Karadeniz Pet

Yeni jumbo çiftim

İbrahim AKA

Meraklı Üye
Dişi yumurtlamak üzere

3784864d478762e553f1e34c393bac93.jpg
b16b35ca3df294c1d7f31da331a4998b.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Maşşallah, bereketli üretimler.

Maşallah.Hayırlı olsun.
Bereketli üretimler.

Maşallah.Hayırlı olsun.

Bereketli üretimler.

Teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:43 -->-> Daha önceki mesaj 21:57 --

Dişi yumurtlamak üzere

3784864d478762e553f1e34c393bac93.jpg
b16b35ca3df294c1d7f31da331a4998b.jpg

Dişi dün kafes tabanına yumurtlamış yuvaya hiç girmemiş yumurtayı boş başka bi yuvaya bol talaşla koydum, kendi yuvasına iki üç tane sahte yumurta koydum.

3a720483c7161c4aae5e4f05d3e22298.jpg
c52b09df3418be1138c7b3166a751b34.jpg

Bu sabah yuvanın önündeki tünekteydi yuvaya bakıyordu ve kanatları hala düşük. Tavsiyelerinize ihtiyacım var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:55 -->-> Daha önceki mesaj 11:43 --

Teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:43 -->-> Daha önceki mesaj 21:57 --

Dişi dün kafes tabanına yumurtlamış yuvaya hiç girmemiş yumurtayı boş başka bi yuvaya bol talaşla koydum, kendi yuvasına iki üç tane sahte yumurta koydum.

3a720483c7161c4aae5e4f05d3e22298.jpg
c52b09df3418be1138c7b3166a751b34.jpg

Bu sabah yuvanın önündeki tünekteydi yuvaya bakıyordu ve kanatları hala düşük. Tavsiyelerinize ihtiyacım var

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] ustam ne yapmalıyım

sahte yumurtaya falan gerek yok..onlari yuvadan alin bence..sadece talas koyun ve sabirla bekleyin..En kisa surede yeni yumurta gelir ve yuvaliga alisinca artik yumurtayi yuvaliga birakir..fazla rahatsiz etmeyin kuslarinizi..

sahte yumurtaya falan gerek yok..onlari yuvadan alin bence..sadece talas koyun ve sabirla bekleyin..En kisa surede yeni yumurta gelir ve yuvaliga alisinca artik yumurtayi yuvaliga birakir..fazla rahatsiz etmeyin kuslarinizi..

Bu yumurtasını bekleteyim ama değilmi, buna hiç yatmadı bozulurmu bu yumurta, oda sıcaklığında boş bi yuvalıkta talaşla muhafaza ediyorum. Teşekkürler

sahte yumurtakari mutlaka alin ama kendi yaptigi yumurtayi koyabilirsiniz..Ona da yatacagini sanmam ama yinedeyuvada kalsin sansinizi deneyin bence..

sahte yumurtakari mutlaka alin ama kendi yaptigi yumurtayi koyabilirsiniz..Ona da yatacagini sanmam ama yinedeyuvada kalsin sansinizi deneyin bence..

Tamamdır şu an işteyim akşam ilk iş dediğiniz gibi yapayım teşekkürler

Son düzenleme:
Aksama ikinci yumurta gelmis olabilir :) 1 er gun ara ile yaparlar..

Dün yumurtlamıştı. Yarın diye tahmin ediyorum ve inşallah bu sefer yuvaya yumurtlayacak dün akşam ve bu sabah yuvanın önünde tünüyordu akşam verdiğim mamayıda yedi bi güzel ama bakalım hayırlısı artık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:16 -->-> Daha önceki mesaj 13:15 --

Aksama ikinci yumurta gelmis olabilir :) 1 er gun ara ile yaparlar..

Dün yumurtlamıştı. Yarın diye tahmin ediyorum ve inşallah bu sefer yuvaya yumurtlayacak dün akşam ve bu sabah yuvanın önünde tünüyordu akşam verdiğim mamayıda yedi bi güzel ama bakalım hayırlısı artık

Gelir insallah sabirla beklemen gerekiyor..

Maşallah hayırlı olsun, yer Serkan ustanın dediği gibi yer ve ortam değişikliğinden bide farklı bir yuva olduğu için bu kuluçkada yuvaya yumurtlamaz ama ortama alışınca yeni yumurtalar gelecektir.

Maşallah hayırlı olsun, yer Serkan ustanın dediği gibi yer ve ortam değişikliğinden bide farklı bir yuva olduğu için bu kuluçkada yuvaya yumurtlamaz ama ortama alışınca yeni yumurtalar gelecektir.

İnşallah hayırlısı diyelim. Yumurtlama bittikten sonra dinlendirmeliyim kuşları

Bence gerek yok önceki yerinde kuluçka geçirmediyse dinlendirmeyin, alışana kadar zaten 1 ay geçer oda dinlenmesi için yeterlidir.

Geri