Karadeniz Pet

Yeni jumbo çiftim hakkında yorumları alabilirmiyim.

ObreuS

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. Bugün bir çift jumbo aldım. Resimlerini sizinle paylaşayım. Maşallahı unutmayalım lütfen.

Erkek AZ 2014 bilezikli
Dişi CZ 2013 bilezikli

f61f4d741db11a3a58ef6efd0c927ff1.jpg

f6910668e02717b3a6be43f9135efe80.jpg

9d4054d6f448f406d0bedb8cb83a4865.jpg

f5ffde5bf5331a7df9ba78f61672042d.jpg

40e0798e97fb88a1f7af7116edcb2e91.jpg

Maşallah. Dişi 2012 olabilir mi. Kırmızı bilezik var

Fatih Çevik

Bende 2012 diye almıştım ancak
CZ 2013 yazıyor. Hatta erkeğin bileziğide AZ 2014 gümüş renginde

Özel bilezik de olabilir karısıklık da olabilir ama normalı asagıdakı gıbıdır

cgxuq.jpg

Ayrıyetten bir çalışma yapmayı düşünüyorum bayadırda denk geliyor Dişilerin Ceresi bu şekilde aşırı kahverengi ve şeklinde bozulma olduğu zaman uzun süredir yavru alınmamış anlamına geliyor olabilir bunun araştırmasını yapcam.

Ayrıyetten bir çalışma yapmayı düşünüyorum bayadırda denk geliyor Dişilerin Ceresi bu şekilde aşırı kahverengi ve şeklinde bozulma olduğu zaman uzun süredir yavru alınmamış anlamına geliyor olabilir bunun araştırmasını yapcam.
Tezinizi hemen çürüteyim o zaman :)

Bir çiftimin 5 yumurta ardından 6 yumurta ardından şuanda altında 9 yumurta var ve çeresi bundan daha koyu ve darman duman şekilde. Hatta bi ara kanadığını bile gördüm.

Son düzenleme:
Masallah bence kuslar cok guzel..Umarim kisa surede yavrularini alirsiniz..

Hayırlı olsun kimden aldınız bu kuşları erkek pek yabancı gelmedide

Hayırlı olsun kimden aldınız bu kuşları erkek pek yabancı gelmedide
Teşekkürler. Karaman'da bir petshopdan aldım. Ee ne demişler "Kuş kuşa benzer" :)
Masallah bence kuslar cok guzel..Umarim kisa surede yavrularini alirsiniz..
Teşekkürler. Bugün getirdim ve erkeğin ayak attığını gördüm. Eş kuşlar değillerdi ben kendim eşleyip petshopda ayrı kafesde 3 gün tuttuktan sonra aldım. İnşallah tez zamanda yavruyu isteyen herkes alır.

Maşallah güzel kuşlar. En sonunda banada aldıracaklar jumbo kuşlarından bu gidişle.

Hayırlı olsun Güle Güle besleyiniz,Tüyleri kadar yavruları olsun.

maşallah çok güzel kuşlar, sorması ayıp kaç tl ye aldınız

Maşallah. Tüyleri kadar ömürleri ve yavruları olur İnşallah.

Teşekkürler. Karaman'da bir petshopdan aldım. Ee ne demişler "Kuş kuşa benzer" :)

Teşekkürler. Bugün getirdim ve erkeğin ayak attığını gördüm. Eş kuşlar değillerdi ben kendim eşleyip petshopda ayrı kafesde 3 gün tuttuktan sonra aldım. İnşallah tez zamanda yavruyu isteyen herkes alır.

Aynen İstanbul'daki bi üreticide de varmı bire bir aynısı gümüş renk özel bilezikli :)

Maşallah güzel kuşlar. En sonunda banada aldıracaklar jumbo kuşlarından bu gidişle.
Teşekkürler. İnşallah en yakın zamanda sizde alırsınız.

Hayırlı olsun Güle Güle besleyiniz,Tüyleri kadar yavruları olsun.
Teşekkürler.

maşallah çok güzel kuşlar, sorması ayıp kaç tl ye aldınız
Teşekkürler. Çiftini 325TL ye aldım.

Maşallah. Tüyleri kadar ömürleri ve yavruları olur İnşallah.
İnşallah Teşekkürler.

Maşallah sağlıklı ve güzel kuşlar.
Teşekkürler.

İnşallah yavru bekleyen herkese tüyleri kadar yavru almak nasip olur. Galiba kısa zamanda çiftleşme gerçekleşecek. Erkek ayak atıp tek ayak üstündeyken öpüşmeler var. Dişi yuvalığın agzında bekliyor. Bakacaz görecez :)

iyi günlerde, sağlıkla besleyiniz,
hayırlı olsun...

Geri