bu da bi çeşit jumbo kırığı. bulut'a ingiliz diyenler de var. seninki bir tık daha ince benimkisinden sadece. yani ayni tür kuşlarımız. (ben öyle biliyorum)

vallahi zaten kendimi geçtim. amme hizmeti olarak bu kuşu çoğaltmayı düşünüyorum : ) zamanında kız kardeşini almadım. kardeşler eş olmasın diye şimdi pişmanım : ) sorun da olmuyormuş zaten. adama mesaj attım. sattığın kişiye sorar mısın 100 lira veririm diye. normalde 70 lira civarı bu kuş. haber bekliyorum. bulut modelinde dişi var bende olmadı onla eş olacak : \

[MENTION=15393]botaninko[/MENTION] Bulut kesinlikle jumbo kırığı.

Cevaplarınız icin tesekkurler :) bende orjinal ingilizi cok aradim ama nafile bir cift buldum onunda erkegi birebir ingilize örnek bi kustu onunda disisi öldükten sonra yanina epeyoce bi es aradim bi tane bulup yanina attim en azindan onun kani bi yavru alayim diye o da öldü şimdi bulut var elimdr sadece egitiyorum guzel bi kus ama daha kaliplanir mi acaba 4 5 aylik falan hala ilk tuyunde

bu formda hep bu ırk konuları dönüp duruyo.defalarca yazdım çizdim.arkadaşlar ingiliz diye bir ırk yok ki orjinalını bulasınız.bunlar bizim uydurdugumuz satış hileleri.aslında hile demek doğru deil kırıklık isimleri yada derceleri diyelim :).bu yarattıgımız isimlere kendimizde inanıp gözümüzde bi ingiliz kuş oluşmuş durumda hatta bununla birlikte çek,hollanda,belçikalarda dahil.işte oluşan bu hayali ırklar neden bukadar tartışma konusu oluyor sorusuna cvp sudur herkes kendi bildiğini ingiliz,çek ,vs yapmış.bana göre inglz olan kuş bi başkasına göre bu jumbo kırığı show kırığı diye geçiyor yada tam tersi olabiliyor bazen.işte göze oturmak dediğim bu ama satarken bu isimler işe yarıyor gerçekten .bende bu isimleri kullanarak paylaşıyorum kuş satarken peki neden piyasa bu çünkü.sanki bu ırklar gerçekten varmışta ona göre yani o iriliğe göre satıcıda alıcıda fiyat belirliyo YANİ kuşun kırıklıgını ölçmek belirlemek için bu isimler gercekten işe yarıyor.orjinal ingz,çek vs dıye yola cıkarsanız aldanırsınız çünkü bu ırkların hiç biri yok.ara ırk isimleri doğrusu kırıklar sadece ulkemızde var bu isimler dediğim gibi bir ırk değil kuşun kırıklıgını belirleyıcı isimlerdir.

Son düzenleme:
bu formda hep bu ırk konuları dönüp duruyo.defalarca yazdım çizdim.arkadaşlar ingiliz diye bir ırk yok ki orjinalını bulasınız.bunlar bizim uydurdugumuz satış hileleri.aslında hile demek doğru deil kırıklık isimleri yada derceleri diyelim :).bu yarattıgımız isimlere kendimizde inanıp gözümüzde bi ingiliz kuş oluşmuş durumda hatta bununla birlikte çek,hollanda,belçikalarda dahil.işte oluşan bu hayali ırklar neden bukadar tartışma konusu oluyor sorusuna cvp sudur herkes kendi bildiğini ingiliz,çek ,vs yapmış.bana göre inglz olan kuş bi başkasına göre bu jumbo kırığı show kırığı diye geçiyor yada tam tersi olabiliyor bazen.işte göze oturmak dediğim bu ama satarken bu isimler işe yarıyor gerçekten .bende bu isimleri kullanarak paylaşıyorum kuş satarken peki neden piyasa bu çünkü.sanki bu ırklar gerçekten varmışta ona göre yani o iriliğe göre satıcıda alıcıda fiyat belirliyo YANİ kuşun kırıklıgını ölçmek belirlemek için bu isimler gercekten işe yarıyor.orjinal ingz,çek vs dıye yola cıkarsanız aldanırsınız çünkü bu ırkların hiç biri yok.ara ırk isimleri doğrusu kırıklar sadece ulkemızde var bu isimler dediğim gibi bir ırk değil kuşun kırıklıgını belirleyıcı isimlerdir.

usta evet ben daha önce senin ve bir ustanın daha izahlarınızı okuyup öğrenmiştim işin aslını. biz de işte size ayak uydurduğumuzdan ingiliz falan diyoruz : ) değilse dediğiniz gibi ingiliz ırk diye bir şey yokmuş.

senin ingiliz diye paylaştığın kuşarla benim ingiliz dediğim kuşun tipi, duruşu falan aynı. istanbul'da olsan senden alırdım. burada ingiliz diye çeşit çeşit jumbo kırıkları satılıyor hiç biri benimkiyle seninkilere benzemiyor :)